Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Mastercard, Visa a Striple dostali varovanie kvôli Libre

Článok

libra-mastercard-visa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Traja členovia Libra Association boli varovaní americkými senátormi, aby zvážili, či chcú stále ostať súčasťou projektu kryptomeny Libra, za ktorým stojí Facebook.

Spoločnosti Visa, Mastercard a Stripe mali podľa informácii portálu Bloomberg dostáť list, v ktorom ich zákonodarcovia upozornili, aby lepšie zvážili regulačné dôsledky, ktorým môžu čeliť, ak zostanú členmi asociácie.

,,Facebook v súčasnosti bojuje s riešením obrovských problémov, ako sú porušovanie súkromia, dezinformácie, zasahovanie do volieb, diskriminácie a podvody a zatiaľ nepreukázal schopnosť tieto chyby dostáť pod kontrolu. Mali by ste mať obavy, či akékoľvek nedostatky v systémoch riadenia rizík Facebooku sa nestanú aj slabinami vašich systémov, ktoré potom nemusíte byť schopní efektívne zmierniť,” píše sa v liste.

Jedným z jeho autorov je Sherrod Brown, najvyššie postavený demokrat v senátnom bankovom výbore. Brown je hlasným kritikom Libry, čo sa ukázalo už počas vypočutí šéfa projektu Davida Marcusa.

Z Libra Association už vystúpila spoločnosť PayPal. Aktuálne má 27 členov. Facebook mal v pláne, aby sa časom tento počet zvýšil aspoň na 100.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne