Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Ripple: Libra nebude skôr ako v roku 2023

Článok

libra-2023
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Predstavitelia Facebooku, respektíve kryptomenového projektu tejto sociálnej siete s názvom Libra, sa nechali viackrát počuť, že by radi uviedli túto kryptomenu na trhu už v druhej polovici roka 2020. Brad Garlinghouse z Ripple však jej spustenie tak skoro nečaká.

Generálny riaditeľ Ripple a v období rekordných hodnôt kryptomeny XRP aj jeden z najbohatších ľudí na svete Brad Garlinghouse presvedčivo vyhlásil, že sa Libry tak skoro nedočkáme. ,,Stavil by som sa, že Libra do konca roka 2022 ani nezačne,” povedal v rozhovore pre magazín Fortune.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Garlinghouse popri tom poukázal na množstvo prekážok, ktoré Libre kladú vlády po celom svete. Napríklad naposledy nemecký minister financií povedal, že meny by mali ostať v rukách štátov a nie súkromných spoločnosti. Negatívne sa k projektu Libra stavajú tiež vo Francúzsku či Veľkej Británii. Nuž a Rusko s Čínou zas chcú reagovať na Libru tým, že vydajú vlastné národné kryptomeny, ktorými jej budú konkurovať.

CEO spoločnosti Apple taktiež zastáva názor, že kryptomeny by nemali byť v moci súkromných spoločnosti, ktoré nie sú volené občanmi daných krajín. Túto právomoc by mali mať len vlády.

Ranu projektu Libra zasadil aj PayPal, ktorý vystúpil z Libra Association a nebude sa teda podieľať na overovaní jej transakcií. Vystúpenie z konzorcia, ktoré malo pôvodne 28 členov vrátane Uberu, Coinbase či Masterdard, vraj zvažujú ďalšie tri firmy. Facebook pritom chcel, aby sa počet spoločnosti v Libra Association časom navýšil na aspoň 100.

,,Myslím si, že Libra by možno mala menšie problémy, ak by Facebook nebol toľko na očiach. Facebook však leží v krku mnohým vládam po celom svete. Čaká ho ťažká cesta,” dodal Garlinghouse.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.