Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Ripple: Libra nebude skôr ako v roku 2023

Článok

libra-2023
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Predstavitelia Facebooku, respektíve kryptomenového projektu tejto sociálnej siete s názvom Libra, sa nechali viackrát počuť, že by radi uviedli túto kryptomenu na trhu už v druhej polovici roka 2020. Brad Garlinghouse z Ripple však jej spustenie tak skoro nečaká.

Generálny riaditeľ Ripple a v období rekordných hodnôt kryptomeny XRP aj jeden z najbohatších ľudí na svete Brad Garlinghouse presvedčivo vyhlásil, že sa Libry tak skoro nedočkáme. ,,Stavil by som sa, že Libra do konca roka 2022 ani nezačne,” povedal v rozhovore pre magazín Fortune.

Garlinghouse popri tom poukázal na množstvo prekážok, ktoré Libre kladú vlády po celom svete. Napríklad naposledy nemecký minister financií povedal, že meny by mali ostať v rukách štátov a nie súkromných spoločnosti. Negatívne sa k projektu Libra stavajú tiež vo Francúzsku či Veľkej Británii. Nuž a Rusko s Čínou zas chcú reagovať na Libru tým, že vydajú vlastné národné kryptomeny, ktorými jej budú konkurovať.

CEO spoločnosti Apple taktiež zastáva názor, že kryptomeny by nemali byť v moci súkromných spoločnosti, ktoré nie sú volené občanmi daných krajín. Túto právomoc by mali mať len vlády.

Ranu projektu Libra zasadil aj PayPal, ktorý vystúpil z Libra Association a nebude sa teda podieľať na overovaní jej transakcií. Vystúpenie z konzorcia, ktoré malo pôvodne 28 členov vrátane Uberu, Coinbase či Masterdard, vraj zvažujú ďalšie tri firmy. Facebook pritom chcel, aby sa počet spoločnosti v Libra Association časom navýšil na aspoň 100.

,,Myslím si, že Libra by možno mala menšie problémy, ak by Facebook nebol toľko na očiach. Facebook však leží v krku mnohým vládam po celom svete. Čaká ho ťažká cesta,” dodal Garlinghouse.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne