Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.1.): Bitcoin, appka banky s Ripple technológiou a report SFOX

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Stáva sa Bitcoin “Safe Heaven”? Náznaky tu sú, ale…

Čoraz väčšia komunita fanúšikov Bitcoinu sa začína prikláňať k názoru, že jeho hlavnou náplňou v budúcnosti nebude slúžiť ako transakčná mena denného využitia, ale skôr pôjde o cenné aktívum podobné fyzickému zlatu. Téme, či sa z Bitcoinu stáva aktívum atraktívne pre investorov v čase geopolitickej neistoty (tzv. Safe heaven), sa venoval portál CryptoSlate. Svoj názor sme dopísali aj my. Celý článok si otvorte tu.

Peter Brandt, tri poznámky k rastu a začiatok nového BTC bullrunu?

Wall Street veterán Peter Brandt, ktorý sa pred pár rokmi na staré kolená začal venovať aj skúmaniu a obchodovaniu Bitcoinu, publikoval 8. januára “tweet“, ktorý vzbudil pozornosť mnohých médií. Venoval sa v ňom téme, či posledných pár dní a rast ceny Bitcoinu znamenajú začiatok nového BTC bullrunu. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Report SFOX: Bitcoin ukázal známky dospievania, no je stále rizikový

Analýza SFOX, ktorá sa venovala korelácii Bitcoinu s inými aktívami, dospela k názoru, že najznámejšia kryptomena postupne dospieva, hoci je v porovnaní s akciovým trhom stále rizikovejšou investíciou. V porovnaní s tradičnými aktívami, ako sú zlato a akcie, mal Bitcoin za posledných 6 mesiacov pozoruhodne nízky korelačný index. Jeho priemerná 30-dňová korelácia dosahovala -0,037 pre S&P 500 a 0,149 pre zlato. Okrem toho korelácia medzi bitcoinom a altcoinami klesla z najvyššieho bodu 0,7 na 0,4. U Bitcoinu taktiež v druhej polovica roka postupne klesala volatilita. (cointelegraph.com)

Thajska banka spustila transakčnú aplikáciu postavenú na technológii Ripple

Najstaršia thajská banka Siam Commercial Bank (SCB) využila technológiu spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, aby vytvorila mobilnú aplikáciu postavené na blockchaine umožňujúcu okamžité a mimoriadne lacné medzinárodne platby. Aplikácia s názvom SCB Easy zvládla počas prezentácie na výročnej udalosti firmy Ripple cezhraničnú platbu za niekoľko sekúnd. Aplikáciu si následne vyskúšala aj spoločnosti Sriumporn, ktorej transakcia bola prijatá na účet príjemcu v zahraničí za rovných 40 sekúnd. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

USDC & KRAKEN: Kryptomenová zmenáreň Kraken zalistovala vo svojej ponuke stablecoin USDC a to napriek tomu, že za ním stojí spoločnosť Circle a konkurenčná zmenáreň Coinbase.

ČÍNA: Podľa čerstvých informácií, ktoré priniesol portál Cointelgraph, spustí Čína svoj národný blockchain už v apríli 2020.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.