Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.4.): Rekordný kvartál, Walmart a BTC či problémy s GBTC

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Máme za sebou rekordný inštitucionálny kvartál, tempo investícii sa však spomalilo

Spoločnosť CoinShares vo svojom pravidelnom týždennom reporte o výkonnosti kryptomenových inštitucionálnych produktov skonštatovala, že prvý kvartál roku 2021 bol z pohľadu prílevu inštitucionálnych peňazí historicky najvydarenejší. CoinShares v najnovšom reporte “Digital Asset Fund Flows Weekly” uviedla, že v prvom štvrťroku 2021 sa nalialo do kryptomenových produktov 4,5 miliardy dolárov, čo je o 600 miliónov dolárov viac, než v poslednom kvartáli 2020. Viac sa dozviete v našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nakupuje bitcoiny obrovský reťazec Walmart? Dozvieme sa už čoskoro

V rámci našich článkov sme vás už niekoľkokrát informovali, že on-chain dáta sledujúce pohyby bitcoinov na burzách ako sú Coinbase či Gemini naznačujú, že veľkí hráči kupujú na mimoburzových trhoch (OTC) BTC v hodnotách stoviek miliónov dolárov. Tieto špekulácie sú však založené zatiaľ len na dátach o presunoch veľkých množstiev BTC z adries búrz na neznáme peňaženky. Napríklad aj v apríli sa udiali už minimálne dva z Coinbase v podobných objemoch po zhruba 12 000 BTC (Coinbase je známa ako burza, kde kupujú skrz OTC bitcoiny veľké inštitúcie). V súčasnosti sa čím viac špekuluje, že za voranými odlivmi BTC z búrz mohol stáť americký gigant Walmart. Práve tejto téme sme sa venovali vo videu nižšie a tiež v našom článku.

Problémy Grayscale s GBTC? Klienti BTC giganta začínajú prejavovať nespokojnosť

Viaceré média na čele s TheStreet.com či Bitcoinmagazine.com informovali, že veľký hedžový fond Millenium Management, ktorý má pod kontrolou aktíva v hodnote 48 miliárd dolárov, má expozíciu voči Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Zároveň sa však množia správy, ktoré naznačujú, že klienti Grayscale, ktorí investovali do GBTC, sú aktuálne nespokojní s tým, že GBTC sa predáva v zľave, čo bol v predchádzajúcich rokoch nevídaný jav. Téme sme sa podrobnejšie venovali vo videu a aj v článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.         

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.