Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.11.): Ethereum hardfork, Bitcoin, FED, FBI či Rusko

Článok

Správy - Ethereum
Správy - Ethereum

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Podľa šéfa FBI budú kryptomeny čoraz väčším problémom

Riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie, známeho pod zľudovenou skratkou FBI, Christopher Wray, vypovedal pred Výborom pre národnú bezpečnosť. Počas svojho prejavu označil kryptomeny za reálnu hrozbu, ktorá bude čoraz väčšia. Ak vás téma zaujala, otvorte si náš článok tu.  

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa šéfa FBI budú kryptomeny čoraz väčším problémom

Bitfinex tvrdí, že štúdia o manipulácii Bitocinu je hlúposť

Štúdia akademikov z dvoch amerických univerzít, podľa ktorej bullrun Bitcoinu v roku 2017 spôsobila jedna jediná veľryba (Bitfinex, alebo subjekt, ktorý má k nemu veľmi blízko), nenechala bez odozvy ani samotného “obvineného”.  Bitfinex tvrdí, že ide o číry nezmysel a poukazuje na to, že celá štúdia môže byť úmyselne naplánovaná počas sporu medzi Bitfinexom a newyorskou spoločnosťou, ktorá ho v rámci skupinovej žaloby obviňuje, že manipuloval s cenou kryptomien v spomínanom roku. Bitfinex rovnako ako jeho sesterská firma Tether, cez ktorú prúdia do kryptotrhu nové stablecoiny USDT, všetky obvinenia odmieta. (cointelegraph.com)

Ethereum Istanbul hardfork už o necelý mesiac

Posledný plánovaný hardfork Ethereum blockchainu pred prechodom na „Ethereum 2.0” sa uskutoční 4. decembra. Potvrdil to vedúci predstaviteľ Ethereum Foundation Péter Szilágyi, ktorý informoval, že hardfork s označením Istanbul sa udeje v bloku 9069000. Následný dlho očakávaný hardfork Berlín má priviesť Ethereum do jeho novej éry. Blockchain prejde na nový algoritmus Programmatic proof-of-work (ProgPoW), ktorého cieľom je bojovať proti výhodám, ktoré majú ťažiari používajúci ASIC minery formou stakingu. (cointelegraph.com)

Keiser poukázal na výhodu bitcoinu voči fiat menám a zlatu

Známy bitcoinový propagátor Max Keiser uviedol, že Bitcoin je v porovnaní s fiatovými menami a tiež zlatom výnimočný v tom, že ponúka okamžité “vyrovnanie”. Je to z toho dôvodu, že transakcia a vyrovnanie sú v blockchaine neoddeliteľne. Presun Bitcoinov medzi peňaženkami znamená okamžitú aktualizáciu tejto “účtovnej knihy”. Čiastočným riešením pre vlády môže byť vznik digitálnych peňazí, teda národných kryptomien, z ktorých bude pravdepodobné ako prvý uvedený na trh digitálny čínsky juan. Ten však rovnako ako iné budúce národne kryptomeny bude podľa Keisera stále obeťou politických nástrojov daných krajín na rozdiel od decentralizovaného Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Rusko chce zákon, ktorý by umožnil konfiškáciu bitcoinov

Rusko plánuje návrh zákona, ktorý by umožnil na prvý pohľad nemožné – konfiškáciu bitcoinov. Ruské štátne orgány chcú presadiť tento zákon do platnosti v roku 2021. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Rusko chce zákon, ktorý by umožnil konfiškáciu bitcoinov

FED musí čím skôr spustiť FedNow. Aj kvôli Libre

Rohit Chopra, komisár federálnej obchodnej komisie USA, vyjadril podporu návrhu centrálnej banky, ktorá by chcela spustiť nový platobný systém s označením “FedNow”. Tento systém by mal fungovať nepretržite a umožňovať transakcie v reálnom čase. Chopra zdôraznil dôležitosť skorého zavedenia tohto systému, pretože konkurenčné banky a spoločnosti zo Silicon Valley cítia príležitosť ovládnuť tento sektor, ktorý by mal byť pod kontrolou štátnej inštitúcie – teda FEDu. Chopra popri tom zdôraznil dôležitosť technologických inovácii aj kvôli chystanej kryptomene Facebooku Libra, ktorá predstavuje pre finančný systém USA veľké riziko. (cointelegraph.com)

Štúdia: Záujem o pracovné miesta v sektore blockchainu klesol

V roku 2019 výrazne kleslo vyhľadávanie pracovných príležitosti spojených s blockchainom a kryptomenami. Štúdia, ktorú publikovala platforma Indeed.com uviedla, že porovnaní s minulým rokom ide o prepad o 53%. Zároveň však dodala, že podiel celkového počtu pracovných miest v tomto sektore vzrástol v tomto roku o 26%. Štúdia taktiež uvádza, že počet pracovných miest v sektore kryptomien a blockchainu sa od roku 2015 zvýšil o 1457%, zatiaľ čo ich vyhľadávanie narástlo za rovnaké časové obdobie o 469%. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

CFTC & BTC DERIVÁTY: Newyorská spoločnost Tassat, ktorá mala predtým názov trueDigital, získala povolenie od Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) na obchodovanie fyzicky dodávaných bitcoinových derivátov na území Spojených štátov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.