Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podľa šéfa FBI budú kryptomeny čoraz väčším problémom

Článok

bitcoin-fbi
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie, známeho pod zľudovenou skratkou FBI, Christopher Wray, vypovedal pred Výborom pre národnú bezpečnosť. Počas svojho prejavu označil kryptomeny za reálnu hrozbu, ktorá bude čoraz väčšia.

V rámci vypočutia, na ktorom okrem Wraya hovorili aj ďalší vedúci predstavitelia FBI, ministerstva vnútornej bezpečnosti a Národného centra pre boj proti terorizmu, boli vyjadrené značné obavy týkajúce sa bezpečnosti štátu v súvislosti s digitálnymi aktívami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na hrozbu v súvislosti s kryptomenami sa spýtal Wraya okrem iných aj republikánsky senátor z Utahu Mitt Romney, ktorý priznal, že nevie ako fungujú kryptomeny, no chce vedieť, či sú pre štát nebezpečne.

,,Pre nás sú kryptomeny významným problémom už teraz a môžeme pokojne povedať, že sa stanú ešte väčším a väčším,” odpovedal mu šéf FBI. V rámci vypočutia poznamenal, že FBI využíva nástroje prostredníctvom ktorých sa snaží sledovať kryptomenové transakcie. Zdôraznil preto potrebu, aby USA držali krok s novými technológiami. Americkým vyšetrovateľom sa nedávno v rámci spolupráce s firmou Chainalysis podarilo zrušiť stránku s detskou pornografiou a zadržať jej prevádzkovateľov. Pomohlo k tomu sledovanie transakcií na bitcoinovom blockchaine.

Pokiaľ ide o skutočnú hrozbu kryptomien v oblasti financovania nelegálnych činnosti, spomínaná blockchainová analytická spoločnosť Chainalysis nedávno zverejnila štúdiu, v ktorej uviedla, že hodnota transakcií (v dolároch), ktoré súviseli s nelegálnou činnosťou, dosiahla v tomto roku rekord. Zdôraznila však aj to, že v minulosti mali z percentuálneho hľadiska nelegálne transakcie oveľa väčší podiel na celkovom počte bitcoinových transakcií, než v súčasnosti. Aktuálne má ísť o zhruba jedno percento.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.