Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podľa šéfa FBI budú kryptomeny čoraz väčším problémom

Článok

bitcoin-fbi

Riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie, známeho pod zľudovenou skratkou FBI, Christopher Wray, vypovedal pred Výborom pre národnú bezpečnosť. Počas svojho prejavu označil kryptomeny za reálnu hrozbu, ktorá bude čoraz väčšia.

V rámci vypočutia, na ktorom okrem Wraya hovorili aj ďalší vedúci predstavitelia FBI, ministerstva vnútornej bezpečnosti a Národného centra pre boj proti terorizmu, boli vyjadrené značné obavy týkajúce sa bezpečnosti štátu v súvislosti s digitálnymi aktívami.

Na hrozbu v súvislosti s kryptomenami sa spýtal Wraya okrem iných aj republikánsky senátor z Utahu Mitt Romney, ktorý priznal, že nevie ako fungujú kryptomeny, no chce vedieť, či sú pre štát nebezpečne.

,,Pre nás sú kryptomeny významným problémom už teraz a môžeme pokojne povedať, že sa stanú ešte väčším a väčším,” odpovedal mu šéf FBI. V rámci vypočutia poznamenal, že FBI využíva nástroje prostredníctvom ktorých sa snaží sledovať kryptomenové transakcie. Zdôraznil preto potrebu, aby USA držali krok s novými technológiami. Americkým vyšetrovateľom sa nedávno v rámci spolupráce s firmou Chainalysis podarilo zrušiť stránku s detskou pornografiou a zadržať jej prevádzkovateľov. Pomohlo k tomu sledovanie transakcií na bitcoinovom blockchaine.

Pokiaľ ide o skutočnú hrozbu kryptomien v oblasti financovania nelegálnych činnosti, spomínaná blockchainová analytická spoločnosť Chainalysis nedávno zverejnila štúdiu, v ktorej uviedla, že hodnota transakcií (v dolároch), ktoré súviseli s nelegálnou činnosťou, dosiahla v tomto roku rekord. Zdôraznila však aj to, že v minulosti mali z percentuálneho hľadiska nelegálne transakcie oveľa väčší podiel na celkovom počte bitcoinových transakcií, než v súčasnosti. Aktuálne má ísť o zhruba jedno percento.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne