Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.10.): Volatilita Bitcoinu, monopóly, KuCoin či vojna s Čínou

Článok

Banky a kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Čaká nás u Bitocinu zvýšená volatilita?

Takzvané bollingerové pásmo, čo je technický indikátor volatility vybraného aktíva, v prípade Bitcoinu prvýkrát od roku 2016 kleslo pod úroveň 0,95 bodu. Môže to naznačovať, že nás čaká obdobie zvýšenej volatility jeho ceny. Hodnota Bitcoinu sa v rokoch 2019 až 2020 väčšinou pohybovala v rozmedzí 6 000 až 12 000 dolárov, pričom výnimkou bol marec 2020, kedy krátkodobo klesla pod 3600 dolárov v dôsledku veľkého výpredaju na všetkých trhoch po vypuknutí pandémie koronavírusu. V nasledujúcich mesiacoch sa však na základe spomínaného indikátora dá očakávať, že dôjde k prudším cenovým pohybom a Bitcoin sa môže začať výraznejšie pohybovať medzi vyššie spomínanými hodnotami.

USA: Bude boj proti monopólu Google či Facebooku pozitívnou správou pre kryptomeny?

Podvýbor americkej snemovne v utorok predložil zákonodarcom rozsiahlu správu týkajúcu sa Big Tech spoločnosti na čele s Apple, Google, Facebookom a Amazonom, v ktorej bolo poznamenané, ako tieto firmy využívajú svoje monopolne postavenie na trhu a zabraňujú v raste svojim potenciálnym konkurentom. Zmena zákonov by v tomto prípade mohla pomôcť aj decentralizovaným projektom. Podrobnosti nájdete tu.

Šéf Abra je v prípade Bitcoinu veľkým optimistom

Bill Barhydt, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Abra, ktorá stojí z populárnou kryptopeňaženkou a aplikáciou s jednoduchou možnosťou nákupu a predaja kryptomien, si myslí, že v súčasnosti naznačuje rast ceny bitcoinu mnoho indikátorov. Na Twitteri dokonca skonštatoval, že takým optimistom ako je teraz (pokiaľ ide o rast ceny bitcoinu v najbližšom období) nebol od roku 2015 a taktiež upozornil, že výbornou správou pre Bitcoin je, že súčasný šéf OCC, čo je najdôležitejší regulátor pre bankový sektor v USA, je veľkým fanúšikom Bitcoinu a technológii. (cointelegraph)

Hacknutá burza KuCoin sa vracia do plnej prevádzky

Hacknutá burza KuCoin čiastočne obnovuje vklady a výbery zo svojej platforme. 7. Októbra oznámila, že dokončila upgrade svojho z zabezpečenia pre hlavné kryptomeny ako sú Bitcoin, Ethereum (vrátane ERC-20 tokenov) či Tether. Po tejto aktualizácii však stále nie je možné realizovať výbery skrz blockchainy ako sú EOS, Tron či Omni. Burza KuCoin sa stala pred necelými dvoma týždňami terčom hackerského útoku, počas ktorého z nej zmizli kryptomeny v približnej hodnote 150 miliónov dolárov. Analytická firma Chainalysis však odhadla straty KuCoin až na 275 miliónov dolárov. Najnovšie správ naznačujú, že minimálne časť týchto kryptomien sa podarí burze vrátiť, nakoľko transakcie hackerov boli včas stopnuté ostatnými burzami, cez ktoré sa ich snažili “preprať”. Okrem toho sa už údajne podarilo zadržať podozrivých a tak je možné, že tento hack bude napokon viesť k potrestaniu vinníkov. (cointelegraph.com)

Spoluzakladateľ Ripple: USA prehráva studenú technologickú vojnu s Čínou

Chris Larsen, ktorý patrí medzi spoluzakladateľov spoločnosti Ripple stojacej za kryptomenou XRP, povedal počas LA Blockchain konferencie, ktorá sa v týchto dňoch koná v Kalifornii, že Spojené štáty americké zaostávajú v závodoch s Čínou pokiaľ ide o tvorbu „novej generácie globálneho finančného systému“. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

VIDEO: Kto je Warren Buffett? (Investičný mág s prezývkou Veštec z Omahy)

Hoci Warren Buffett zatiaľ nenašiel pochopenie pre kryptomeny, jeho investičnú stratégiu možno aplikovať aj v tomto sektore. Pozrite si nové video YouTube kanálu Zaujalo ma, ktoré je venované tomuto vyše 90 ročnému pánovi s povesťou najlepšieho investora všetkých čias. Aj vo svojom pokročilom veku je Buffett lídrom spoločnosti Berkshire Hathaway, ktorá je symbolom dlhodobého úspechu a tradičného hodnotového investovania. Zároveň je skromným človekom a obrovským donorom charitatívnych organizácii na čele s nadáciou Billa Gatesa a jeho manželky Melindy.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne