Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spoluzakladateľ Ripple: USA prehráva studenú technologickú vojnu s Čínou

Článok

Bitcoin, USA a Čína
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Chris Larsen, ktorý patrí medzi spoluzakladateľov spoločnosti Ripple stojacej za kryptomenou XRP, povedal počas LA Blockchain konferencie, ktorá sa v týchto dňoch koná v Kalifornii, že Spojené štáty americké zaostávajú v závodoch s Čínou pokiaľ ide o tvorbu „novej generácie globálneho finančného systému“.

Larsen vyhlásil, že medzi USA a Čínou aktuálne neprebieha len obchodná vojna, ale aj „technologická studená vojna“, pričom Čínska vláda v tomto smere amerických zákonodarcov výrazne predbieha, keďže robí obrovské pokroky pokiaľ ide o budovanie infraštruktúry pre blockchain inovácie a iné rýchlo sa rozvíjajúce technológie ako sú big data či Umelá inteligencia.

,,Čína uznala, že tieto technológie sú kľúčom k tomu, kto bude ovládať finančný systém novej generácie. SWIFT a korešpondenčné bankovníctvo nebude systémom, v ktorom budeme fungovať ďalšie dve desaťročia,” upozornil.

Larsen taktiež zdôraznil, že Čína je na dobrej ceste k tomu, aby už v dohľadnej dobe digitalizovala svoj juan. Potvrdzujú to aj správy priamo z Číny, kde zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky (čínska centrálna banka) potvrdil, že v rámci pilotného programu pre túto centrálnou bankou kontrolovanú kryptomenu už dokázali realizovať domáce transakcie v hodnote viac než 162 miliónov dolárov. Do procesu testovania sú podľa všetkého zapojené nielen vládne agentúry, ale aj významné čínske komerčné spoločnosti, ktoré by si mali osvojiť digituálny juan ako prvé.

Larsen vyzval Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC), aby si uvedomila význam týchto technológii a umožnila vytvorenie prostredia, v rámci ktorého budú môcť americké firmy konkurovať tým čínskym v technologickom závode. Taktiež upozornil, že ho znepokojuje súčasná dominancia Číny pokiaľ ide o ťažbu bitcoinu, nakoľko v Číne sa generuje väčšinový hashrate (výpočtová sila).

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne