Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.1.): Dôvera v Ethereum, ciele Cardano & krypto vs. dolár

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Charles Hoskison: Táto dekáda bude patriť Cardano!

Spoluzakladateľ Ethereum niekoľko dní po oslavách vstupu ľudstva do novej dekády vyjadril presvedčenie, že toto desaťročie bude patriť kryptomene Cardano (ADA).  Charles Hoskinson zastávajúci pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch organizácii, ktoré zastrešujú celý projekt, povedal, že po úspešnom spustení testnetu fázy Shelley a zapojení sa vyše 500 staking poolov, mieri Cardano k tomu, aby úspešne komercializovalo technológiu, ktorú vyvíja posledné tri roky. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.  

Charles Hoskison: Táto dekáda bude patriť Cardano!

Ethereum má dôveru miliardových firiem, no musí riešiť svoje problémy

Ethereum je blockchainom, ktorý si získal za posledné roky dôveru viacerých firiem s hodnotou miliárd dolárov. Ak by existovala vitrína, respektíve portfólio jej úspechov, určite by sa v nej aktuálne nachádzalo konštatovanie, že protokol Ethereum využívajú aj spoločnosti ako Microsoft či Ernst & Young. To je pochopiteľne dobrou správou, no zároveň to poukazuje na chyby a nedostatky, ktoré musí riešiť. Viac sa dozviete tu.

Ethereum má dôveru miliardových firiem, no musí riešiť svoje problémy

Ekonómka MMF si nemyslí, že kryptomeny ohrozia dolár

Podľa hlavnej ekonómky Medzinárodného menového fondu (MMF) Gity Gopinathovej si digitálne meny vydobyli v posledných rokoch výraznú pozornosť, no nemyslí si, že by mohli narušiť suverenitu amerického dolára. ,,,Vylepšenia v platobnej technike mohli znížiť náklady na prevody hotovosti na digitálne platby, ale zatiaľ existuje len málo dôkazov, že by výraznejšie znížili výdavky na pohyby medzi menami,” skonštatovala. Gopinathová taktiež upozornila, že dolár je vynímaný ako bezpečný a stabilný, čo ho udržuje na dominantnej pozícii v medzinárodnom menovom systéme. Preto si myslí, že hoci kryptomeny ponúkajú niektoré zaujímavé možnosti, v blízkej budúcnosti je nepravdepodobné, aby mohli ohroziť tradičné fiatové meny.  (cointelegraph.com)

Binance podporuje už aj austrálsky dolár a thajsky baht

Jedna z najväčších kryptobúrz Binance pokračuje vo svojom úsilia poskytnúť užívateľom tejto platformy možnosť obchodovať kryptomeny voči 180 rôznym fiatovým menám a to už do konca roka2020. Po tom, čo pred pár dňami pridala obchodné páry voči euru, včera oznámila, že podporuje už aj austrálsky dolár a thajský baht. ,,Viac než 99.9%  súčasných globálnych peňažných zásob je stále vo fiate a my preto potrebujeme budovať mosty, aby peniaze išli ľahšie do kryptomien,“ uviedla Binance v oficiálnom stanovisku. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

TURECKO: Rada pre kapitálové trhy Turecka plánuje podľa miestnych zdrojov regulovať kryptomenové transakcie. Aktuálne pripravuje usmernenie na pozorovanie, audit a reguláciu kryptomenových trhov v krajine.

BITBOX & XRP: Singapurská kryptoburza BitBox oznámila, že od 16. januára prestane podporovať obchodovanie s kryptomenou XRP. Burza to vysvetlila tým, že XRP nespĺňa jej štandardy na základe výkonu, spoľahlivosť, likvidity a regulačných požiadaviek.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.