Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.8.): Únik informácii, Bitcoin, Samsung & HMRC

Článok

Bitcoin oči
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Unikli citlivé dáta z Binance? Burza to zatiaľ popiera

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao zatiaľ popiera tvrdenia, že by hackeri získali prístup k dôverným údajom o jej zákazníkoch vrátane scanov dokladov totožnosti. Zhao v reakcii na tieto informácie vyzval na Twitteri celú kryptokomunitu, aby sa nepodieľala na pokusoch o šírenie FUDU (strachu, neistoty, pochybností). Zároveň upozornil, že šírenie podozrivých dát pomáha hackerom a bežným užívateľom naopak škodí.  Podrobnosti o tejto čerstvej téme sme zhrnuli v tomto článku.

Unikli citlivé dáta z Binance? Burza to zatiaľ popiera

Pompliano má viac než 50% majetku v BTC

Zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Anthony Pompliano povedal vo včerajšom vysielaní relácie Squawk Box na CNBC, že viac ako polovicu svojho majetku drží v bitcoine, čo je podľa ďalšieho hosťa, ktorý bol prítomný vo včerajšej diskusii, Kevina O’Learyho, veľmi nezodpovedné. Viac sa dočítate tu.

Pompliano má viac než 50% majetku v BTC. Je to šialené, tvrdí O’Leary

Samsung rozšíril svoj “kryptobalík” o dve nové služby

Juhokórejský technologický gigant Samsung rozšíril svoj softvérový balík na vývoj blockchainu a decentralizovaných aplikácii (Dapps) o dve nové služby – Jupiter a Mars, ktoré by mali byť dostupné v rámci vlajkovej lode spoločnosti modelu Galaxy S10. Jupiter využíva umelú inteligenciu a umožňuje používateľom sledovať okrem iného volatilitu digitálnych aktív vrátane Bitcoinu a Ethereum pomocou minulých záznamov o pohyboch na trhu. Služba teda poskytuje predpovede o tom, ako by sa mohli ceny kryptomien meniť v priebehu nasledujúcich hodín. Druhá aplikácia Mars umožňuje používateľom uskutočňovať peer-to-peer kryptomenové transakcie pomocou QR kódu. (cointelegraph.com)

Daňový kontrolór požadoval dáta od zmenárni a eToro

Britská daňová, platobná a colná správa Spojeného Kráľovstva jej Veličenstva (HMRC) požadovala od kryptomenových zmenárni a platforiem Coinbase, eToro a CEX.io poskytnutie informácií o menách a transakciách jej zákazníkov s úmyslom identifikovať daňové úniky. Cieľom vyšetrovania majú byť len posledné dva alebo tri roky, čo znamená, že zákazníci, ktorí vstúpili do kryptotrhu už v rokoch 2012 či 2013 a dosiahli teda najväčšie zisky, by nemali byť týmto vyšetrovaním ovplyvnení. (cointelegraph.com)

VeChain uzavrel partnerstvo s vinárskou spoločnosťou

Kryptomenový projekt VeChain uzavrel spoluprácu s austrálskou vinárskou spoločnosťou Penfolds s cieľom priniesť na trh fľaškové vína, ktoré budú sledované pomocou blockchain technológie. Súčasťou každej fľaše by mal byť NFC čip, ktorý by obsahoval informácie o danom produkte. Tie by boli zapisované do blockchainu a prístupné pomocou čítačky čipov. V rámci blockchainu by tak mohli audítori tretích strán hodnoverne overiť pôvod fľaše.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.