Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.8.): Únik informácii, Bitcoin, Samsung & HMRC

Článok

Bitcoin oči
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Unikli citlivé dáta z Binance? Burza to zatiaľ popiera

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao zatiaľ popiera tvrdenia, že by hackeri získali prístup k dôverným údajom o jej zákazníkoch vrátane scanov dokladov totožnosti. Zhao v reakcii na tieto informácie vyzval na Twitteri celú kryptokomunitu, aby sa nepodieľala na pokusoch o šírenie FUDU (strachu, neistoty, pochybností). Zároveň upozornil, že šírenie podozrivých dát pomáha hackerom a bežným užívateľom naopak škodí.  Podrobnosti o tejto čerstvej téme sme zhrnuli v tomto článku.

Unikli citlivé dáta z Binance? Burza to zatiaľ popiera

Pompliano má viac než 50% majetku v BTC

Zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Anthony Pompliano povedal vo včerajšom vysielaní relácie Squawk Box na CNBC, že viac ako polovicu svojho majetku drží v bitcoine, čo je podľa ďalšieho hosťa, ktorý bol prítomný vo včerajšej diskusii, Kevina O’Learyho, veľmi nezodpovedné. Viac sa dočítate tu.

Pompliano má viac než 50% majetku v BTC. Je to šialené, tvrdí O’Leary

Samsung rozšíril svoj “kryptobalík” o dve nové služby

Juhokórejský technologický gigant Samsung rozšíril svoj softvérový balík na vývoj blockchainu a decentralizovaných aplikácii (Dapps) o dve nové služby – Jupiter a Mars, ktoré by mali byť dostupné v rámci vlajkovej lode spoločnosti modelu Galaxy S10. Jupiter využíva umelú inteligenciu a umožňuje používateľom sledovať okrem iného volatilitu digitálnych aktív vrátane Bitcoinu a Ethereum pomocou minulých záznamov o pohyboch na trhu. Služba teda poskytuje predpovede o tom, ako by sa mohli ceny kryptomien meniť v priebehu nasledujúcich hodín. Druhá aplikácia Mars umožňuje používateľom uskutočňovať peer-to-peer kryptomenové transakcie pomocou QR kódu. (cointelegraph.com)

Daňový kontrolór požadoval dáta od zmenárni a eToro

Britská daňová, platobná a colná správa Spojeného Kráľovstva jej Veličenstva (HMRC) požadovala od kryptomenových zmenárni a platforiem Coinbase, eToro a CEX.io poskytnutie informácií o menách a transakciách jej zákazníkov s úmyslom identifikovať daňové úniky. Cieľom vyšetrovania majú byť len posledné dva alebo tri roky, čo znamená, že zákazníci, ktorí vstúpili do kryptotrhu už v rokoch 2012 či 2013 a dosiahli teda najväčšie zisky, by nemali byť týmto vyšetrovaním ovplyvnení. (cointelegraph.com)

VeChain uzavrel partnerstvo s vinárskou spoločnosťou

Kryptomenový projekt VeChain uzavrel spoluprácu s austrálskou vinárskou spoločnosťou Penfolds s cieľom priniesť na trh fľaškové vína, ktoré budú sledované pomocou blockchain technológie. Súčasťou každej fľaše by mal byť NFC čip, ktorý by obsahoval informácie o danom produkte. Tie by boli zapisované do blockchainu a prístupné pomocou čítačky čipov. V rámci blockchainu by tak mohli audítori tretích strán hodnoverne overiť pôvod fľaše.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne