Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.5.): Softfork Bitcoinu, Fidelity vstupuje do trhu či vážna chyba Tronu

Článok

Bitcoin - veľryba
Bitcoin - veľryba

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Softfork Bitcoinu: Developer, ktorý prišiel so SegWit, navrhuje ďalší

Bitcoinový developer Pieter Wuille zverejnil na GitHube dva návrhy pre softfork Bitcoinu s názvom Taproot.  Ide o riešenie, ktoré by malo skombinovať výhody Markelized Abstract Syntax Tree (MAST) a podpisovej schémy Schnorr s cieľom docieliť, že bitcoinove transakcie budú obsahovať menej informácii. Podrobnosti tejto zaujímavosti sme zhrnuli tu.

Developer, ktorý prišiel so SegWit, navrhuje ďalší softfork Bitcoinu

Fidelity vraj čoskoro spustí inštitucionálne obchodovanie s Bitcoinom

Investičná firma Fidelity, ktorá spravuje majetok klientov v hodnote 7 miliárd dolárov, plánuje podľa informácii Blombergu už čoskoro rozbehnúť obchodovanie s Bitcoinom. Podrobnosti sa dočítate v tomto našom článku.

Gigant Fidelity spustí inštitucionálne obchodovanie s Bitcoinom

TRON mal vážnu chybu v blockchaine

Jeden jediný počítač mohol ohroziť funkčnosť celého blockchainu Tron (kryptomena TRX), tvrdí portal HackerOne, ktorý sa špecializuje na odhaľovanie chýb v kódoch. Chyba je už našťastie opravená. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

TRON (TRX) mal vážnu chybu, ohrozený bol celý blockchain

Objemy transakcií DApps Ethereum sú na rekordných hodnotách

Objemy používania Etheru (ETH) na decentralizovaných aplikáciách (DApps) zaznamenali nové maximá, ale počet pribúdajúcich Dapps na on-chain Ethereum medzitým klesá. Viac o výsledkoch prieskumu analytickej spoločnosti Diar sa dočítate v tomto našom článku.

Objemy transakcií DApps Ethereum sú na rekordných hodnotách

O polku transakcií Bitcoin Cash sa v apríli postarala 1 adresa

Za viac ako polovicu transakcií kryptomeny Bitcoin Cash (BCH) bola v uplynulom mesiaci zodpovedná jedna jediná adresa.  Na základe Bitcoin Cash Exploreru sa zistilo, že táto adresa urobila viac ako 587 000 transakcií. Viac o tejto zaujímavosti a analýza možných dôvodov v tomto článku.

O polovicu transakcií Bitcoin Cash (BCH) sa v apríli postarala jedna adresa. Aký bol možný motív?

Veteráni Buffet a Munger opäť zosmiešňovali Bitcoin

Miliardár Charlie Munger (95), ktorý je viceprezidentom amerického holdingového konglomerátu Berkshire Hathaway, opäť ostro kritizoval Bitcoin. Pridal sa aj Warren Buffet. Viac sme o tom napisali tu.

Veteráni Buffett a Munger opäť zosmiešňovali Bitcoin

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.