Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin Cash

O polovicu transakcií Bitcoin Cash (BCH) sa v apríli postarala jedna adresa. Aký bol možný motív?

Avatar

Článok

zo dňa

Transakcia Bitcoin Cash

Za viac ako polovicu transakcií kryptomeny Bitcoin Cash (BCH) bola v uplynulom mesiaci zodpovedná jedna jediná adresa.

Na základe Bitcoin Cash Exploreru sa zistilo, že táto adresa urobila viac ako 587 000 transakcií. Funkčnou sa pritom stala len 8. apríla tohto roku. Mnohé z transakcií sa týkajú čiastkových množstiev BCH a vykonávali sa dokonca aj v sekundových intervaloch.

Celkovo sa v čase zverejnenia správy dostalo na túto adresu 22 763 dolárov (80981 BCH) a odoslalo sa z nej 21 546 dolárov (76 654 BCH), pričom konečný zostatok na peňaženke predstavoval 1 216 dolárov (4 327 BCH).

Počas meraného obdobia celový počet transakcií v sieti Bitcoin Cash predstavoval 1,17 milióna – čiže táto peňaženka realizovala približne celú polovicu všetkých aprílových transakcií BCH. Jednou z teórii je, že sa niekto snaží umelo nafúknuť počet transakcií Bitcoin Cash-u, aby táto kryptomena pôsobila aktívnejšie.

Ďalšou možnosťou je, že tieto miniatúrne transakcie sú vykonávane ako test, teoreticky aj pre nejakú novú hru, pričom jej vývojári využívajú práve Bitcoin CASH pre jeho nízke poplatky za transakcie.

Bitcoin Cash čaká už 15. marca ďalší hardfork, v rámci ktorého by sa mala zlepšiť jeho škálovateľnosť a tiež by sa mala zvýšiť anonymita transakcií, čo prispeje k výraznejšej ochrane súkromia používateľov tejto kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin Cash

Craig Wright tvrdí, že Binance perie špinavé peniaze a manipuluje trh

Avatar

Článok

zo dňa

od

craigwright-binance-obvinenie

Zhruba dva týždne po tom, ako sa burza Binance rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomenu Bitcoin SV, sa do ostrej kritiky tejto plaformy pustil samozvaný „Satoshi Nakamoto” Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tohto altcoinu.

Craig Wright v rozhovore pre portál Finder uviedol, že burza Binance sa spolupodieľa na praní špinavých peňazí. ,,Binance je v podstate organizácia pre pranie špinavých peňazí. Zakrývajú pranie peňazí, to je spôsob, ako zarábajú peniaze,” vyhlásil sebavedomo a dodal, že Binance zároveň manipuluje s celým trhom tým, že pumpuje ceny kryptomien prostredníctvom šírenia rôznych predbežných správ a potom ich následne shortuje.

Wright tvrdí, že delistovanie kryptomeny Bitcoin SV zo strany Binance, Krakenu či ShapeShift bolo motivované tým, aby mu bolo zabránené odhaľovať vážne neduhy v sektore kryptomien.

Zároveň sa domnieva, že burzy ako Binance podporujú praním špinavých peňazí aj drogový priemysel či obchodovanie s „bielym mäsom”. Údajne je v tom osobné zapojený aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Wright sa pustil aj do kritiky Johna McAfeeho, ktorý na Twitteri podobne ako Zhao vylúčil možnosť, že by Wright naozaj mohol byť Satoshi Nakamoto. Wright ho za odmenu zaplietol do týchto obvinení a vyhlásil, že McAfee podporuje Binance v nelegálnej činnosti.

Vyhlásenia Wrighta na adresu Binance prichádzajú v podobnom čase, ako sa v rovnakom duchu vyjadril aj Calvin Ayre, známy podporovateľ Bitcoin SV. Ten rovnako ako Wright tvrdí, že Binance manipuluje s trhom a dokonca vraj pomáha teroristom tým, že pre nich perie špinavé peniaze. Taktiež poukázal na údajne prepojenie Binance s palestínskou islamistickou teroristickou a polovojenskou organizáciou Hamás.

Tvrdenia Wrighta však treba brat minimálne s odstupom. Ide o človeka, ktorý o sebe dlhodobo tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, či že záhadný autor Bitcoinu, ktorý však doteraz nepredostrel žiadny relevantný dôkaz, že je to naozaj pravda. Namiesto toho očierňuje a dokonca podáva žaloby na ľudí, ktorí jeho tvrdenia spochybňujú. Práve tvrdenia o tom, že je Nakamoto a vyhrážky žalobami viedli Binance k delistovaniu Bitcoin SV zo svojej ponuky.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Samozvaný “Satoshi Nakamoto” Craig Wright žaluje podcastera. Chce od neho 100 000 libier

Avatar

Článok

zo dňa

od

Craig Wright

Craig Wright, ktorý sám seba označuje za Satoashiho Nakamota a zároveň je hlavným predstaviteľom kryptomeny Bitcoin SV (BSV) podáva vo Veľkej Británii žalobu za urážku na cti na Petra McCormacka, autora známeho crypto podcastu.

Dôvodom žaloby je, že McCormack vo svojom vysielaní obvinil Wrighta z podvodu, pretože tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný tvorca Bitcoinu.

Podľa webu CoinGeek.com, ktorý sa špecializuje na Bitcoin SV, tak urobil Wright údajne preto, aby zabránil McCormackovi šíriť o ňom ďalšie falošné tvrdenia.

Okrem toho Wright žiada od McCormacka odškodné vo výške 100 000 libier, plus preplatenie právnych nákladov a súdnych poplatkov. Wrightovi právnici údajne vo štvrtok osobne doručili McCormackovi oznámenie o žalobe a budúci týždeň ho plánujú oficiálne podať.

Cieľom je vraj poškodenie mena Bitcoin SV

Navrhovateľ v rámci žaloby poznamenáva, že útoky voči jeho osobe majú v skutočnosti za cieľ ublížiť kryptomene Bitcoin Satoshi Vision (BSV). Wright tvrdí, že BSV je skutočným cieľom útokov  vďaka svojej kapacite pre rozsiahle škálovanie reťazca, čo predstavuje existenčnú hrozbu pre budúcnosť ostatných kryptomien, ktorých chybný dizajn im bráni v škálovaní, aby spĺňali potreby skutočného globálneho finančného systému.

O kryptomene Bitcoin SV sa v posledných dňoch písalo viac než dosť. Burzy Binance, Kraken, ShapeShift a tiež zmenáreň blockchain.com sa ju rozhodli delistovať. OKEx zaujal neutrálne stanovisko a japonský SBI holdings, ktorého CEO má dobre vzťahy s Craigom Wrightom sa naopak rozhodol delistovať Bitcoin Cash ABC (BCH).

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

“Vojna” okolo Bitcoin SV: Dôjde aj k delistovaniu Bitcoin Cash!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV vojna

Krok burzy Binance, ktorá delistovala kryptomenu Bitcoin SV (BSV) zo svojej ponuky, rozpútal v kryptokomunite menšiu vojnu, do ktorej sa zapojili aj ďalšie burzy. Jedna z nich dokonca delistuje Bitcoin Cash ABC. 

Rozhodnutie Binance veľmi rýchlo nasledovala burza ShapeShift a tiež zmenáreň blockchain.com. O čosi opatrnejšia bola burza Kraken, ktorá najprv na tuto tému urobila anketu na Twitteri.

Za možnosť, že by mal byť Bitcoin SV delistovaný, hlasovalo až 71% ľudí pričom ďalších 22% zvolilo možnosť “je mi to jedno”. Len 3% hlasovali za to, že Bitcoin SV je “skvelý” a 4% požadovali podrobnejší audit.

Kraken sa na základe týchto výsledkov napokon rozhodol pristúpiť k rovnakému kroku ako vyššie spomínané platformy a tiež odstráni BSV.

K zaujímavému rozhodnutiu naopak pristúpil japonský gigant finančných služieb SBI Holdings, ktorý sa rozhodol, že namiesto delistovania kryptomeny Bitcoin SV (BSV) delistuje Bitcoin Cash ABC (BCH) a podporu pre Bitcoin SV zachová.

  • kryptomeny Bitcoin Cash ABC a Bitcoin SV vznikli v novembri 2018 po hardorku kryptomeny Bitcoin Cash

Na prvý pohľad šokujúce rozhodnutie BSI je však ľahko vysvetliteľné. CEO SBI Holdings Yoshitaka Kitao má blízko ku Craigovi Wrightovi, hlavnému predstaviteľovi Bitcoin SV a tak sa jednoducho pridal na jeho stranu. ,,Strávili spolu veľa času a Kitao ho označil za priateľa a človeka, ktorého rešpektuje,” informoval o ich vzťahu Cointelegraph.

Neutrálny postoj k celej kauze zaujala burza OKEx, ktorá sa reportovaným objemom obchodov radí k najväčším na svete. Nechce sa postaviť ani na jednu zo strán a tak Bitcoin SV naďalej nechá vo svojej ponuke.

Dôvod kauzy

Hlavným dôvodom, prečo sa burza Binance rozhodla delistovať Bitcoin SV, boli kontroverzné kroky jej hlavného predstaviteľa Craiga Wrighta, ktorý neustále opakuje, že je Satoshi Nakamoto (pod touto prezývkou pozná svet tajomného tvorcu Bitcoinu, ktorého totožnosť dodnes nie je známa).

Wright doteraz nepredostrel žiadny dôveryhodný dôkaz týchto tvrdení a tak je dlhodobo komunitou označovaný za klamára. Keď ho však označil za podvodníka @hodlonaut, vypísal odmenu 5000 dolárov za odhalenie jeho totožnosti a zároveň sa ho rozhodol zažalovať. Komunita na to zareagovala obrovskou kritikou, ku ktorej sa pridal aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Ten najprv delistovaním Bitcoin SV len pohrozil, no napokon po sérii ďalších útokov definitívne zabuchol Bitcoin SV dvere.

Binance sa rozhodla delistovať kryptomenu Bitcoin SV!

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Ďalšia burza delistuje Bitcoin SV. Viaceré to zvažujú

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV delistovanie

Rozhodnutie Binance delistovať kryptomenu Bitcoin SV budú podľa všetkého nasledovať viaceré ďalšie popredné kryptoburzy.

Na súkromie zameraná burza ShapeShift už potvrdila, že pristúpi k rovnakému kroku a burza Kraken informovala, že o tejto možnosti uvažuje. S touto myšlienkou sa údaje pohrávajú aj ďalšie nemenované zmenárne a burzy. Najnovšie potvrdila tento krok aj zmenáreň blockchain.com.

,,Stojíme za Binance a názorom CZ (Changpenga Zhaa). Rozhodli sme sa delistovať Bitcoinv SV zo ShaperShift v najbližších priebehu 48 hodín,” informoval na Twitteri ShapeShift.

Tieto rozhodnutia sa pochopiteľne stretli s reakciami rôzneho druhu. ,,Táto akcia pripomína krok PayPal, keď odrezal WikiLeaks. Ako Bitcoin maximalistovi sa mi to nepáči. Je to v rozpore s tým, čo znamená Bitcoin. V roku 2010 spoločnosť PayPal zmrazila účet WikiLeaks, pričom tvrdila, že poskytovanie účtu bolo v rozpore s podmienkami sluzby PayPal,” pripomenul užívateľ, ktorý sa stavia k rozhodnutiam búrz v súvislosti s Bitcoin SV kriticky.

Kraken zatiaľ svoje definitívne rozhodnutie neprezradil, no predpokladá sa, že pristúpi k rovnakému kroku. Pomocnou “barličkou” mu môžu byť výsledky ankety, ktorú publikoval na Twitteri. Drvivá väčšina ľudí súhlasí s delistovaním Bitcoin SV (takmer 75%).

Spúšťačom celej kauzy, ktorá viedla k rozhodnutiu Binance delistovat zo svojej ponuky Bitcoin SV, bolo rozhodnutie jej hlavného predstaviteľa Craiga Wrighta zažalovať  užívateľa @hodlonaut, ktorý ho obvinil z klamstva, pretože opakovane vyhlasuje, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný autor Bitcoinu.

Keď Wright na Twitteri ponúkol odmenu 5000 dolárov za odhalenie skutočnej identity @hodlonaut, postavila sa proti nemu celá kryptokomunita, ktorá začala šíriť hashtag #WeAreAllHodlonaut. Šéf Binance Changpeng Zhao vtedy prvýkrát pohrozil delistovaním Bitcoin SV a uznal pravdu @hodlonautovi, keď napísal, že Wright rozhodne nie je Nakamotom.

Kryptomena Bitcoin SV vznikla po novembrovom forku kryptomeny Bitcoin Cash, v rámci ktorého vznikol aj Bitcoin Cash ABC, ktorý je považovaný za pôvodný Bitcoin Cash.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Binance sa rozhodla delistovať kryptomenu Bitcoin SV!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV

Burza Binance sa rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomenu Bitcon SV (BCHSV), ktorá vznikla v novemberi 2018 po hardforku kryptomeny Bitcoin Cash.

Teto rozhodnutie Binance prichádza len pár dní po tom, ako šéf burzy Changpeng Zhao varoval na Twitteri, že pristúpi k tomuto kroku, ak Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tejto kryptomeny, neprestane so šírením klamstva o tom, že je Satoshi Nakamoto.

Obchodovanie s Bitcoin SV by malo byť na Binance zastavené 22. apríla 2019. Výber BCHSV z burzy bude možné uskutočniť ešte 3 mesiace, až do 22. júla 2019.

Binance konkrétny dôvod delistovania neuviedla, no vymenovala faktory, ktoré sleduje u každej kryptomeny a ktoré ak nie sú dostatočne napĺňané, môžu viesť k delistovaniu:

  • Záväzok tímu k projektu
  • Úroveň a kvalita rozvojových aktivít
  • Sieť / stabilita smart kontraktov
  • Úroveň verejnej komunikácie
  • Zodpovednosť voči našim pravidelným požiadavkám
  • Dôkaz neetického / podvodného konania
  • Príspevok k zdravému a udržateľnému kryptografickému ekosystému

Mineri Bitcoin SV prerobili 2,2 milióna dolárov

Po tom ako sa Bitcoin Cash v novembri 2018 po hardforku rozdelil na Bitcoin Cash ABC (BCH) a Bitcoin SV (BSV), dosiahli mineri podporujúci ťažbu Bitcoin SV odhadovanú stratu vo výške 2,2 milióna dolárov. Napriek tomu však pokračujú v ťažbe Bitcoin SV, aby zabezpečili bezpečnosť siete.

Podobne ako Bitcoin Cash vznikol forkom Bitcoinu, tak aj tieto dve verzie Bitcoin Cashu vznikli po tom, ako sa vedúci predstavitelia nedokázali dohodnúť na technickom smerovaní projektu počas plánovanej aktualizácie. Roger Ver, ktorý stojí za Bitcoin Cash ABCCraig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto a stojí za Bitcoin SV, sa nevedeli zhodnúť na tom, či sa má zmeniť limit veľkosti bloku. Wright svoj názor nedokázal presadiť a preto došlo k spomínanému rozdeleniu.

Väčšina minerov na čele s Bitmainom ostali verní ťažbe Bitcoin Cash ABC, kým CoinGeek, ktorý vlastní kanadský miliardár Calvin Ayre, začal podporovať ťažbu Bitcoin SV.

Od novembra už uplynulo niekoľko mesiacov a ako sa zdá, za kratší koniec povrazu ťahajú tí, ktorí stoja za Wrightovým Bitcoin SV. Aby bolo možné zabezpečiť jeho ochranu a zachovať bezpečnosť siete pred 51% útokom, mineri musia ťažiť túto kryptomenu napriek výrazným stratám. Podľa záverov štúdie BitMex Research je hrubá strata minerov Bitcoin SV už 2,2 milióna dolárov a to sa do celkovej bilancie ešte nezarátavajú odpisy hardvéru či režijne náklady.

Medzitým tí, ktorí podporujú Bitcoin Cash ABC, ktorý je všeobecne označovaný ako “pravý” Bitcoin Cash, dosiahli hrubý zisk vo výške 42,2 milióna dolárov.

Existujú silné dôkazy, že napriek stratám sa podieľa výrazným podielom na ťažbe Bitcoin SV spomínaný Calvin Ayre a jeho CoinGeek – údajne až z 28 percent. Otázne je, prečo v ťažbe Bitcoin SV pokračuje zvyšné percento minerov namiesto toho, aby ťažili omnoho výhodnejší Bitcoin Cash ABC. Výskum BitMEX Research naznačuje, že podpora siete Bitcoin SV nemá finančný zmysel. Alebo mineri tejto kryptomeny vedia o niečom, o čom verejnosť ešte nie?

Medzitým silnie lobovanie komunity za to, aby veľké burzy delistovali Bitcoin SV zo svojej ponuky. Ako spomíname vyššie, burza Binance sa 15. apríla rozhodla, že k tomuto kroku naozaj pristúpi.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Šéf Binance sa vyhráža delistovaním Bitcoin SV kvôli kauze Satoshi Nakamoto

Avatar

Článok

zo dňa

od

Changpeng Zhao a Bitcoin SV

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa na Twitteri vyhráža Craigovi Wrightovi, že z najväčšej kryptoburzy na svete delistuje “jeho” kryptomenu Bitcoin SV.

Craig Wright je v kryptosvete rozporuplná postavička. Biznismen, vedec, programátor, no hlavne človek, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný autor Bitcoinu. V súčasnosti je však zároveň hlavným predstaviteľom kryptomeny Bitcoin Cash SV.

Neustále tvrdenia Wrighta o tom, že je Satoshi Nakamoto vedú k tomu, že je častým terčom posmeškov a kritiky. Do tej sa pustil aj užívateľ známy na Twitteri pod prezývkou @hodlonaut (v kryptosvete ide o známu osobu). Jeho kritika Wrighta bola spúšťačom celej kauzy.

,,Predstavte si, že ste Satoshi. Vytvoríte Bitcoin pod pseudonymom, dáte si záležať, aby ste neodhalili svoju skutočnú identitu, následne zmiznete, aby ste oslobodili Bitcoin od stvoriteľa. No a potom po 10 rokoch začnete hroziť všetkým žalobami za to, že vám neveria,” poukázal @hodlonaut na absurdnosť Wrightových tvrdení o tom, že je tvorca Bitcoinu.

https://twitter.com/FedericoTenga/status/1116588566828568581

Wrighta tento ”tweet” však natoľko nahneval, že sa rozhodol hodlnauta žalovať za poškodzovanie dobrého mena. V rámci podania, ktoré vypracovali jeho právnici, od neho požaduje, aby sa ospravedlnil a priznal, že Wright je naozaj tvorcom Bitcoinu, teda Satoshi Nakamoto.

Tieto šokujúce kroky údajného “Nakamota” vedú k obrovskej kritike na jeho adresu, ku ktorej sa dokonca pridal aj spomínaný šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Ten na Twitteri v rámci komentáru k príspevku, ktorý podporoval hodlonauta, výhražne napísal: ,,Craig Wright nie je Satoshi. Ak bude pokračovať táto hova*ina, delistujeme! (Bitcoin SV)”.

Kryptomena Bitcoin SV vznikla po kontroverznom forku Bitcoin Cash (ten zas vznikol forkom Bitcoinu) koncom minulého roka. Jej hodnota 11. apríla, v deň kedy Zhao zverejnil svoj výhražný tweet, padla z 83 dolárov na 69 dolárov. Do akej miery tento pád podporil samotný Zhao, je len predmetom špekulácii. Aktuálne sa Bitcoin SV obchoduje za niečo vyše 70 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse 15% (Bitcoin je v pluse vyše percento).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (3.4.): Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) a Bitcoin Cash (BAB)

Avatar

Článok

zo dňa

od

Analýza Bitcoin - Jakub Kraľovanský

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin aj ďalej pokračuje v raste a posilňuje. Keď si na celý leg down natiahneme fibonacci retracement, tak sa pomaly blížime do golden ratio, čo je  našom prípade 5243 – 5349 USD. Táto hranica bude pôsobiť ako silná rezistencia. Ak by sme ju však prekonali, tak ďalšia rezistencia je 5796 USD. RSI je na 12H a 1D totálne prepálené a v najvyšších zónach od decembra 2017. Ako na BTC, tak aj na altoch by sa hodila nejaké korekcia celého tohto breaku. Nemyslím si však, že keď aj korekcia príde, tak bude mať veľkú silu. Momentálne je Bitcoin bullish. 13.5. máme na obzore Consensus a začína sa opakovať situácia z minulého roka, kedy sme taktiež na začiatku apríla urobili tvrdý break z trianglu a následne celý apríl rástli. Uvidíme, či sa situácia zopakuje. Momentálne tomu všetko nasvedčuje.

1D graf BTC, Bitfinex:

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Litecoin (LTC)

Coin, ktorý je v posledných týždňoch charakteristický svojim rastom je Litecoin. V lete má v lete halving – znižovanie odmeny pre ťažiarov, čo je rovnako ako u Bitcoinu z historického hľadiska charakteristické rastom ceny. Táto udalosť je teda veľmi býčia a ťahá Litecoin hore. Veľmi silná rezistencia bude na 89 – 93 USD, kde by LTC mohol dokončiť svojich 5-vĺn. Čo sa týka retracementu, tak by som šiel už po prvých fibonacciho hladinách ako je 0.236 a 0.382. Zo všetkých altcoinov je LTC dlhodobo najviac bullish.

1D Graf LTC, Bitfinex

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Bitcoin Cash (BAB na Bitfinex)

Minca, ktorá urobila z top altcoinov za posledné 2 dni najväčší rast, až cez 73%. Ani u nej by som nečakal nejaký veľký retracement, maximálne na hodnotu 0.382, čo značí na Bitfinexe hodnotu 232 USD. Potom zrejme ešte UP na dokončenie celého cyklu. Vzhľadom na kratšiu históriu sa ťažko kreslia rezistencie. Každopádne BAB mal veľmi impulznú štruktúru a pri ďalšom raste bude zrejme znova jeden z top gainerov.

1D graf BAB, Bitfinex

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Trading bol najskôr moj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som autor projektu Trader 2.0.

Čítať ďalej

Bitcoin

Craig Wright opäť tvrdí, že je zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Prirovnáva sa k Jobsovi

Avatar

Článok

zo dňa

od

Craig Wright

48-ročný Austrálčan Craig Wright opakovane tvrdí, že je záhadným zakladateľom prvej kryptomeny Bitcoin. Popri tom sa prirovnáva k Stevovi Jobsovi.

Šéf spoločnosti nChain tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda človek, ktorý pod týmto pseudonymom zverejnil slávny Bitcoin white paper a komunikoval s komunitou okolo Bitcoinu až do roku 2011, kedy nechal Bitcoin „žiť vlastným životom”.

Hoci skutočná totožnosť Satoshiho Nakamota je naďalej neznáma a mnohí sa domnievajú, že pravdepodobne išlo skôr o skupinu, než jednotlivca, Wright sa napriek žiadnym podporným dôkazom neštíti označovať za zakladateľa najslávnejšej kryptomeny a prirovnávať sa ku nebohému Stevovi Jobsovi.

Tentokrát oživil svoje zjavne klamstvo v rámci článku publikovaného na medium.com, kde sa rozpísal o tom, aké mal s Bitcoinom pôvodné plány a že nie všetko vyšlo podľa jeho predstáv.

,,Keď Steve Jobs začínal, bol outsider. Bol odmietaný a bojoval za to, aby rástol produkt, ktorý budoval každým dňom. Pokus o vytvorenie alternatívnej verzia toho, čo som vytvoril, ide proti všetkému, čo som zastával. Napriek tomu som sa dostal do takejto pozície,” napísal Wright, čím nielen poukázal na údajnú podobnosť s Jobsom, ale aj vysvetlil, prečo začal podporovať fork Bitcoinu v podobe Bitcoin Cash, a neskôr Bitcoin SV.

Wright sa rozpísal aj o tom, ako ľutoval, že sa z Bitcoinu stal nástroj, ktorý bol využívaný na kriminálnu činnosť. V jeho začiatkoch totiž prekvital najmä na nelegálnych trhoch, bol využívaný na nákup drog a dokonca sponzoring terorizmu. Taktiež odsúdil to, že Julian Assange z Wikileaks a Ross Ulbricht zo Silk Road zneužili Bitcoin na nekalé nelegálne účely.

Kontroverzný vedec a biznismen zdôraznil, že vždy chcel Bitocin udržať v medziach zákona a teda zabezpečiť, aby boli transakcie v jeho blockchaine dopátrateľné.

Komisárka SEC naznačila, že oneskorenie regulácií môže pomôcť kryptomenám

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.12.): Pierecova o rozhodnutí SEC, Lee radí držať sa silných kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tom Lee - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Kryptomeny ešte nenašli svoje dno, tvrdí Michael Bucella

V rozhovore pre CNBC v rámci relácie Fast Money vyhlásil Michael Bucella, partner v spoločnosti BlockTower Capital, že kryptomeny ešte nedosiahli svoje dno. Taktiež si však myslí, že ak by cena Bitcoinu klesla k úrovni niekde okolo 2000 dolárov, dlho by sa na nej neohriala. Domnieva sa, že obrat trendu je pravdepodobne už blízko. Zdôraznil tiež, že najúspešnejší investori sú tí, ktorí investujú dlhodobo. Bucella, ktorý bol bývalým riaditeľom pobočky Godlman Sachs v Kanade, je známy svojimi pro-krypto názormi. (cryptonewmedia)

SEC odložila rozhodnutie o Bitcoin ETF na február 2019

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) opätovne odložila rozhodnutie v súvislosti so schválením Bitcoin ETF v rámci spoločnej žiadosti investičnej spoločnosti VanEck, blockchain spoločnosti SolidX a chicagskej burzy CBOE. Viac sa o tom dozviete v tomto našom článku.

Pierecova reagovala na rozhodnutie SEC

V reakcii na odloženie schválenia či zamietnutia Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) naznačila členka tejto komisie Hester Peirceová, aby ľudia radšej neboli v tejto otázke príliš netrpezliví. ,,Bitcoin ETF môže byť schválený o 20 rokov, alebo ho možno schvália aj zajtra. SEC trvalo dlho, kým vôbec zriadil FinHub. Môže trvať aj dlhšie, kým bude schválený produkt obchodovaný na burze,” poznamenala.

Hether Peirceova je označovaná za “kryptomamu” pre jej pozitívny prístup k Bitcoinu a kryptomenám. Otvorene sa hlási k tomu, že nesúhlasí so súčasným postojom jej kolegov a priznáva, že chce, aby mali jej kolegovia z komisie viac otvorenej mysle, pokiaľ ide o prijatie kryptomien. Priznáva však, že to môže trvať ešte poriadne dlho. Podľa názoru Peircovej bude pre budúcnosť Bitcoinu dôležité, aby sa do kryptopriestoru dostali inštitúcie a tie následne so sebou privedú do trhu aj nových retailových investorov. (cointelegraph)

Žaloba v súvislosti s Bitcoin Cash!

Americká spoločnosť United American Corp (skratka UnitedCorp) podala žalobu na spoločnosti Bitmain, Bitcoin.com, Rogera Vera a burzu Kraken. Predmetom žaloby je tvrdenie, že tieto spoločnosti plánovali získať dominantnú kontrolu nad sieťou Bitcoin Cash (BCH). Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Lee naznačil, že dôverovať treba silným kryptomenám

Známy kryptoanalytik Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat v reakcii na súčasný veľký prepad hodnoty Bitcoinu poznamenal v rámci konferencie BlockShow Asia 2018, že investori do digitálnych mien musia byť v súčasnom medveďom trhu veľmi trpezliví.

Priznal však, že niektoré kryptomeny sa môžu stať naozaj úplne bezcenné a naznačil, že ľudia by sa mali držať overených “značiek”. Spomenul osobitne Bitcoin, Ethereum a XRP, ktoré podľa neho naďalej zostávajú silné a môžu prežiť “skoré dni kryptomien”.  (dailyhodl)

Rýchle správy

USA: Kongresman Warren Davidson z Ohia navrhuje, aby sa kryptomeny stali novou triedou aktív a upozornilukj, že súčasná neistota okolo regulácie digitálnych mien môže spôsobiť odliv tohto druhu podnikania z USA.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Žaloba kvôli Bitcoin Cash: UnitedCorp žaluje Bitmain, Bitcoin.com, Rogera Vera a burzu Kraken!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Cash - žaloba

Americká spoločnosť United American Corp (skratka UnitedCorp) podala žalobu na spoločnosti Bitmain, Bitcoin.com, Rogera Vera a burzu Kraken. Predmetom žaloby je tvrdenie, že tieto spoločnosti plánovali získať dominantnú kontrolu nad sieťou Bitcoin Cash (BCH).


Sledujte nás na Facebooku

Firma UnitedCorp, ktorá bola založená v roku 1992, je spoločnosť zaoberajúca sa vývojom a riadením telekomunikačných a informačných sieti. Spravuje portfólio patentov a patentových technológii v oblasti telekomunikácii, sociálnych médií a blockchainu.

Žaloba podaná v americkom okresnom súde v južnej Floride tvrdí, že obžalované strany spoločne použili nespravodlivé metódy a praktiky na manipuláciu so sieťou kryptomeny Bitcoin Cash (BCH) v ich prospech a na úkor spoločnosti UnitedCorp a iných zainteresovaných strán.

,,Spoločnosť UnitedCorp sa domnieva, že obžalovaní sa dohodli na efektívnom zavadzaní siete Bitcoin Cash po plánovanej aktualizácii softvéru 15. novembra 2018 s cieľom centralizovať sieť a to všetko v rozpore s prijatými štandardmi a protokolmi spojenými s Bitcoinom od jeho vzniku,” uvádza spoločnosť vo svojom stanovisku.

TIP na článok: Prečítajte si dnešný súhrn TOP správ zo sveta kryptomien

Kontroverzný hardfork Bitcoin Cash

15. novembra 2018 prešla kryptomena Bitcoin Cash hardforkom, v rámci ktorého sa sieť rozdelila na dva súperiace tábory. Jedna časť podporuje reťazec Bitcoin Cash ABC, druhá Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). UnitedCorp tvrdí, že spomínané spoločnosti a Roger Ver prevzali kontrolu nad sieťou hneď po forku pomocou prenájmu “hashovacej sily”.

UnitedCorp taktiež tvrdí, že 20. novembra vývojový tím Bitcoin ABC zaviedol do bloku kód, ktorým posilnil svoju centralizovanú kontrolu nad touto blockchainovou knihou. To má údajne viesť k udržaniu ich kontroly nad implementáciami do siete pre jej budúce aktualizácie.

Bitcoin Cash (BCH) zaznamenal v posledný deň obrovské straty. Ako uvádza portál Cointelegraph jeho hodnota klesla o viac ako 20% percent a cena sa pohybuje tesne nad úrovňou 103 dolárov, čo je najmenej v histórii tejto kryptomeny, ktorá sa v auguste 2017 oddelila od Bitcoinu.

Bitcoin SV (BSV) naopak výrazne rástol o výše 20% a v kapitalizácii prekonal BCH.

V čase písania tohto textu je Bitcoin SV už na piatom mieste v trhovej kapitalizácii kryptomien, kým Bitcoin Cash (BCH) klesol až na siedme miesto.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2019

-