Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.12.): Bitcoin, milosť pre Ulbrichta, Cardano či Polkadot

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Biden bude míňať vo veľkom. Pre Bitcoin to môže byť dobré

Zvolenie Joea Bidena za amerického prezidenta by mohla byť minimálne pre Bitcoin dobrá správa. Čoraz viac informácii o novom prezidentovi a jeho tíme totiž vieme, tým viac sa analytici domnievajú, že jeho príchod do Bieleho domu bude spojený s míňaním obrovského množstva peňazí. Joe Biden najnovšie naznačil, že plánuje pre americkú ekonomiku zdecimovanú pandémiou koronavírusu ozdravný balíček v hodnote 7 biliónov dolárov, čo by znamenalo, že by opäť výrazne narástol americký dlh, ktorý je už teraz gigantických rozmerov. Nuž Bitcoinu by to ale hralo do karát. Viac sa dozviete v tomto článku.

Biden bude míňať vo veľkom. Pre Bitcoin to môže byť dobré

Na Cardano sa spustia devnety, ktoré môžu prilákať Ethereum vývojárov

Spoločnosť IOHK, ktorá patri medzi tri hlavné firmy stojace za vývojom kryptomeny Cardano (ADA), oznámila, že sa chystá spustiť dve smart kontrakt prostredia (tzv. “devnets“) určené pre vývojárov, ktorí chcú pracovať v rámci tohto ekosystému. Ich názvy sú KEVM a IELE a umožnia vývojárom písať, nasadzovať a testovať inteligentné zmluvy na Cardano v rámci spolupráce s Ethereum a taktiež pri využití rôznych programovacích jazykov. Viac sa dozviete tu.

Na Cardano sa spustia devnety, ktoré môžu prilákať Ethereum vývojárov

Donalda Trumpa prosia o milosť pre Rossa Ulbrichta a Edwarda Snwodena

Hoci Donaldovi Trumpovi zostáva v úrade amerického prezidenta už len niečo vyše jedného mesiaca, spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Assets Anthony Pompliano a tiež známy podcaster Peter McCormack (What Bitcoin Did) ho prosia, aby urobil správnu vec a udelil milosť Rossovi Ulbrichtovi a Edwardovi Snowdenovi. Ulbricht dostal dvojité doživotie za to, že založil darknet trhovisko Silk Road, skrz ktoré sa obchodovalo s drogami a taktiež umožňovalo pranie špinavých peňazí. Toto trhovisko bolo v počiatočných rokoch aj útočiskom pre využívanie Bitcoinu. Snowden je bývalý kontraktor NSA, ktorý zverejnil tajné dokumenty, čím porušil zákon o špionáži z roku 1917. Aktuálne žije v azyle v Rusku a neraz sa vyjadril na adresu Bitcoinu v pozitívnom zmysle. (cointelegraph.com)

Burza Houbi kľúčovým hráčom pre ekosystém Polkadot?

Známa kryptomenová burza Houbi Global zverejnila koncom minulého týždňa dve správy týkajúce sa blockchainu Polkadot (DOT), ktoré naznačujú, že by sa mohla stať pre tento ekosystém kľúčovým hráčom. Burza, ktorá aktuálne sídli na Seychelách, v piatok v dvoch tweetoch oznámila, že spúšťa sponzorský program pre Polkadot a tiež fond so stablecoinom Tether (USDT) v hodnote 5 miliónov dolárov od Huobi Inovation Lab na podporu vývojárov, organizátorov podujatí, tvorcov obsahu a ambasádorov Polkadot ekosystému. Téme sme sa viac venovali tu.

Burza Houbi kľúčovým hráčom pre ekosystém Polkadot?

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne