Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.11.): Šokujúca predpoveď pre kryptomeny, Bakkt, EÚ & Čína

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zopár dôvodov, prečo Bitcoin nemohla zmanipulovať jedna veľryba

Azda najznámejší portál zaoberajúci sa kryptomenami Cointelegraph publikoval v stredu článok, v ktorom zhrnul odvolávajúc sa na citáty popredných predstaviteľov krypto sektora 3 dôvody, prečo sú závery štúdie akademikov z univerzít v Ohiu a Texase tvrdiace, že bullrun 2017 bol zmanipulovaný jednou jedinou entitou, chybné a nepravdivé. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento náš článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zopár dôvodov, prečo Bitcoin nemohla zmanipulovať jedna veľryba (Cointelegraph)

CEO Ripple s “katastrofickou” predpoveďou: Prežije len 1% kryptomien

Katastrofickú predpoveď pre súčasný trh s kryptomenami vyhlásil CEO spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse. Hlavná tvár Ripple v rozhovore pre Bloomberg, ktorý bol publikovaný v utorok, uviedol, že v súčasnosti ja na trhu príliš veľa kryptomien, čo bude viesť pravdepodobne k tomu, že 99% z nich časom zanikne. Podrobnejšie sme zhrnuli tému v tomto článku.

CEO Ripple s “katastrofickou” predpoveďou: Prežije len 1% kryptomien

Objemy na Bakkt začínajú výrazne stúpať

Obchodovanie na platforme Bakkt, ktorá 23. septembra spustila prvé Bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitociny, zaznamenáva v porovnaní s minulým mesiacom výrazný nárast denného objemu realizovaných obchodov. K 5. novembru išlo o 1061 obchodovaných kontraktov v hodnote 10 miliónov dolárov, čo bol nárast o 96% v porovnaní s predchádzajúcim dňom s kontraktmi v hodnote okolo 5 miliónov. Obchodovanie na Bakkt začalo výrazne stúpať koncom októbra, kedy sa niekoľkonásobne zvýšilo v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Na grafe, ktorý reportuje dáta BakktBotu z Twitteru môžete vidieť, že ešte 22. októbra bolo bežné denné volume pod jeden milión dolárov.

Čína vraj stopla plány na zákaz miningu Bitcoinu

Už je to takmer rok od vtedy, čo sa médiami prehnala informácia, ako chce Čína tvrdo zasiahnuť voči miningu Bitcoinu vo svojej krajine. Zdá sa však, že od tohto plánu ustúpila. Informoval o tom Samson Mow. Viac sa dočítate tu.

Čína vraj stopla plány na zákaz miningu Bitcoinu

Zuckerberg naznačil audit Calibra v súvislosti s ochranou osobných údajov

Pravá ruka Marka Zuckerberga pokiaľ ide o technológiu blockchain a zároveň šéf peňaženky Calibra David Marcus uviedol v rozhovore pre New York Times, že projekt Libra čelí ďalším výzvam, ktoré sa týkajú ochrany osobných údajov. ,,Medzi Calibrou a Facebookom sme vytvorili veľmi silný firewall takým spôsobom, že ak ste na strane Facebooku, nikto nemôže mať prístup k vašim údajom,” vysvetlil. Marcus následne naznačil, že v hre sú aj nezávislé audity, ktoré by mali overiť a následne potvrdiť, že dáta užívateľov v peňaženke Calibra sú dostatočne zabezpečené a teda podozrenia o tom, že by ich mohol Facebook zneužiť, nie sú na mieste. Taktiež priznal, že regulačné obavy zo strany zákonodarcov v súvislosti s Librou očakával. Pochopenie jej konceptu a významu podľa neho vyžaduje čas. (cointelegraph.com)

Európska únia a Libra: V hre sú zatiaľ všetky možnosti

EuroActiv, ktorý informuje o čerstvom dianí na pôde pléna Európskej únie, potvrdil, že v súvislosti s pripravovanou kryptomenou Facebooku Libra sú aktuálne “všetky možnosti na stole” a že viaceré členské krajiny sú pripravené pristúpiť aj k najradikálnejšiemu riešeniu v podobe zákazu tohto projektu, ak sa preukáže, že predstavuje nezvládnuteľné alebo nadmerné rizika pre európske hospodárstvo. Návrh, ktorý má v plene EÚ predstaviť predsedajúce Fínsko, má však mnoho nejasnosti, čo môže znemožniť dospieť k definitívnym záverom. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ČÍNA & BITCOIN: Čínsky prezident Xi Jinping svojim vyjadrením podpory blockchainu podľa šéfa digitálnej banky Galaxy Digital miliardára Mikea Novogradza dodal blockchainu a kryptomenám novú vlnu dôveryhodnosti a je preto presvedčený, že práve Xi má na svedomí nedávny rast ceny Bitcoinu.

SQUARE CRYPTO: Spoločnosť Square zverejnila svoje hospodárske výsledky v treťom kvartáli, pričom uviedla, že čistý výnos jej aplikácie Cash App dosiahol 307 miliónov dolárov, zatiaľ čo hrubý zisk bol 123 miliónov USD. Zaujímavé je, že výrazne narástli tržby z bitcoinu. V treťom štvrťroku sa cez Cash App predali BTC v hodnote 146 miliónov dolárov, čo predstavuje dvojnásobný nárast v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom.

COINBASE & TEZOS: Americká zmenáreň Coinbase oznámila, že začne s podporou stakingu kryptomeny Tezos vo svojej peňaženke a týka sa to aj zákazníkov z USA. Očakávaná návratnosť zo stakingu Tezos sa odhaduje na 5%. Staking tejto kryptomeny bol Coinbase podporovaný už od marca v rámci služby Coinbase Custody.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.