Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.1.): Koniec stávky, XRP & Ripple, voľby “cez” blockchain

Avatar

Článok

zo dňa

Kryptomeny novinky

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

McAfee potopil stávku a Bitcoin zosmiešnil prirovnaním k modelu T

Ak by sme mali vybrať najkontroverznejšiu postavu kryptomenového odvetvia, zrejme by sme sa rozhodovali medzi Craigom Wrightom, teda samozvanom “Satoshim Nakamotom”, a Johnom McAfeem, autorom známeho antivírusu, ktorý sa preslávil za posledné 3 roky mnohými kontroverznými vyhláseniami. Tou najkontroverznejšou bola stávka, že Bitcoin dosiahne do roka 2020 cenu jedného milióna dolárov. Nuž a práve tú šokujúco takmer rok pred jej uplynutím zrušil. Viac sa dočítate v tomto  článku.

McAfee potopil stávku a Bitcoin zosmiešnil prirovnaním k modelu T

XRP a Ripple: Adopcia XRP klesá, Garlinghouse odmieta obvinenia a Ripple napreduje

Áno, je pravda, že XRP je čosi iné než Ripple, no keďže Ripple XRP vytvorilo a drží väčšinu tokenov XRP, prepájanie alebo dokonca spájanie týchto dvoch veci je pochopiteľné. Aj preto sa treba pozerať na vývoj ceny XRP aj z pohľadu vplyvu Ripple. Týmto spôsobom sme začali článok z dôvodu, že o cene tokenu XRP a o spoločnosti Ripple sa v posledných dňoch popísalo niekoľko zaujímavých faktov. Viac sa dozviete v tomto článku.

XRP a Ripple: Adopcia XRP klesá, Garlinghouse odmieta obvinenia a Ripple napreduje

Vo Virginii budú pojednávať o možnosti voliť cez blockchain

Americký štát Virginia študuje možnosti využitia technológie blockchain, ktorú by chcel aplikovať v praxi počas volieb. O tejto možnosti by sa malo hovoriť v rámci pojednávania miestneho zhromaždenia 8. januára s tým, že následne by mohlo prísť na rad samotné schvaľovanie zákona, ktorý by odobril blockchain ako vhodný nástroj na zabezpečenie záznamov o voličoch a výsledkoch volieb. Proces schválenia tohto zákona zrejme bude čeliť ešte viacerým úskaliam, no ak by sa ho v budúcnosti podarilo odobriť, ovplyvnil by hlasovanie v štáte s vyše 8 miliónmi ľudí. Susedná Západná Virgínia,ako prvá umožnila túto formu volieb prostredníctvom hlasovania cez mobilnú aplikáciu postavenú na blockchain technológii. Podobné pilotné projekty využili aj v Denvere, Colorade a Utahu. (cointelegraph.com)

Fanúšikovia Juventusu využili klubový token na hlasovanie

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali, že slávny taliansky futbalový klub Juventus Turín, ktorého dres oblieka aj najslávnejší športovec na Instagrame Cristiano Ronaldo, spúšťa vlastný fanúšikovský token JUV fungujúci na platforme Socios. Juventus včera informoval, že fanúšikovia “Starej dámy” ho úspešne využili v hlasovaní o výbere piesne, ktorá sa bude hrať na domácom štadióne Juventusu po každého strelení gólu. Podobné fanúšikovské tokeny začínajú využívať aj kluby ako Paríž St. Germain, Atletico Madrid, Galatasaray Istanbul, West Ham či AS Rím.  Práve v oblasti športu by mohla byť adopcia tokenov pomerne rýchla a jednoduchá. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

LIVE STREAM: Ako bude vyzerať ďalší bullrun?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Adam Kracík Trader 2.0

Live stream začne v pondelok o 21.00h.

YouTube kanál Jakuba Kraľovanského Trader 2.0 dnes prináša ďalší zaujímavý live stream. Hosťom Jakuba totiž bude odborník na kryptomeny Adam Kracík a spoločne sa  budú rozprávať o tom, ako môže vyzerať najbližší kryptomenový bullrun. Uvidíme letieť hore všetky altcoiny bez ohľadu na ich kvalitu, alebo to  bude tentokrát inak? Do akej miery bude dominovať Bitcoin a ohrozí ho nejaký altcoin na vedúcej priečke kapitalizácie kryptomien? Samozrejme nebude chýbať ani tradičná analýza.

Upozorňujeme, že obsah videa nie je investičnou radou. 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (3.8.): Ako to bude s CME gapy?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Moje minulá analýza, že bitcoin bude následovat stříbro, vyšla úplně perfektně, neboť bitcoin měl přesně rezistenční zastávky na cenách 10 900 USD a 11 900 USD. My jsme v ASP (pro VIP klienty) nastupovali do bitcoinu na 10 998 USD a vybírali profit na 11 925 USD – tomu říkám solidní úlovek.

BTC/USD

Predikce na tento týden bitcoinu je nyní poměrně složitá, protože operujeme s vysokou volatilitou trhu. Jelikož CME bitcoin futures nejedou o víkendu, tak za sebou nechaly prostor, který není vyplněný (říká se mu GAP) a v budoucnu se často stává, že cena tento prostor vyplní. Nyní máme před sebou dva gapy:

 1. Kolem 11 500 USD tzn. víkendový dumpík
 2. Kolem 9 800 USD tzn. prudký start bitcoinu vzhůru

Jak tedy nyní počítat s tím, že by se gapy zaplnily?

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Na grafu nepočítám se zaplněním gapu na 9 800 USD. Pokud by k tomu došlo, pravděpodobně se neudržení uptrendovka a cenu pak přitáhne bod kontroly na 9 200 USD. Naopak počítám se zaplněním gapu na 11 500 USD v horizontu dvou týdnů.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Nechci být poslem hypovacích grafů, ale dominance bitcoinu jasně ukazuje, že nemá moc šancí se udržet. Altcoiny se jeví jako velmi silné a tohle sražení dolů je jasné medvědí znamení, že moje myšlenky předběžně před několika týdny se jenom potvrzují s nastupující altseason.

Kapitalizace kryptoměn

To vyšlo dokonale z minulého týdne. Nyní jsme na rezistenci a bude záležet, zda se kapitalizace udrží nad 300 mld. USD.

Kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Jsme na velmi důležité cestě, co se týče kapitalizace altcoinů, neboť jsme došli do zelené rezistence, která je aktivní. Nyní bude záležet, jestli udrží kapitalizace altcoinů nápor aktuálně situace. Pokud ano a připraví si stlačení pod rezistencí, pak přijde další pohyb nahoru altcoinů a start altseason. Pokud nikoliv, tak půjdeme zpět na bod kontroly, kde altcoiny budou pokračovat ve své akumulační fázi.

Závěr analýzy

Minulý týden jsme luxusně profitovali nejen na bitcoinu, ale i highcaps vůči USD, které šly nahoru rychleji než bitcoin. Včera jsme poslali už signály a predikce na páry altcoinů s BTC, protože očekávám volatilní konsolidaci od bitcoinu. Nyní je čas opět namnožit mince bitcoinu před jeho dalším výstřelem. Začít s kryptoměnami můžeš v našich signálech za pár korun, kde tě provedeme od A do Z kryptoměnami.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.8.): Optimizmus u Bitcoinu pretrváva, spomína sa $100 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Rast Bitcoinu je zdravší, než v roku 2019. Naznačujú to tieto dôvody

Bitcoin, ktorý sa cez víkend dostal na svoje ročné maximum, no potom predviedol prudký flash crash o vyše tisíc dolárov, je zdá sa poháňaný silnými fundamentálnymi základmi. Dôkazom toho je aj rast aktivity na jeho sieti. Portál CrytpoSlate upozornil, že súčasný rast hodnoty Bitcoinu, ktorý zatiaľ vyvrcholil okolo úrovne 12 tisíc dolárov, má omnoho  lepšie základy než minuloročný prudký rast z ceny 4000 USD na 14 800 USD. Alstair Milne následne uviedol niekoľko ďalších dôvodov, prečo bude Bitcoin v nasledujúcom období poháňaný vpred. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Prudký prepad ceny Bitcoinu a Ethereum nemusia znamenať koniec rastového trendu

Ekonóm Alex Kruger, ktorý je známy aj svojim pozitívnym názorom na kryptomeny, upozornil, že víkendový prudký prepad ceny, ktorý sme videli u Bitcoinu a Ethereum keď BTC dosiahol cenu 12 tisíc dolárov a ETH 415 dolárov, nemusia znamenať, že ich rast sa definitívne zastavil. Odvodzuje to od toho, že zlato a striebro zažili niečo podobné a ich stúpajúci trend to nezastavilo.  Viac sa dozviete v tomto článku.

Goldman Sachs predpokladá ďalší rast ceny zlata

Významná investičná banková spoločnosť Goldman Sachs predpokladá, ž cena zlata do konca roka 2022 stúpne o ďalších 20% k cene okolo 2300 dolárov. Predpokladá, že súčasnému trendu rastu hodnoty najznámejšej komodity prispievajú obavy investorov zo znehodnocovania dolára, čo môže byť vedľajším efektom tlačenia nových peňazí v rámci boja proti ekonomickým dôsledkom pandémie koronavírusu. Goldman Sanchs v rámci svojej správy teda naznačil, že znehodnocovanie dolára v dôsledku krokov FEDu je naozaj reálnou hrozbou. Zaujímavé však je, že nespomenul Bitcoin, ktorý má podobné protiinflačné vlastnosti ako zlato, čiže jeho nízka ponuka a obmedzené množstvo.

Keiser si myslí, že $20 000 nebude pre Bitcoin tentokrát problém

Zakladateľ Heisenberg Capital Max Keiser sa domnieva, že Bitcoin môže čoskoro vyletieť na cenu 28 tisíc dolárov, čím by s prehľadom prekonal svoje doterajšie maximá 20 tisíc USD, ktoré dosiahol koncom roka 2017. Keiser si myslí, že cenovka 20 000 USD za jeden Bitcoin tentokrát nebude predstavovať žiadny odpor a zároveň je presvedčený, že Bitcoin napokon bude smerovať až k cene okolo 100 000 dolárov.

Bitcoin na ceste k $100 000. S2F model sedí, tvrdí PlanB

PlanB, ktorý je autorom populárneho Stock-to-flow modelu (S2F model), verí, že Bitcoin je na dobrej ceste k tomu, aby naplnil predpoveď a dosiahol cenu 100 000 dolárov. Uviedol to v čase, kedy Bitcoin dosiahol cenovku 12 tisíc dolárov, čím vytvoril svoj nový tohtoročný rekord. Podľa stock-to-flow modelu, ktorého aktuálny vývoj môžete sledovať na stránke digitalik.net/btc/ by mohol Bitcoin dosiahnuť cenu 100 000 USD niekedy okolo leta 2021. Zaujímavé je, že tento graf funguje zatiaľ veľmi presne a preto si získava čoraz väčšiu popularitu. Má však aj mnoho kritikov, nakoľko zohľadňuje len ponuku, ale neodzrkadľuje samotný dopyt.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Prudký prepad ceny Bitcoinu a Ethereum nemusia znamenať koniec rastového trendu

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Ekonóm Alex Kruger, ktorý je známy aj svojim pozitívnym názorom na kryptomeny, upozornil, že flash crash, ktorý sme videli u Bitcoinu a Ethereum keď BTC dosiahol cenu 12 tisíc dolárov a ETH 415 dolárov, nemusia znamenať, že ich rast sa definitívne zastavil.

Áno, pravdou je, že prudký prepad, ktorý sme videli na grafoch Bitcoinu a Ethereum môže byť vnímaný ako silný medvedí signál. Kruger však upozornil, že ak by Bitcoin a Ethereum v najbližších dňoch napodobnili zlato a striebro, mohlo by ísť len o dočasnú korekciu.

Zlato a striebro, teda komodity, ktoré zjavne ťažia zo súčasného tlačenia fiatových peňazí, totiž takýto výplach zažili len nedávno a obe následne potvrdili, že trend rastu pokračuje a išlo len o korekciu.

Lepšie než slová to ilustruje samotný graf, na ktorom môžete vidieť, ako sa zlato a striebro prepadli a následne pokračovali v ceste hore. Na grafoch sú zvýraznené všetky spomínané prepady (zlato, striebro, Bitcoin, Ethereum), ktoré sa na seba mimoriadne podobajú.

,,Očakávam že dlhodobý obraz zostal nezmenený. V roku 2020 nás čakajú vyššie high,” doplnil Alex Kruger.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Rast Bitcoinu je zdravší, než v roku 2019. Naznačujú to tieto dôvody

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Bitcoin, ktorý sa cez víkend dostal na svoje ročné maximum, no potom predviedol prudký flash crash o vyše tisíc dolárov, je zdá sa poháňaný silnými fundamentálnymi základmi. Dôkazom toho je aj rast aktivity na jeho sieti.

Portál CrytpoSlate upozornil, že súčasný rast hodnoty Bitcoinu, ktorý zatiaľ vyvrcholil okolo úrovne 12 tisíc dolárov, má omnoho  lepšie základy než minuloročný prudký rast z ceny 4000 USD na 14 800 USD.

Potvrdzuje to metrika, ktorá znázorňuje celkovú aktivitu na bitcoinovej sieti. Tá je v súčasnosti najvyššia od obdobia medzi decembrom 2017 a januárom 2018, teda od obdobia, kedy Bitcoin dosiahol svoju rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov a vrcholil aj altcoinový bullrun.

Vyplýva to z údajov analytickej platformy Glassnode, ktorá viedla, že Bitcoin má aktuálne 18,7 milióna aktívnych adries.

,,S 18,7 miliónmi jedinečných adries, ktoré sme videli v júli, dosiahla aktivita bitcoinovej siete levely, ktoré sme nevideli 2,5 roka. V histórii Bitcoinu boli lepšími než júl 2020 už len december 2017 a január 2018,” uviedla firma Glassnode na svojom Twitteri.

Podľa Alstaira Milneho, ktorý je hlavným investičným riaditeľom Altanta Digital Currency Fund, existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré budú naďalej prispievať tomuto trendu:

 • Evidujeme rekordné množstvo “Hodlerov”, ktorí držia bitcoin viac než rok
 • Sledujeme rapídny nárast tlačenia fiatových peňazí, ktoré sa tým znehodnocujú
 • evidujeme rekordne nízke úrokové sadzby
 • zlato nedávno dosiahlo novú rekordnú hodnotu
 • Bitcoin stále nie je stredobodom mainstreamových médií – keď s atak stane, môže dôjsť k ďalšej nákupnej horúčke

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

5 dôvodov, prečo podľa Fidelity Digital Assets porastie záujem o Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Fidelity a kryptomeny - ilustračný

V správe firmy Fidelity Digitals Assets s názvom “Bitcoin Investment Thesis: Aspirational Store of Value”, ktorá je dcérskou spoločnosťou finančného giganta Fidelity Investments spravujúcej niekoľkonásobne vyšší kapitál než je celková kapitalizácia kryptomien, bolo uvedených 5-dovôdov, prečo vo Fidelity očakávajú výrazný nárast záujmu o Bitcoin.

Hlavnými dôvodmi, ktoré poženú rast záujmu o Bitcoin majú byť:

 • Zvýšenie menových a fiškálnych stimulov vyvolaných ekonomickými dopadmi pandémie koronavírusu podľa Fidelity povedie k tomu, že investori sa obrátia na nové typy fixovaných aktív, aby tak ochránili svoj majetok pred potenciálnou infláciou alebo nízkymi úrokovými mierami. Zohľadniť by pritom mohli aj Bitcoin, ktorý má v porovnaní napríklad so zlatom perspektívu urobiť vyššie zhodnotenie (vzhľadom na jeho nízku kapitalizáciu)
 • Deglobalizácia podporovaná hospodárskymi a politickými trendmi by mohla spôsobiť infláciu, nakoľko budú prerušené viaceré existujúce dodávateľské reťazce. Bitcoin z toho môže mať úžitok
 • Bitcoin sa pozdáva už aj miliardárom – príkladom je investícia Paula Tudora Jonesa
 • Hoci nevidíme hyperinfláciu, Bitcoin má potenciál byť držiteľom hodnoty aj z dlhodobého hľadiska v porovnaní s fiatovými peniazmi, ktorých hodnota sa dlhodobo neustále znižuje aj pri nízkej ročnej inflácii
 • Svet čaká veľký prevod bohatstva od generácie “baby boomrov“ k mladším generáciám. Tento presun bohatstva môže pomôcť bitcoinu, nakoľko mladší ľudia dokážu ľahšie pochopiť jeho prínosy a potenciál a sú viac naklonení investíciám do technológii

Fidelity Digital Assets publikovala túto správu krátko po tom, ako informovala, že v rámci svojho prieskumu zistila stúpajúci záujem o Bitcoin zo strany inštitucionálnych investorov. Až 80% opýtaných investorov uviedlo, že už majú nejaké znalosti o kryptomenách, čo je výrazný pokrok so zisteniami spred dvoch či troch rokov.

Zdroj: Cryptoslate.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

Coinbase zvažuje pridanie ďalších kryptomien. Sú medzi nimi aj DeFi projekty

Avatar

Článok

zo dňa

od

coinbase-defi

Obrovský nárast záujmu o projekty decentralizovaného financovania (DeFi), ktorých celková kapitalizácia nedávno prekonala už hodnotu 4 miliárd dolárov, prinútil zbystriť pozornosť aj najväčšiu americkú kryptozmenáreň Coinbase. Tá vo svojom najnovšom blogu zverejnila zoznam 19 kryptomien, ktoré pozorne sleduje a zvažuje ich zalistovanie. Mnohé z nich sa špecializujú hlavne na DeFi.

V prvom rade treba zdôrazniť, že zalistovanie nejakého tokenu do ponuky Coinbase je častokrát sprevádzané pomerne výrazným rastom hodnoty tejto kryptomeny. Coinbase napriek tomu, že je najnavštevovanejšou zmenárňou na svete (nie burzou) má totiž stále relatívne oklieštenú ponuku kryptomien a snaží sa vyberať naozaj len kvalitné projekty. Inak povedané pridanie kryptomeny do ponuky Coinbase je aj záležitosťou prestíže.

Zároveň treba uviesť, že zoznam uvedených kryptomien nič nezaručuje a neznamená, že sa napokon dostanú do ponuky Coinbase.

Nuž a teda ktoré kryptomeny Coinbase najnovšie skúma? Sú medzi nimi aj DeFi projekty ako  Balancer, Curve, WBTC, AMPL či tBTC. Portál CryptoSlate k nim doplnil, že šanca dostať ich na Coinbase je relatívne veľká, no musia splniť ešte niekoľko technickych noriem a byť v súlade s platnými zákonmi.

Okrem nich boli uvedené aj iné projekty ako Ampleforth, Band Protocol, Blockstack, Curve, Fetch.ai, Flexacoin, Helium, Hedera Hashgraph, Kava, Melon, Ocean Protocol, Paxos Gold, Reserve Rights, The Graph, THETA a UMA.

Zdroj: cryptoslate.com

Recenzia Coinbase: Kryptomeny v ponuke, história, produkty, hodnotenie + bonus $10

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (31.7.): Bitcoin propagovaný 200-miliónom Američanov

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Ekonomika USA sa otriasa v základoch. Súhlasí aj kritik Bitcoinu

Pravdepodobne vašej pozornosti neušla správa, že v druhom štvrťroku 2020 zaznamenala americká ekonomika najhlbší prepad od roku 1947, kedy sa začali tieto údaje detailnejšie sledovať. Americké ministerstvo obchodu v vo štvrtok potvrdilo, že HDP krajiny sa v prepočte na celý rok znížil o bezprecedentných a šokujúcich 32,9%. Viac o tejto téme a o kritických názoroch na kroky FEDu, ktorý sa snaží túto situáciu riešiť tlačením ďalších miliárd až biliónov, sme písali tu.

ROZHOVOR: Vyrieši Twitter svoju bezpečnosť spoluprácou s Cardano?

Nedávny hack sociálnej siete Twitter, pri ktorom boli zneužité užívateľské účty mnohých známych ľudí a firiem na čele s Elonom Muskom, Billom Gatesom, Jeffom Bezosom, politikom Joeom Bidenom či burzami Coinbase a Binance, naplno odhalil slabiny súčasných centralizovaných sociálnych sieti. Možné riešenie pre ne načrtol Charles Hoskinson z Cardano, ktorý uviedol, že bezpečnostné problémy Twitteru by sa dali riešiť aj ich technológiou a relatívne lacno. Ohľadom tejto možnosti som sa rozprával s ambasádorom Cardano pre Českú republiku Jaromírom Tesařom, ktorému sme položili niekoľko otázok. Viac sa dozviete tu.

Joe Rogan propagoval vo svojom podcaste Bitcoin

Jeden z najznámejších amerických podcasterov, ktorý v minulosti urobil epický rozhovor napríklad aj s Elonom Muskom, Joe Rogan, využil niekoľko prvých minút svojho posledného vysielania na propagáciu investície do Bitcoinu. Išlo o platenú reklamu od firmy Cash App, o čom upozornil vopred aj svojich poslucháčov. Rogan však v rámci reklamnej vložky viackrát naznačil, že sa mu BTC naozaj páči. ,,Je to transformačná digitálna mena, ktorá je funguje na peer-to-peer decentralizovanej sieti a je poháňaná jej používateľmi bez centrálnej autority,” povedal svojim fanúšikom, ktorých je veru dostatok – vyše 200 miliónov. ,,Veľmi sa mi to páči. Chcel by som aby to takto fungovalo a možno v budúcnosti aj bude. Naskočte na vlak,doplnil. Rogan neskôr uviedol, že jeho podcast nutne nepotreboval peniaze od Cash App, no zjavne bol naklonený samotnej myšlienke propagovať niečo, s čím sa vie stotožniť.

Bitocin začína výraznejšie korelovať so zlatom

V našich článkoch opakovane zdôrazňujeme, že pre Bitcoin by bolo pravdepodobne dobré zachovať si koreláciu so zlatom a naopak ideálne nekorelovať výrazne s akciovým trhom na čele s indexom S&P500, u ktorého sa očakáva veľké prasknutie bubliny vzhľadom na to, že jeho stav vôbec neodzrkadľuje aktuálnu zlú situáciu americkej ekonomiky. Dobrou správou preto je, že korelácia Bitocinu so zlatom sa zvyšuje a za posledný mesiac sa dostala na hodnotu 0,66 (najvyššia korelácia má hodnotu +1, najnižšia mínus 1).

ROZHOVOR: Ako na staking kryptomeny Cardano?

Dlhoočakávané spustenie mainnetu kryptomeny Cardano (ADA), teda fázy Shelley, sa stalo na prelome stredy a štvrtka realitou. Cardano sa stáva jedným z najdecentralizovanejších, ak nie vôbec najdecentralizovanejším blockchainom na scéne a popri tom so sebou prináša možnosť stakingu, čiže privyrábania si samotným držaním ADA mincí ich delegovaním na tzv. staking pooly. O tom ako sa dá do stakingu zapojiť sme spravili rozhovor s ambasádorom Cardano pre Českú republiku Lukášom Bártom, ktorý zároveň stojí na čele jedného z týchto poolov. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Ekonomika USA sa otriasa v základoch. Súhlasí aj kritik Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

usa

Pravdepodobne vašej pozornosti neušla správa, že v druhom štvrťroku 2020 zaznamenala americká ekonomika najhlbší prepad od roku 1947, kedy sa začali tieto údaje detailnejšie sledovať. Americké ministerstvo obchodu v vo štvrtok potvrdilo, že HDP krajiny sa v prepočte na celý rok znížil o bezprecedentných a šokujúcich 32,9%.

Nutné je taktiež uviesť, že od roku 1947 bol najväčším prepadom 10-percentný pokles v roku 1958 za prezidenta Dwighta Eisenhowera. Server CNBC následne upozornil, že porovnateľný prepad s tým aktuálnym sa udial len pred zhruba 100 rokmi v polovici roka 1921, teda ešte niekoľko rokov pred vypuknutím Veľkej hospodárskej krízy.

Pozrite si video súvisiace s témou: 

Situáciu, ktorú rapídne zhoršili ekonomické dopady pandémie koronavírusu (hoci nemožno tvrdiť, že predtým bola americká ekonomika v stopercentnej kondícii), sa snaží zachraňovať americká centrálna banka, teda FED, neustálym tlačením nových peňazí, čo je zo strany jednej skupiny analytikov, ku ktorých názoru sa prikláňajú aj mnohí fanúšikovia Bitcoinu, cesta k výraznej inflácii, teda znehodnoteniu dolára a taktiež obrovské zahrávanie sa s ohňom, nakoľko z toho môže vzniknúť až hyperinflácia.

CEO spoločnosti Panetera Capital Dan Morehead upozornil na šokujúcu skutočnosť, že Spojené štáty skrz FED vytlačili v júni viac peňazí, než za prvé dve storočia od jeho vzniku. ,,Posledný mesiac bol americký rozpočtový deficit 864 miliárd dolárov – bol väčší, než celkový dlh medzi rokmi 1776 až 1979,” uviedol.

Morehead, ktorý je fanúšikom Bitocinu, následne skonštatoval, aby sa ľudia zbavili fiatových peňazí a išli do Bitcoinu. Podľa jeho názoru u tejto kryptomeny neexistujú obavy z inflácie a preto je bezpečným prístavom podobne ako zlato.

Známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff, ktorý sa zviditeľňuje častou kritikou Bitcoinu, v tomto s fanúšikmi kryptomien súhlasí.

V reakcii na vyjadrenia šéfa FEU Jeromeho Powella, ktorý uviedol, že FED má ešte veľkú škálu nástrojov ako môže riešiť zlú situáciu skrz tlačenie ďalších peňazí, udržiavanie úrokových sadzieb blízko nuly, či nákupu aktív, reagoval Schiff takto: ,,USA smerujú k jednému z najväčších inflačných období vo svojej histórii. Akákoľvek dôveryhodnosť, ktorú si nadobudol FED, sa úplne vyparí.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Cardano

ROZHOVOR: Vyrieši Twitter svoju bezpečnosť spoluprácou s Cardano?

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano-twitter

Nedávny hack sociálnej siete Twitter, pri ktorom boli zneužité užívateľské účty mnohých známych ľudí a firiem na čele s Elonom Muskom, Billom Gatesom, Jeffom Bezosom, politikom Joeom Bidenom či burzami Coinbase a Binance, naplno odhalil slabiny súčasných centralizovaných sociálnych sieti.

V rovnakom čase vystrája na Facebooku vírus, ktorý skrz duplikáty profilov nič netušiacich užívateľov propaguje podvodnú investíciu, pri ktorej môžu prísť oklamaní ľudia o nemalé životné úspory. Tento vírus podobne ako hack na Twitteri zneužíva kryptomeny ako prostriedok pre propagáciu ľahkého zbohatnutia, čomu žiaľ mnoho osôb stále dokáže nalietieť.

V reakcii na hack Twitteru sa pokúsil navrhnúť možné riešenie zabezpečenia účtov Charles Hoskinson stojaci na čele kryptomeny Cardano. Šéf spoločnosti IOHK povedal, že proces, v rámci ktorého by sa mohla implementovať do Twitteru ich technológia by nebol komplikovaný a ani nákladný, nakoľko by od Twitteru bolo požadované len preplatenie nákladov. Užívateľom tejto sociálnej siete by však vďaka tomu bola ponúknutá výrazne vyššia miera zabezpečenia účtu, keďže zverejniť akýkoľvek “tweet” v prípade aktivácie takéhoto bezpečnostného prvku by nebolo možné bez použitia privátneho kľúču.

Ohľadom tejto možnosti som sa rozprával s ambasádorom Cardano pre Českú republiku Jaromírom Tesařom, ktorému som položil niekoľko otázok.

Ahoj Jaromír. Môžeš vysvetliť našim čitateľom, akú technológiu by vlastne chcel Charles použiť?

Digitální podpisy není nic nového a umíme to již několik desetiletí. Charles Twitteru navrhnul použít jejich řešení Atala Prism, které je určené na práci s digitální identitou. Pointa je taková, že pokud je člověk schopen bezpečně si uložit passphrase pro peněženku, bude schopen toho samého také v rámci své identity.

IOHK má řešení, které představilo na virtuálním Cardano Shelley Summitu a které bude jedním ze stavebních kamenů Cardano blockchainu. Už nyní si můžete do mobilního telefonu nahrát aplikaci a řešení si vyzkoušet. Charles Jackovi navrhnul, že mu za cenu nákladů řešení dodá v relativně krátké době a Twitter jako takový ani nepotřebuje značné změny jak v UI, tak v byznys modelu. Řešení je plně kompatibilní s běžnými standardy, které se v prostředí internetu používají.

Pokud se ptáte, proč je na to potřebný blockchain, tak ten může celému řešení dodat časová razítka, nezměnitelnost historie a schopnost lehce zprávy auditovat. Autor tweetů tak nemůže popřít, že něco nepodepsal, nebo tvrdit, že se něco stalo v jiný okamžik nebo v jiném pořadí.

Jack Dorsey (zakladateľ a CEO Twitteru) v minulosti naznačil, že by chcel, aby jeho platforma smerovala decentralizovaným smerom. Ukazuje sa, že centralizované sociálne siete sú čoraz náchylnejšie na útoky…

Hack Twitteru poukázal na slabost centralizovaných řešení. Jakmile se hackeři dostanou do systému, mají nad ním plnou kontrolu a mohou si dělat co chtějí. Kdyby se použilo řešení, které Charles navrhnul, hackeři by měli jednoduše smůlu, neboť i kdyby se jim podobný hack podařil znovu, privátní klíče uživatelů by k dispozici neměli. Nemohli by tak tweetům dodat potřebné podpisy.

Dorsey je známy ako veľký fanúšik Bitcoinu. Ku altcoinom sa ale zatiaľ nevyjadruje. Nie je mi známe, že by niekedy spomenul Cardano. Je teda reálne, že by takúto ponuku od Hoskinsona prijal?

Nemyslím si, že Jack nabídky využije. Nicméně bylo by pěkné vidět, že se nad tím alespoň zamyslí a nějaké podobné řešení dodá. Zatím klidně bez blockchainu. Díky těmto hackům si lidé budou postupně uvědomovat, že centralizace je obecně zastaralý koncept a existuje alternativa, která jim vrací zpět moc a kontrolu nad svými daty a majetkem. A nemusíme se stále bavit o blockchainu. Spousty věcí se dá docílit i bez něj a Twitter ho nutně nepotřebuje k tomu, aby fungoval lépe.

My ale vlastně dnes nevíme, jaký vliv budou mít decentralizované služby a jestli nezměnitelnost historie nebude za 10 let nový standard vyžadovaný třeba také v rámci sociálních sítí. Nové decentralizované banky a DeFi se nejspíš bez blockchainu neobejdou a to je pro blockchain platformy dobře. Decentralizovaná identita bude další malý krok v celé decentralizované revoluci. Cardano už řešení má a pokud ho nevyužije Twitter, najdou se další platformy a DeFi projekty, které ho rádi integrují do svých služeb.

Jaromír ďakujem za tvoje odpovede k tejto aktuálnej téme. 

Prečítajte si aj náš rozhovor o stakingu na Cardano po dlhoočakávanom spustení mainnetu:

ROZHOVOR: Ako na staking kryptomeny Cardano (ADA)? Oddnes môže každý!

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-