Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.1.): Koniec stávky, XRP & Ripple, voľby „cez“ blockchain

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

McAfee potopil stávku a Bitcoin zosmiešnil prirovnaním k modelu T

Ak by sme mali vybrať najkontroverznejšiu postavu kryptomenového odvetvia, zrejme by sme sa rozhodovali medzi Craigom Wrightom, teda samozvanom “Satoshim Nakamotom”, a Johnom McAfeem, autorom známeho antivírusu, ktorý sa preslávil za posledné 3 roky mnohými kontroverznými vyhláseniami. Tou najkontroverznejšou bola stávka, že Bitcoin dosiahne do roka 2020 cenu jedného milióna dolárov. Nuž a práve tú šokujúco takmer rok pred jej uplynutím zrušil. Viac sa dočítate v tomto  článku.

McAfee potopil stávku a Bitcoin zosmiešnil prirovnaním k modelu T

XRP a Ripple: Adopcia XRP klesá, Garlinghouse odmieta obvinenia a Ripple napreduje

Áno, je pravda, že XRP je čosi iné než Ripple, no keďže Ripple XRP vytvorilo a drží väčšinu tokenov XRP, prepájanie alebo dokonca spájanie týchto dvoch veci je pochopiteľné. Aj preto sa treba pozerať na vývoj ceny XRP aj z pohľadu vplyvu Ripple. Týmto spôsobom sme začali článok z dôvodu, že o cene tokenu XRP a o spoločnosti Ripple sa v posledných dňoch popísalo niekoľko zaujímavých faktov. Viac sa dozviete v tomto článku.

XRP a Ripple: Adopcia XRP klesá, Garlinghouse odmieta obvinenia a Ripple napreduje

Vo Virginii budú pojednávať o možnosti voliť cez blockchain

Americký štát Virginia študuje možnosti využitia technológie blockchain, ktorú by chcel aplikovať v praxi počas volieb. O tejto možnosti by sa malo hovoriť v rámci pojednávania miestneho zhromaždenia 8. januára s tým, že následne by mohlo prísť na rad samotné schvaľovanie zákona, ktorý by odobril blockchain ako vhodný nástroj na zabezpečenie záznamov o voličoch a výsledkoch volieb. Proces schválenia tohto zákona zrejme bude čeliť ešte viacerým úskaliam, no ak by sa ho v budúcnosti podarilo odobriť, ovplyvnil by hlasovanie v štáte s vyše 8 miliónmi ľudí. Susedná Západná Virgínia,ako prvá umožnila túto formu volieb prostredníctvom hlasovania cez mobilnú aplikáciu postavenú na blockchain technológii. Podobné pilotné projekty využili aj v Denvere, Colorade a Utahu. (cointelegraph.com)

Fanúšikovia Juventusu využili klubový token na hlasovanie

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali, že slávny taliansky futbalový klub Juventus Turín, ktorého dres oblieka aj najslávnejší športovec na Instagrame Cristiano Ronaldo, spúšťa vlastný fanúšikovský token JUV fungujúci na platforme Socios. Juventus včera informoval, že fanúšikovia “Starej dámy” ho úspešne využili v hlasovaní o výbere piesne, ktorá sa bude hrať na domácom štadióne Juventusu po každého strelení gólu. Podobné fanúšikovské tokeny začínajú využívať aj kluby ako Paríž St. Germain, Atletico Madrid, Galatasaray Istanbul, West Ham či AS Rím.  Práve v oblasti športu by mohla byť adopcia tokenov pomerne rýchla a jednoduchá. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.