Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.7.): Bitcoin maximalizmus, Lightning Network či štúdia Binance Research

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Štúdia Binance Research: Miera korelácie Bitcoinu klesla

Bitcoin bol podľa štúdie, ktorú vypracovala analytická sekcia burzy Binance, Binance Research, v druhom kvartáli 2019 menej korelovaný s ostatnými kryptomenami, než v predchádzajúcom období. Analytici to pripisujú tomu, že v súčasnom býčom trhu investori “idú po kvalite.” Viac sa dozviete v tomto článku.

Štúdia Binance Research: Miera korelácie Bitcoinu klesla

Hoskinson o bitcoinovom maximalizme: Stane sa obeťou vlastného úspechu?

CEO spoločnosti IOHK, Charles Hoskinson, ktorý je zároveň hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano a stál aj pri začiatkoch Ethereum, sa v rozhovore pre portál cryptoglobe.com vyjadril k bitcoinovemu maximalizmu. Bitcoinových maximalistov možno rozdeliť do niekoľkých podkategórii, no zjednodušene povedané sa dá skonštatovať, že sú to ľudia, ktorí neveria altcoinom a myslia si, že Bitcoin je jedinou kryptomenou, ktorá skutočne uspeje. Ak sa chcete dozvedieť o názore Hoskisona viac, otvorte si tento článok.

Hoskinson o bitcoinovom maximalizme: Stane sa Bitcoin obeťou vlastného úspechu?

Pompliano drží 50% svojho majetku v Bitcoine

Americký investor a spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Assets Anthony “Pomp” Pompliano vysvetlil svoju investičnú stratégiu, počas ktorej priznal, že 50% peňazí, ktoré vlastní, vložil do bitcoinu. Riziko investície je podľa neho pre každého jednotlivca iné, no on má jasno v tom, prečo sa tak rozhodol. ,,Urobil som si silný argument, že mať 100% financií vo fiatových menách je naozaj zlý nápad. Pretože ak jedna z týchto mien zlyhá v hyperinflácii, máte ozajstný problém,” vysvetlil. Pompliano zdôraznil, že cítil potrebu väčšej diverzifikácie. Podľa neho má Bitcoin najspoľahlivejšiu výpočtovú sieť a jeho systém drastický zvyšuje pravdepodobnosť, že jedného dňa bude globálnou rezervnou menou sveta. (cointelegraph.com)

Biely hacker objavil chybu v Monero, dostal za to odmenu

V Monero bolo objavených niekoľko bezpečnostných chýb, ktoré mohli viesť k u krádeži XML z rôznych zmenárni. Uviedla to platforma HackerOne. Zraniteľnosť Monera teoreticky umožňovala poslat falzifikát XMR na zmenáreň. Akonáhle by bol pripísaný na účet podvodníka, mohol ho potom predať za iné kryptomeny a vykonať výber. Za odhalenie tejto bezpečnostnej chyby dostal biely hacker odmenu v hodnote okolo 4000 dolárov (45XMR).

Electrum bude podporovať Lightning Network

Bitcoinová peňaženka Electrum bude čoskoro podporovať technológiu Lightning Network (LN). Tvrdí to ruský kryptoportál Forklog. Electrum je jedna z najstarších bitcoinových peňaženiek na trhu. Vznikla už v roku 2011. Ak by sa táto informácia potvrdila, stala by sa jednou z prvých na trhu, ktoré by aplikovali túto významnú aktualizáciu. Takzvaný mechanizmus “off-chain” škálovania Lightning network umožňuje posielať si navzájom bitcoiny takmer okamžite za mimoriadne nízke transakčné poplatky. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

INDIA: V Indii zadržali štyroch autorov kryptomeny KBC Coin, ktorá bola údajne Ponziho schémou. KBC Coin vznikol pred 6 mesiacmi a jej cena sa odvtedy nepohybovala. Jej autori sľubovali, že ak si investori kúpia tento token, v priebehu mesiacov dosiahnu 100-násobnú návratnosť investície.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne