Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.7.): Bitcoin maximalizmus, Lightning Network či štúdia Binance Research

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Štúdia Binance Research: Miera korelácie Bitcoinu klesla

Bitcoin bol podľa štúdie, ktorú vypracovala analytická sekcia burzy Binance, Binance Research, v druhom kvartáli 2019 menej korelovaný s ostatnými kryptomenami, než v predchádzajúcom období. Analytici to pripisujú tomu, že v súčasnom býčom trhu investori “idú po kvalite.” Viac sa dozviete v tomto článku.

Štúdia Binance Research: Miera korelácie Bitcoinu klesla

Hoskinson o bitcoinovom maximalizme: Stane sa obeťou vlastného úspechu?

CEO spoločnosti IOHK, Charles Hoskinson, ktorý je zároveň hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano a stál aj pri začiatkoch Ethereum, sa v rozhovore pre portál cryptoglobe.com vyjadril k bitcoinovemu maximalizmu. Bitcoinových maximalistov možno rozdeliť do niekoľkých podkategórii, no zjednodušene povedané sa dá skonštatovať, že sú to ľudia, ktorí neveria altcoinom a myslia si, že Bitcoin je jedinou kryptomenou, ktorá skutočne uspeje. Ak sa chcete dozvedieť o názore Hoskisona viac, otvorte si tento článok.

Hoskinson o bitcoinovom maximalizme: Stane sa Bitcoin obeťou vlastného úspechu?

Pompliano drží 50% svojho majetku v Bitcoine

Americký investor a spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Assets Anthony “Pomp” Pompliano vysvetlil svoju investičnú stratégiu, počas ktorej priznal, že 50% peňazí, ktoré vlastní, vložil do bitcoinu. Riziko investície je podľa neho pre každého jednotlivca iné, no on má jasno v tom, prečo sa tak rozhodol. ,,Urobil som si silný argument, že mať 100% financií vo fiatových menách je naozaj zlý nápad. Pretože ak jedna z týchto mien zlyhá v hyperinflácii, máte ozajstný problém,” vysvetlil. Pompliano zdôraznil, že cítil potrebu väčšej diverzifikácie. Podľa neho má Bitcoin najspoľahlivejšiu výpočtovú sieť a jeho systém drastický zvyšuje pravdepodobnosť, že jedného dňa bude globálnou rezervnou menou sveta. (cointelegraph.com)

Biely hacker objavil chybu v Monero, dostal za to odmenu

V Monero bolo objavených niekoľko bezpečnostných chýb, ktoré mohli viesť k u krádeži XML z rôznych zmenárni. Uviedla to platforma HackerOne. Zraniteľnosť Monera teoreticky umožňovala poslat falzifikát XMR na zmenáreň. Akonáhle by bol pripísaný na účet podvodníka, mohol ho potom predať za iné kryptomeny a vykonať výber. Za odhalenie tejto bezpečnostnej chyby dostal biely hacker odmenu v hodnote okolo 4000 dolárov (45XMR).

Electrum bude podporovať Lightning Network

Bitcoinová peňaženka Electrum bude čoskoro podporovať technológiu Lightning Network (LN). Tvrdí to ruský kryptoportál Forklog. Electrum je jedna z najstarších bitcoinových peňaženiek na trhu. Vznikla už v roku 2011. Ak by sa táto informácia potvrdila, stala by sa jednou z prvých na trhu, ktoré by aplikovali túto významnú aktualizáciu. Takzvaný mechanizmus “off-chain” škálovania Lightning network umožňuje posielať si navzájom bitcoiny takmer okamžite za mimoriadne nízke transakčné poplatky. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

INDIA: V Indii zadržali štyroch autorov kryptomeny KBC Coin, ktorá bola údajne Ponziho schémou. KBC Coin vznikol pred 6 mesiacmi a jej cena sa odvtedy nepohybovala. Jej autori sľubovali, že ak si investori kúpia tento token, v priebehu mesiacov dosiahnu 100-násobnú návratnosť investície.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.