Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štúdia Binance Research: Miera korelácie Bitcoinu klesla

Článok

Bitcoin BTCB
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin bol podľa štúdie, ktorú vypracovala analytická sekcia burzy Binance, Binance Research, v druhom kvartáli 2019 menej korelovaný s ostatnými kryptomenami, než v predchádzajúcom období. Analytici to pripisujú tomu, že v súčasnom býčom trhu investori “idú po kvalite.”

Binance Research uvádza, že priemerná korelácia medzi Bitcoinom a všetkými ostatnými významnými kryptomenami klesla oproti prvému kvartálu o 0,12 bodu z 0,73 na 0,61.

Miera korelácie je štatistický ukazovateľ, ktorý indikuje stupeň vzťahu medzi aktívami v rozsahu -1,0 až 1,0. Aktíva s koreláciou nad 0,5 sa považujú za aktíva s pozitívnymi koreláciami, zatiaľ čo aktíva pod hodnotou -0,5 za aktíva s negatívnou koreláciou.

Korelácia väčšiny hlavných kryptomien v 2. štvrťroku bola podľa Binance Research pomerne vysoká, zatiaľ čo korelácia Bitcoinu klesala.

Medzi kryptomeny, ktoré zaznamenali výrazný nárast korelácie patrí Tezos, Ontology či Tron. Tie zaznamenali najväčší nárast priemernej korelácie s inými kryptomenami.

Podľa novej správy zostala všeobecná korelácia medzi hlavnými kryptomenami v 2. štvrťroku 2019 „pomerne vysoká“, zatiaľ čo Bitcoinova korelácia klesla. Inak povedané pohyby ceny Bitcoinu boli menej korelované s pohybmi cien ostatných kryptomien.

Najväčší pokles priemernej korelácie však evidujeme u Bitcoin SV (BSV). Pravdepodobným dôvodom bolo delistovanie tejto kryptomeny z búrz KrakenBinance. Výrazný nárast evidovať aj u Dogecoinu, ktorý bol tento týždeň zalistovaný na burze binance.

Binance Research v rámci štúdie poukazuje aj na takzvaný “Binance Efekt”, pretože kryptomeny, ktoré sú zalistované na tejto burze, dosahujú vyššiu mieru priemernej korelácie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne