Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.5.): Bitcoin vo vesmíre, efekt halvingu a vplyv USDT na BTC

Článok

Bitcoin vesmír
Bitcoin vesmír

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Štúdia: Bitcoin má teraz s USDT a burzách inverznú koreláciu

Nedávny výskum naznačuje, že existuje inverzný vzťah medzi percentuálnym podielom stablecoinu Tether (USDT) na burzách a cenou bitocinu (BTC). Upozornila na to spoločnosť Santiment, ktorá zverejnila analýzu trhu s kryptomenami. Vyplýva z nej, že percento USDT držaných burzami nepriamo súvisí s cenou Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto texte.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Analytik Bloombergu poukázal na ukazovatele podporujúce Bitcoin optimizmus

Hlavný komoditný analytik Bloombergu Mike McGlone vo svojej najnovšej správe, v ktorej sa venoval Bitcoinu a jeho blížiacemu sa halvingu, poukázal na výhodu, ktorú má oproti zlatu. Taktiež menoval niekoľko ďalších fundamentov, pre ktoré uňho v súvislosti s najznámejšou kryptomenou prevláda optimizmus. Viac sa dočítate tu.

Jake Yocom-Piatt: Halving prinúti ťažiarov predávať Bitcoin za dvojnásobok ceny

Spoluzakladateľ Decred a vedúci tohto projektu si myslí, že halving Bitocinu bude nútiť jeho ťažiarov (minerov), aby predávali Bitcoin za dvojnásobok jeho súčasnej ceny, aby tým boli schopní pokryť náklady na svoju prácu. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin vo vesmíre: Sieť Blockstream je teraz 25x rýchlejšia!

Spoločnosť Blockstream modernizovala svoju satelitnú sieť, ktorá nesie bitcoin blockchain. Aktualizácia prináša 25-násobné zrýchlenie a jej používatelia vďaka nej môžu synchronizovať celý svoj uzol bez pripojenia na web. Satelitná služba od Blockstream poskytuje bitocinové transakcie  a zdieľanie informácii s krypto-užívateľmi takmer v každom kúte sveta. Jej 6 geostacionárnych satelitov vysiela blockchain do Afriky, Európy, Južnej a Severnej Ameriky, Ázie a Tichomoria. ,,Namiesto toho, aby sa od  užívateľov vyžadovalo pripojenie úplného bitcoin node na počiatočnú synchronizáciu – ako to bolo v prípade verzie 1.0, verzia Blockstream Satellite 2.0 teraz umožňuje úplnú synchronizáciu histórie. Používatelia spoločnosti Blockstream Satellite môžu pripojiť plný  uzol a stiahnuť si celý Bitcoin blockchain, od pôvodného bloku genézy z roku 2009 až po dnešné najnovšie transakcie. Absolútne bez potreby internetu,” uvádza spoločnosť  v oficiálnej správe. (cointelegraph.com)

Bývalý prezident PBoC si myslí, že digitálny juan môže nahradiť hotovosť

Bývalý prezident čínskej centrálnej banky Li Lihui uviedol, že digitalizovaný juan dokáže v budúcnosti kompletne nahradiť hotovosť a to za predpokladu, že budú splnené štyri podmienky. Podľa jeho názoru to bude závisieť od toho, či bude mať vyššiu účinnosť, nižšie transakčné náklady, dostatočne ekonomický rozsah s komerčnou hodnotou a veľkú akceptáciu ľuďmi. Uviedol k nemu aj to, že na rozdiel od služieb ako WeChat Pay  či Alipay je navrhnutý tak, že je nezávislý od akejkoľvek siete alebo banky tretej strany. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.