Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.6.): Prichádza očakávaná korekcia Bitcoinu? Apple či Trust Wallet

Článok

Pád Bitcoin
Pád Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Začala sa korekcia Bitcoinu? 30-40% prepad bol bežnou vecou

Prudký rast hodnoty Bitcoinu v posledných týždňoch núkal čoraz častejšie otázku, kedy príde jeho korekcia. Bitcoin od 15. decembra 2018, kedy klesol k 3200 dolárom, totiž posilnil o 190 percent prakticky bez toho, aby zažil výraznejšie oslabenie. Teraz v čase, kedy sa Bitcoin obchoduje pod 8000 dolármi, čo je o vyše 1000 USD menej, než bol jeho doterajší tohtoročný strop, mnohých zaujíma, či bude klesajúci trend nejakú dobu ešte pokračovať, alebo Bitcoin bude opäť rásť  vytvorí vyššie high. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku, pričom sa okrem iného dozviete aj to, že v minulom bullrune boli prepady o 30 až 40 percent úplne bežné a rastúci trend nezastavili. Prečítajte si náš článok.

Začala sa korekcia Bitcoinu? 30-40% prepad bol v minulom bullrune bežnou vecou

Sun pozval na stretnutie s Buffetom lídrov Litecoinu, Binance a Ethereum!

V utorok sme vás informovali o tom, že CEO projektu Tron (kryptomena TRX) Justin Sun sa stal víťazom aukcie, v rámci ktorej za približne 4,5 milióna dolárov získal príležitosť absolvovať v New Yorku obed s investičným mágom a tretím najbohatším mužom sveta Warrenom Buffetom. Nuž a na tento obed so sebou chce zobrať popredných predstaviteľov kryptopriemyslu. Pozvánku dostali lidrí Ethereum, Litecoin aj Binance. Otázne je však, ako k nej pristúpia. Viac sa dočítate tu.

Sun pozval na stretnutie s Buffettom lídrov Litecoinu, Binance a Ethereum!

Kryptopeňaženka v iPhone? Možno už čoskoro

Vyzerá to tak, že pozornosť na kryptomeny a blockchain technológiu zbystrila už aj spoločnosť Apple, ktorá včera oznámila spustenie takzvaného “CryptoKitu”, ktorý umožní vývojárom bezpečne a efektívne vytvárať kryptografického operácie. Je to údajne len krok od toho, aby sme sa na zariadeniach Apple vrátane iPhoneov dočkali kryptopeňaženiek. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kryptopeňaženka v iPhone? Možno už čoskoro, Apple oznamuje CryptoKit

Binance DEX už podporuje peňaženku Trust Wallet

Najväčšia kryptoburza na svete Binance oznámila, že na svojej decentralizovanej burze Binance DEX sprístupnila svoju oficiálnu kryptopeňaženku Trust Wallet, ktorá je open-source, decentralizovanou peňaženkou s podporou pre ERC-20 tokeny a ďalšie rôzne kryptomeny. Hovorí sa aj o tom, že Trust Wallet by mohla v budúcnosti podporovať tokeny, ktoré fungujú na protokole používajúcom konsenzus algoritmus Proof of Stake (PoS). Taktiež sa špekuluje s podporou platobných protokolov druhej vrstvy, ako sú Lightning Network či o podpore stakingu, ktorej by sme sa mohli dočkať už v druhom polroku 2019.

Rýchle správy

ETHEREUM & VITALIK BUTERIN: Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin poznamenal, že kryptomena Bitcoin SV je podvod a potvrdzuje to aj jej podivný rast v období, kedy nemala žiadne silné fundamenty. Podvod (scam) je však podľa neho aj burza Binance a jej Binance Coin a to kvôli silnej centralizácii.

SEC & KIT: Americká komisia pre cenné papiere a burzu zažalovala kanadský startup Kik za neregistrované ICO v roku 2017, v rámci ktorého vyzbierala približne 100 miliónov dolárov. Zástupcovia Kik nedávno uviedli, že na rokovania so SEC minuli už 5 miliónov dolárov a ďalších 5 miliónov investovali do fondu, ktorý bude slúžiť na právny spor s americkým regulátorom. Stále sa domnievajú, že sú v práve, že ich SEC šikanuje, a že žiadny zákon o cenných papieroch v rámci svojho ICO neporušili.

POĽSKO & COINROOM: Poľská zmenáreň Coinroom údajne prerušila svoju činnosť a zmizla so všetkými krypotmenami, ktoré na platforme držali jej zákazníci. Jeden z poškodených užívateľov tvrdí, že mal na zmenárni kryptomeny v hodnote približne 16 tisíc dolárov. Twitter účet platformy bol medzitým zmazaný.

QUADRIGAFX: Americká FBI podľa všetkého začala s kontaktovaním zákazníkov burzy QuadrigaFX, ktorej fondy sa stratili po tom, ako zomrel jej zakladateľ a riaditeľ Gerald Cotten. FBI od nich požaduje detaily o tom, aké úspory mali na burze pred tým, čo sa stala insolventnou.

NEO: Čínska kryptomena NEO oznámila, že implementovala do svojho mainnetu konsenzus algoritmu Byzantine Fault Tolerance mechanizmus (dBFT 2.0), ktorý údajne umožní okamžitú konečnosť transakcií. dBFT 2.0 obsahuje aj nový postup pre opätovné začlenenie neúspešných uzlov naspäť do siete a tiež pridáva kompromisnú fázu konsenzu, ktorá zmierňuje problémy s forkami.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.