Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.2.): Ide Bitcoin do leta na $27 000?

Článok

Bitcoin Mesiac

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Tom Lee: Do leta môžeme byť na cene $27 000

Wall Street stratég Tom Lee je známy svojimi cenovými predikciami pre Bitcoin. Pravdou je, že niekoľko z nich mu vyšlo, no u niektorých sa príšerne mýlil. Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors najnovšie povedal v rozhovore pre Yahoo! Finance, že je aktuálne ohľadom cenového vývoja Bitcoinu veľký optimista. Predpokladá, že úspešné preradenie 200-dňového kĺzavého priemeru znamená, že BTC sa dostal do bullmarketu a dodáva, že keď sa tak stalo v minulosti, Bitcoin priemerne spravil za 6-mesiacov nárast hodnoty o 197%. Ak by sa tento scenár opakoval, mohol by v lete stáť až 27 tisíc dolárov. (cointelegraph.com)

Štúdia: Smart kontrakty obmedzia prístup k dátam, no zvýšia ich kvalitu

Spoločnosť Gartner publikovala výsledky štúdie, v ktorej sa venovala problematike smart kontraktov (inteligentných zmlúv) postavených na blockchaine a ich prínosu pre podnikateľské subjekty. Správa, ktorá bola publikovaná 30. januára, uvádza, že smart kontrakty prinášajú podnikom mnoho nepopierateľných výhod, no jedným dychom dodáva, že by im mohli obmedziť dostupnosť niektorých údajov. Viac sa dočítate v tomto článku.

VIDEO: Čo je to Proof of Stake? Vysvetľuje Kicom z Bitcoinového kanálu

Proof of Work je algoritmus, na ktorom funguje Bitcoin a väčšina známych kryptomien. Aktuálne aj dvojka na trhu Ethereum, ktoré však plánuje prejsť na algoritmus Proof of Stake  Téme toho, čo to vlastne Proof of Stake je sa venoval v obľúbenom YouTube projekte Bitcoinovej Kanál Jakub Vejmola a.k.a. Kicom. Video si môžete pozrieť tu.

IOTA predchádza do fázy Chrysalis. Je medzistupňom pred decentralizáciou

IOTA predstavila 3. februára sériu aktualizácii s označením Chrysalis, ktorá predstavuje medzistupeň medzi súčasným stavom projektu a očakávaným úplným odstránením centralizovaného koordinátora. Ak vás táto kryptomena zaujíma, podrobnosti sa dočítate tu.  

Gemini uzavrela spoluprácu s TradingView

Americká kryptoburza Gemini, za ktorou stoja dvojičky Tyler a Cameron Winklevossovci, integrovala do svojho systému populárnu službu pre technickú analýzu TradingView. Využívať ju budú môcť aj jej inštitucionálni zákaznícki, ktorí prostredníctvom nej budú môcť obchodovať alebo investovať do kryptomien priamo cez túto burzu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne