Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.11.): Čínsky postoj, manipulácia BTC, Cardano či Bitcoin Cash

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Čína nelegalizuje kryptozmenárne. Decentralizáciu od nej nemôžeme čakať

Internetom sa začal šíriť hoax, podľa ktorého Čína plánuje legalizovať kryptozmenárne. Prišiel v čase, kedy sa najľudnatejšia krajina sveta začala pozitívne stavať k technológii blockchain a teda mnoho ľudí tejto fáme pravdepodobne uverilo. Téme Číny sme sa venovali  aj dnes. Otvorte si náš článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čína nelegalizuje kryptozmenárne. Decentralizáciu od nej nemôžeme čakať

Štúdia: Američania sa nechcú vzdať “cashu”

Portál CryptoSlate realizoval zaujímavý prieskum medzi Američanmi. 1000 respondentov sa spýtal, či by súhlasili s tým, ak by americká vláda absolútne odstránila papierové peniaze a finančné transakcie by mohli byť realizované len digitálnou formou. Až 76% respondentov uviedlo, že by s tým nesúhlasili, hoci podľa odborníkov by to malo výrazný pozitívny vplyv na transparentnosť transakcií, boj proti kriminalite, korupcii, financovaniu obchodu s drogami či boj proti terorizmu. Medzi najčastejšie argumenty proti tejto možnosti sú strata súkromia, hrozba hacku, vydieranie, zneužitie moci či ľahšia dostupnosť kreditných úverov, ktoré by viedli k vyššiemu zadlženiu ľudí. (cryptoslate.com)

Štúdia o manipulácií Bitcoinu jednou veľrybou je vraj hlúposť

Včera sme vám priniesli článok, v ktorom sme informovali o záveroch štúdie dvoch akademikov univerzít v Uhiu a Texase, ktorí dospeli k záveru, že bullrun Bitcoinu v roku 2017 mala na svedomí jedna jediná entita respektíve subjekt. Odborníci si však myslia, že je to hlúposť. Viac sa dočítate tu.

Bullrun 2017: Štúdia o manipulácií Bitcoinu jednou veľrybou je vraj hlúposť

Cardano zaznamenalo pred spustením testnetu výrazný nárast transakcií

Výrazný nárast transakcií neevidujeme už len u XRP, ale aj kryptomeny Cardano (ADA). Počas uplynulého týždňa celkový objem transakcií v hodnote viac ako 100 000 dolárov prudko vzrástol, čo by sa neskôr mohlo odzrkadliť aj v trhovej hodnote ADA tokenov. Analytická firma IntoTheBlock tvrdí, že objem transakcií vyšších ako 100 tisíc dolárov dosiahol 31. októbra hodnotu 116 miliónov dolárov, čo predstavuje nárast o 464 percent v porovnaní s 25 miliónmi dolárov, ktoré boli zaznamenané pred týždňom. Súvisieť to môže aj s predstavením aktualizovanej peňaženky Deadulus, ktorá bola obohatená o newsfeed s aktuálnymi informáciami o vývoji projektu. Nárast transakcii nepochybne ovplyvňuje aj blížiace sa spustenie testnetu Shelley, v rámci ktorého bude spustený aj dlhoočakávaný staking. (cryptoslate.com)

Roger Ver si myslí, že hodnota Bitcoin Cash môže narásť až 100 000x

Jeden z najväčších propagátorov kryptomeny Bitcoin Cash, ktorá vznikla v roku 2017 po forku Bitcoinu, Roger Ver, tvrdí, že Bitcoin Cash (BCH) môže dosiahnuť aj 100 000% zhodnotenie. Vyplýva to zo správy, ktorú poslal svojim priateľom na Facebooku, v ktorej uviedol, že ich súčasná 5-dolárová investícia do BCH im môže raz priniesť 5000 dolárov, čo by znamenalo nárast o 99 900%. Ver im dokonca ponúkol možnosť, že im BCH v hodnote 5 dolárov pošle. Stačí, aby do komentára uviedli adresu, kam im má byť BCH zaslané. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

USA & FED: Americký FED, ktorý plní v USA úlohu centrálnej banky, hľadá na pracovné miesto vo Washingtone špičkového manažéra, ktorý by mal prispieť k výskumu digitálnych mien , stablecoinov a technológie distribuovaných kníh (ledgerov). FED je ochotný platiť za tuto pozíciu až 250 tisíc dolárov ročne.

USA & ILLINOS: Šťastný výherca lotérie v americkom štáte Illinois, ktorý si prevzal výhru v hodnote 500 tisíc dolárov, tvrdí, že polovicu z tejto sumy (po zdanení výhry) investoval do Bitcoinu.

STELLAR LUMENS: Nadácia Stellar Development Foundation (SDF) oznámila, že spálila viac ako 55 miliárd tokenov XLM. Drastické zníženie svojich zásob XML označila ako snahu o zvýšenie efektívnosti celej siete a ďalší krok vpred v adopcii XLM. Na operácia SDF bolo pôvodne vyčlenených 85 miliárd XLM, čo znamená, že SFD sa vzdala značnej časti všetkych svojich XLM.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.