Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.10.): Bitcoin, PayPal & Libra či Bakkt

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Rozhovor s T. Vaysom: Bitcoin môže dosiahnuť $100 000 v roku 2023

Finančný analytik a odborník na kryptomeny Tone Vays  absolvoval zaujímavý rozhovor s redakciou portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril k súčasnej cene bitcoinu, vplyvu halvingu, spusteniu Bakkt a tiež budúcnosti altcoinov. Zopár zaujímavých časti z rozhovoru sme zhrnuli v tomto článku.

Rozhovor s T. Vaysom: Bitcoin môže dosiahnuť $100 000 v roku 2023

PayPal oficiálne vystúpil z Libra Associations

Len včera sme vás informovali o možnosti, že PayPal zvažuje vystúpenie z Libra Associations a dnes už môžeme skonštatovať, že nejde o špekuláciu, ale potvrdenú informáciu. Zástupcovia tejto firmy sa 3. októbra nezúčastnili schôdze 28 členov ambiciózneho kryptomenového projektu, na čele ktoreho stojí Facebook, no spoločnosť PayPal vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, že projektu naďalej drží palce. ,,Stále podporujeme ambíciu Libry a tešíme sa na dialógy o možnostiach spolupráce v budúcnosti. Facebook je dlhoročným strategickým partnerom PayPalu a budeme naďalej spolupracovať a podporovať Faceboook v rôznych smeroch,” uviedla v oficiálnom stanovisku. Odstúpenie z Libra Associations údajne zvažujú ďalšie dve spoločnosti, no na rozdiel od PayPalu k oficiálnemu rozhodnutiu zatiaľ nepristúpili. Dôvodom, že sa tak PayPal rozhodol, majú byť najmä regulačné problémy súvisiace s touto kryptomenou. (cointelegraph.com)

Uskutočnil sa prvý blokový obchod Bakkt Bitcoin Futures kontraktov

Spoločnosť Intercontinental Exchange (ICE), ktorá stojí za newyorskou burzou cenných papierov a tiež platformou Bakkt, ktorá 23. septembra spustila prvé bitcoinové futures kontrakty s reálnymi bitcoinami, informovala že. 1. októbra uskutočnila prvý blokový obchod Bakkt Bitcoin futures kontraktov medzi obchodnou bankou digitálnych aktív Galaxy digital a investičnou firmou XBTO. Blokové obchody sú súkromné obchody s futures kontraktmi alebo opciami, ktoré je možné vykonávať separátne mimo verejného trhu. Podľa CME Group sú blokové obchody častokrát realizované veľkými firmami a inštitúciami. (cointelegraph.com)

Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje postoj USA k Libre

Generálny riaditeľ a zakladateľ americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong v rámci série tweetov skritizoval postoj amerických zákonodarcov ku kryptomenám, pričom ich reakciu na kryptomenu Libra označil za smiešnu. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje postoj USA k Libre

Pozor na podvodnú stránku Trezoru

Reddit užívateľ s prezývkou castorfromheva upozornil kryptomenovú komunitu, aby si dávali pozor pri písaní adresy trezor.io. Ak totiž nechtiac vynechajú písmeno “r” a do prehliadača napíšu „tezor(bodka).io”, dostanú sa na podvodnú phishing stránku, ktorá sa tvári ako oficiálna webstránka Trezoru. Jej použitím vám však hrozí, že prídete o svoje bitcoiny. Písať pri každej návšteve adresu trezor.io do prehliadača sa neodporúča. Lepšou voľbou je používanie záložiek. Vždy si však pre istotu skontrolujte, či ste naozaj na stránke Trezoru s pravou url adresou. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne