Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.10.): Bitcoin, PayPal & Libra či Bakkt

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Rozhovor s T. Vaysom: Bitcoin môže dosiahnuť $100 000 v roku 2023

Finančný analytik a odborník na kryptomeny Tone Vays  absolvoval zaujímavý rozhovor s redakciou portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril k súčasnej cene bitcoinu, vplyvu halvingu, spusteniu Bakkt a tiež budúcnosti altcoinov. Zopár zaujímavých časti z rozhovoru sme zhrnuli v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rozhovor s T. Vaysom: Bitcoin môže dosiahnuť $100 000 v roku 2023

PayPal oficiálne vystúpil z Libra Associations

Len včera sme vás informovali o možnosti, že PayPal zvažuje vystúpenie z Libra Associations a dnes už môžeme skonštatovať, že nejde o špekuláciu, ale potvrdenú informáciu. Zástupcovia tejto firmy sa 3. októbra nezúčastnili schôdze 28 členov ambiciózneho kryptomenového projektu, na čele ktoreho stojí Facebook, no spoločnosť PayPal vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, že projektu naďalej drží palce. ,,Stále podporujeme ambíciu Libry a tešíme sa na dialógy o možnostiach spolupráce v budúcnosti. Facebook je dlhoročným strategickým partnerom PayPalu a budeme naďalej spolupracovať a podporovať Faceboook v rôznych smeroch,” uviedla v oficiálnom stanovisku. Odstúpenie z Libra Associations údajne zvažujú ďalšie dve spoločnosti, no na rozdiel od PayPalu k oficiálnemu rozhodnutiu zatiaľ nepristúpili. Dôvodom, že sa tak PayPal rozhodol, majú byť najmä regulačné problémy súvisiace s touto kryptomenou. (cointelegraph.com)

Uskutočnil sa prvý blokový obchod Bakkt Bitcoin Futures kontraktov

Spoločnosť Intercontinental Exchange (ICE), ktorá stojí za newyorskou burzou cenných papierov a tiež platformou Bakkt, ktorá 23. septembra spustila prvé bitcoinové futures kontrakty s reálnymi bitcoinami, informovala že. 1. októbra uskutočnila prvý blokový obchod Bakkt Bitcoin futures kontraktov medzi obchodnou bankou digitálnych aktív Galaxy digital a investičnou firmou XBTO. Blokové obchody sú súkromné obchody s futures kontraktmi alebo opciami, ktoré je možné vykonávať separátne mimo verejného trhu. Podľa CME Group sú blokové obchody častokrát realizované veľkými firmami a inštitúciami. (cointelegraph.com)

Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje postoj USA k Libre

Generálny riaditeľ a zakladateľ americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong v rámci série tweetov skritizoval postoj amerických zákonodarcov ku kryptomenám, pričom ich reakciu na kryptomenu Libra označil za smiešnu. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje postoj USA k Libre

Pozor na podvodnú stránku Trezoru

Reddit užívateľ s prezývkou castorfromheva upozornil kryptomenovú komunitu, aby si dávali pozor pri písaní adresy trezor.io. Ak totiž nechtiac vynechajú písmeno “r” a do prehliadača napíšu „tezor(bodka).io”, dostanú sa na podvodnú phishing stránku, ktorá sa tvári ako oficiálna webstránka Trezoru. Jej použitím vám však hrozí, že prídete o svoje bitcoiny. Písať pri každej návšteve adresu trezor.io do prehliadača sa neodporúča. Lepšou voľbou je používanie záložiek. Vždy si však pre istotu skontrolujte, či ste naozaj na stránke Trezoru s pravou url adresou. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.