Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje postoj USA k Libre

Článok

Armstrong
Armstrong

Generálny riaditeľ a zakladateľ americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong v rámci série tweetov skritizoval postoj amerických zákonodarcov ku kryptomenám, pričom ich reakciu na kryptomenu Libra označil za smiešnu.

,,Teraz keď Čína vytvára svoj stablecoin, zaujímalo by ma, či si USA uvedomí svoju smiešnu reakciu na Libru (pripravovanú kryptomenu Facebooku). Je tu mnoho kryptomien a Libra je len jednou z nich. Ale spôsob, akým na ňu reagovala americká vláda na mňa pôsobí tak, akoby úmyselne chceli byť pozadu,” upozornil Armstrong v prvom tweete, ktorý následne doplnil o ďalšie komentáre.

,,Spôsob, akým sa krajiny snažia byť úspešné a dosiahnuť ekonomický rast z dlhodobého hľadiska je, že podporujú investície do vedy, technológii a inovácii. Ak v tom chce vláda aktívne pomôcť, je to dobré. Ale v prvom rade nesmie vytvárať prekážky,” napísal v ďalšom komentári a následne skonštatoval, že vlády majú zlú tendenciu do inovácii zasahovať, čím im môžu vážne uškodiť.

Najhorším príkladom je, keď do inovácii zasahujú zákonodarcovia, ktorí danej problematike ani dostatočne nerozumejú. Armstrong ako príklad poukázal na to, že Čína má vo svojom vedení omnoho viac technologických odborníkov, než americká vláda a v tomto smere je vďaka tomu popredu.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne