Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.1.): Obrovský dopyt inštitúcii po BTC, Ethereum či Cardano

Článok

Bitcoin Wall Street
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Zatočí sa nám z tohto bullrunu hlava? Nestíhame najímať nových ľudí, tvrdí Novogratz

V pondelok sme vás informovali, že makroinvestor Raoul Pal z firmy Real Vision očakáva v tomto býčom trhu vyvrcholenie medzi cenou $400 000 až 1 200 000 USD za jeden jediný Bitcoin. Jeho kolega z brandže, známy Walll Street veterán Michael Novogratz, sa radšej k očakávanej cene na maxime nevyjadril, no naznačil, že dopyt inštitúcii po Bitcoine je naozaj obrovský. Tejto téme sme sa venovali v tomto článku, alebo aj detailne aj v našom videu:

SkyBridge spúšťa bitcoinový fond. V BTC má už 300 miliónov dolárov

Anthony Scaramucci, ktorý pôsobil pre svoj až príliš žoviálny prístup vo funkcii riaditeľa pre komunikáciu Bieleho domu “rekordných” 11 dní, koncom decembra 2020 oznámil, že skrz svoj hedžový fond Sky Bridge Capital oficiálne otvára dvere bitcoinovým investorom. Scaramucciho fond  s názvom SkyBridge Bitcoin Fund LP zameraný na Bitcoin začal obchodovať s touto kryptomenou od 22. decembra s alokáciou 25,3 milióna dolárov a od včerajšieho dňa je už prístupný aj pre akreditovaných investorov. Podľa Scaramucciho má však Sky Bridge Capital v rámci všetkých svojich fondov už alokáciu v Bitcoine v hodnote 300 miliónov dolárov.  Viac sa dozviete v tomto článku.

Zvýšený dopyt po bitcoine potvrdzuje aj Bitwise

Spoločnosť Bitwise Asset Management dosiahla vo 4. kvartáli 2020 významný míľnik. Rastúci inštitucionálny dopyt po jej krypto produktoch výrazne stúpol, vďaka čomu hodnota aktív pod ich správou prekonala hranicu 500 miliónov dolárov. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Počet peňaženiek na Cardano začal výraznejšie spútať. Adopcia rastie

V čase, kedy sa v prvom kvartáli 2021 netrpezlivo očakáva spustenie fázy Goguen, ktorá bude pre ekosystém kryptomeny Cardano (ADA) znamenať dlho sľubované spustenie smart kontraktov na mainnete tohto blockchainu, prichádza pozitívny fundament súvisiaci s tempom vytvárania nových ADA peňaženiek. Portál CryptoSlate informoval, že medzi 16. decembrom a 4. januárom bolo každú hodinu vytvorených približne 64 nových peňaženiek. Na základe týchto údajov bolo následne vypočítané, že ku koncu roka 2021 by mohlo vzniknúť milión nových peňaženiek Ak chcete vedieť o Cardano viac, otvorte si tento článok alebo si pozrite naše video:

Poplatky na Ethereum opäť výrazne stúpajú. DeFi projekt musel pozastaviť

Aby mohlo byť používanie blockchianu dlhodobo udržateľné, je dôležité, aby taký blockchain škáloval a mal nízke transakčné poplatky. Inak povedané, aby transakcie prebiehali rýchlo a lacno. Vyriešenie tohto problému je však súčasťou takzvaného blockchain trillema – škálovateľnosť, bezpečnosť a decentralizácia. Kým Ethereum (ETH) v mnohých oblastiach dosahuje pozitívne rekordy a pomaličky sa približuje aj svojmu all-time-high v podobe ceny 1400 dolárov, v jednom ukazovateli neustále atakuje rekord v negatívnom zmysle. Ide o výšku transakčných poplatkov. Viac sa dočítate tu, alebo dozviete skrz naše video:

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne