Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zatočí sa nám z tohto bullrunu hlava? Nestíhame najímať nových ľudí, tvrdí Novogratz

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V pondelok sme vás informovali, že makroinvestor Raoul Pal z firmy Real Vision očakáva v tomto býčom trhu vyvrcholenie medzi cenou $400 000 až 1 200 000 USD za jeden jediný Bitcoin. Jeho kolega z brandže, známy Walll Street veterán Michael Novogratz, sa radšej k očakávanej cene na maxime nevyjadril, no naznačil, že dopyt inštitúcii po Bitcoine je naozaj obrovský.

Novogratz, ktorý je v súčasnosti pravidelným hosťom mnohých médií zaujímajúcich sa o dianie okolo Bitcoinu, o ňom najnovšie hovoril v rozhovore na diaľku v rámci relácie Squawk Box na CNBC. Upozornil počas neho, že by ho v súčasnosti vôbec neprekvapila ani výraznejšia korekcia ceny. Bitcoin je totiž výrazne prekypený a mnoho technických ukazovateľov naznačuje, že korekcia s jednoducho “pýta“. Prepad cien BTC však bol prirodzenou súčasťou aj predchádzajúcich býčích trhov a preto je z dlhodobého hľadiska mimoriadne bullish.

Zakladateľ Galaxy Digital a bývalý partner v Goldman Sachs zdôraznil, že dopyt inštitúcii po Bitcoine je obrovský. Dokonca skonštatoval, že v jeho firme nestíhajú zamestnávať dostatočne rýchlo nových ľudí, aby dokázali pokryť dopyt zo strany inštitúcii po ich službách.

Aby dokázal, že to tak naozaj je, poukázal na niekoľko nepopierateľných faktov. Najnovším príkladom záujmu inštitúcii o Bitcoin je vstup do tohto sektora investičného fondu SkyBridge Capital. ,,SkyBridge Capital, popredná alternatívna investičná firma dnes oznámila, že spustila svoj SkyBridge Bitcoin Fund LP, ktorý poskytuje solventným investorom a inštitúciám spôsob, ako môžu investovať do Bitcoinu. SkyBridge okrem toho má vlastnú pozíciu v Bitcoine skrz svoje fondy v súčasnej hodnote okolo 310 miliónov dolárov, ktoré naakumulovala v priebehu novembra a decembra 2020.”

Príklad Sky Bridge Capital je najnovší, no zďaleka nie ojedinelý. Že trend inštitucionálneho záujmu je na obrovskom vzostupe potvrdzujú mnohé ďalšie firmy, ktoré priznali svoju akvizíciu v Bitcoine. Ďalšie tak plánujú urobiť v dohľadnej dobe.

Andre Kang z Mechanis Capital tvrdí, že prílev inštitucionálneho kapitálu do tohto priestoru pravdepodobne spôsobí, že tento trh dosiahne ešte oveľa lepšie výsledky, než si dokážeme predstaviť.

,,Guggenheim, Scaramucci (SkyBridge Capital pozn.red.), Saylor (Microstrategy pozn.red.). Toto bude lámať srdcia 1000-násobne väčšou silou, akoby ktokoľvek dúfal alebo si myslel, že je to vôbec možné. Budú sem mieriť obrovské vrecia kapitálu, o ktorých sme si mysleli, že sa Bitcoinu nikdy nedotknú. Z tohto dôvodu si myslím, že tento cyklus pôjde ešte omnoho ďalej, než mnohí z nás čakali.”

Na záver pripomíname pekný príklad Micahela Novogratza z predošlého rozhovoru. Ten totiž upozornil, že kým Bitcoinov je len 21 miliónov, tak milionárov a inštitúcii sediacich na miliónoch až stovkách miliónov dolárov je podstatne viac.

Okrem toho treba doplniť zaujímavý údaj vyplývajúci z novej štúdie analytickej platformy Glassnode. Podľa nej je aktuálne likvidných len maximálne 22% súčasnej ponuky BTC. Ide zhruba o 4,2 milióna BTC. Zvyšné patria “hodlerom“, alebo sú nenávratne stratené.

https://twitter.com/glassnode/status/1344020551942238212

Glassnode k tomuto záveru dospel na základe štúdie on-chain dát bitcoinoveho blockchainu. Všetky doposiaľ vyťažené BTC rozdelil do troch kategórii:

  • Vysoko likvidné – okolo 3 milióny BTC (hýbu sa skrz burzy)
  • Likvidné – okolo 1,2 milióna BTC (hýbu sa, no nie tak často)
  • Nelikvidné – okolo 14,5 milióna BTC (nehýbu sa vôbec, patria hodlerom a strateným “peňaženkám”).

Tieto čísla potvrdzujú čoraz častejšie zmieňovanú tézu krízy ponukylikvidity bitocinu. Strana ponuky totiž nedokáže absorbovať dopyt. Tento fakt môže v konečnom dôsledku viesť k výraznému rastu ceny BTC.

Upozorňujeme vás, že napriek všetkým uvedeným bullish signálom buďte naďalej opatrní. Hoci uvedené fakty vyznievajú v prospech Bitcoinu mimoriadne presvedčivo, nikto z nás nevie, ako sa trh reálne zachová. Preto nikdy neriskujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne