Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.9.): Pochybné Bitcoin ETF, ziskovosť investície či rastúci hashrate

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Spustili VanEck a SolidX Bitcoin ETF? Je to len marketing, tvrdí Chervinsky

Sága o tom, ktorej spoločnosti sa ako prvej podarí presvedčiť Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), aby schválila ich žiadosť o Bitcoin ETF, stále nekončí. Najnovšie verdikty SEC k trom nádejným žiadostiam sa dozvieme koncom septembra a v októbri, no VanEck a SolidX už vraj čiastočne potrebu povolenia od SEC obišli. Podľa medializovaných správ im to umožnila výnimka zo zákona o cenných papieroch (pravidlo 144A z roku 1933), ktorá povoľuje spoločnostiam vydávať ETF (teda aj na bitcoin) v prípade, že sa týka len akreditovaných investorov. Je to však ozajstné ETF? Viac sa dočítate v tomto článku.

Spustili VanEck & SolidX Bitcoin ETF? Je to len marketing, tvrdí Chervinsky

Trader Filb Filb: Bitcoin je na začiatku nového cyklu

Populárny treder Filb Filb, ktorého na Twitteri sleduje približne 25 tisíc ľudí, si myslí, že Bitcoin je len v úvodnej fázy nového rastúceho cyklu. Poukázal popri tom na 20 týždňový kĺzavý priemer (20WMA). ,,20WMA sa ukazuje byť v bitcoinových cykloch dôležitým ukazovateľom. Stanovuje podpornú cenu (support) počas býčieho trhu a potláča cenu v medveďom trhu,” vysvetlil a následne dodal: ,,Môj celkový pohľad na trh je taký, že sme v skorej fáze ďalšieho bitcoinového cyklu.” (cointelegraph.com)

97.5% – to je šanca, že ste v pluse, ak ste niekedy investovali do bitcoinu

Je investícia do bitcoinu rizikovou záležitosťou? Tí, ktorí ho kupovali koncom roka 2017 by určite povedali, že áno. Štatistika je však proti. Pravdepodobnosť, že ste v mínuse, ak ste kúpili bitcoin hocikedy od jeho vzniku až po súčasnosť, je v skutočnosti malá. Analytik CHarlesTheETH na Twitteri upozornil na to, že šanca na znehodnotenie investície pri investícii do bitcoinu je taká nízka, že sa dá takmer považovať za anomáliu. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

97.5% – to je šanca, že ste v pluse, ak ste niekedy investovali do bitcoinu

Blockchain.com získal 50 miliónov dolárov

Krypotmenová peňaženka a blockchainový štatisticky zdroj blockchain.com získal v novom kole financovania na svoju prevádzku 50 miliónov dolárov. Informoval o tom Yahoo! Finance odvolávajúci sa na dva anonymné zdroje. Blockchain.com v minulosti čelil kritike za to, že sa začal orientovať aj na altcoiny a v neodpovedal na silnejúci žiadosti o implementáciu SegWitu pre bitcoin, čo by znížilo náklady na odosielanie BTC transakcií.

Hashrate Bitcoinu prudko rastie, ťažiari BTC veria

Bitcoin zaznamenal tento týždeň ďalší výrazný nárast výpočtového výkonu, keď jeho hashrate vzrástol za posledných pár dní až o 25% na rekordných 87 kvintiliónov hashov za sekundu (h/s). Toto číslo predstavuje celkový výpočtový výkon, ktorý je použitý počas spracovávania bitcoinových transakcií. Čím je jeho hodnota vyššia, tým sa spotrebováva viac energie a zároveň je bitcoin bezpečnejší. Zároveň to znamená, že bitcoinoví ťažiari (mineri) investujú do ťažby bitcoinu viac svojich zdrojov a vsádzajú na to, že cena bitcoinu sa bude zvyšovať. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.