Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

97.5% – to je šanca, že ste v pluse, ak ste niekedy investovali do bitcoinu

Článok

bitcoin-radost
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je investícia do bitcoinu rizikovou záležitosťou? Tí, ktorí ho kupovali koncom roka 2017 by určite povedali, že áno. Štatistika je však proti. Pravdepodobnosť, že ste v mínuse, ak ste kúpili bitcoin hocikedy od jeho vzniku až po súčasnosť, je v skutočnosti malá.

Analytik CHarlesTheETH na Twitteri upozornil na to, že šanca na znehodnotenie investície pri investícii do bitcoinu je taká nízka, že sa dá takmer považovať za anomáliu. Vypočítal, že ak ste si bitcoin kúpili v ktorýkoľvek náhodný deň v jeho vyše desaťročnej histórii, existuje 97.5% šanca, že ste v pluse, teda dosiahli ste zisk.

Tento argument je v silnom kontraste s tvrdeniami mnohých konzervatívnych analytikov, ktorí označujú bitcoin za veľmi nestály, rizikový a nepredvídateľný, či dokonca sa ho odvážia nazvať podvodom či Ponzi schémou.

GRAF: Červenou sú zvýraznené dni, počas ktorých sa neoplatilo investovať do bitcoinu

Štatistiky ukazujú, že investícia do Bitcoinu v jeho historickom vývoji znamená takmer istú výhru. Od jeho vzniku v roku 2009 bolo menej ako 100 dní z viac ako 3900, počas ktorých by bol nákup bitcoinu k dnešnému dňu nerentabilný.

Pravdou však je, že práve spomínaných 100 dní spadá do obdobia kedy bitcoin zažil vrchol svojho posledného bullrunu. Väčšina retailových investorov, ktorí vtedy naskakovali na vlak bez lepšieho pochopenia celého trhu s vidinou obrovských ziskov, sa škaredo popálila. Aj preto sa zdá, že pri investícii do bitcoinu (ak špekulujete na rast jeho ceny voči fiatu), je najlepšou voľbou jeho dlhodobé držanie (HODL) v kombinácii s pravidelným dokupovaním na “riedenie ceny”. Aspoň to sa zatiaľ vyplatilo drvivej väčšine investorov, ktorí do Bitcoinu investujú postupne alebo sú v trhu viac než dva roky.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.