Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spustili VanEck & SolidX Bitcoin ETF? Je to len marketing, tvrdí Chervinsky

Článok

bitcoin-etf
Canva.com

Sága o tom, ktorej spoločnosti sa ako prvej podarí presvedčiť Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), aby schválila ich žiadosť o Bitcoin ETF, stále nekončí. Najnovšie verdikty SEC k trom nádejným žiadostiam sa dozvieme koncom septembra a v októbri, no VanEck a SolidX už vraj čiastočne potrebu povolenia od SEC obišli.

Podľa medializovaných správ im to umožnila výnimka zo zákona o cenných papieroch (pravidlo 144A z roku 1933), ktorá povoľuje spoločnostiam vydávať ETF (teda aj na bitcoin) v prípade, že sa týka len akreditovaných investorov. Zjednodušene povedané VanEck a SolidX spúšťajú niečo ako Bitcoin ETF bez súhlasu SEC a to len pre inštitucionálnych investorov.

Len pre kvalifikované inštitúcie

Podľa denníka The Wall Street Journal budú ponúkať VanEck SolidX Bitcoin Trust kvalifikovaným inštitucionálnym záujemcom na rovnakom princípe ako tradičné ETF, čiže vrátane rovnakého procesu tvorby a spätného odkúpenia.

Vedúci ETF vo VanEck Ed Lopez na margo toho pre Bloomberg uviedol, že syndikát upisovateľov poskytol na túto vec poistenie vo výške 125 miliónov dolárov a čo je ešte možno zaujímavejšie, skonštatoval, že myšlienka poskytnúť takúto akúsi hybridnú ponuku Bitcoin ETF je reakciu spoločnosti na fakt, že o Bitcoin ETF existuje zo strany inštitúcii výrazný rastúci dopyt.

Spustenie tohto produktu pre inštitúcie, ktoré splnia zákonom stanovené podmienky, však neznamená, že VanEck a SolidX ustupujú od svojho pôvodne navrhovaného ETF. K nemu sa má SEC vyjadriť už v polovici októbra a v prípade schválenia by bol k dispozícií aj retailovým investorom. Analytici však veľké šance na schválenie prvého ETF, či už pôjde o žiadosť VanEck so SolidX, alebo ďalšiu nádejnú žiadosť od Bitwise Management, nedávajú.

Ide o skutočné Bitcoin ETF?

K medializovaným správam o tomto oklieštenom Bitcoin ETF, ktoré budú môcť využívať len určití investori spĺňajúci podmienky stavené zákonom o cenných papieroch, sa vyjadril aj rešpektovaný právnik a špecialista na blockchain sektor Jake Chervinsky. Ten skonštatoval, že v skutočnosti o žiadne Bitcoin ETF nejde. ,,Ide o zavádzajúce správy. VanEck a SolidX Bitcoin Trust nie je ETF. Vyzerá to presne ako Grayscale Bitcoin Trust, ktorý bol uvedený na trh takmer pred šiestimi rokmi. Nazývať to obmedzeným Bitcoin ETF je roztomilá marketingová stratégia, o tom celom to je. Nazývať ho celým (riadnym) ETF je jednoducho nesprávne,“ napísal na Twitteri.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.