Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.12.): Bitcoin si všimol už aj Wall Street

Článok

Bitcoin Mesiac
Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Prevádzkovateľ S&P500 indexu spustí vlastný kryptomenový index

Prevádzkovateľ S&P500 Indexu, S&P Dow Jones Indicies (DJI), teda spoločnosť, ktorú spoločne vlastnia traja finanční giganti S&P Global, CME Group a News Corp, pravdepodobne už v úvode roka predstaví debutový index pre kryptomeny, vďaka čomu sa digitálne aktíva opäť výraznejšie priblížia Wall Street. V tlačovej správe k tejto novinke označila firma S&P Dow Jones Indicies kryptomeny na čele s Bitcoinom za rozvíjajúcu sa triedu aktív, ktorá upútala ich pozornosť. Index, ktorý pripravia, by mal údajne pokrývať až 550 kryptomien. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Paul Tudor Jones si myslí, že cena Bitcoinu „je zlá“

Rešpektovaný investor Paul Tudor Jones, ktorý je vôbec prvým miliardárom mimo kryptosektor, ktorý sa odvážil v úvode roka po vypuknutí pandémie koronavírusu označiť Bitcoin za potenciálne najlepšieho držiteľa hodnoty a hedge voči inflácii, o ňom hovoril opäť v rámci rozhovoru pre Yahoo Finance. Popri tom skonštatoval, že súčasné ohodnotenie Bitcoinu je podľa neho mimo. Nua a na adresu BTC sa vyjadrovali aj ďalší známi predstavitelia finančného sektora. Viac sa dozviete tu.

Pokladot nemusí byť zabijakom Ethereum, tvrdí Gavin Wood

Kryptomenou, ktorá je svojim potenciálom a tiež spôsobom, ako má fungovať, čoraz viac porovnávaná s Ethereum, respektíve s jeho budúcou generáciou Ethereum 2.0, je Polkadot. K budúcnosti tejto kryptomeny sa najnovšie vyjadril aj jej zakladateľ Gavin Wood, ktorý hovoril o Polkadot a Ethereum v rámci podcastu s Laurou Shin. Uviedol v ňom, že tieto dva blockchainy môžu úspešne koexistovať aj popri sebe bez toho, aby musel v konečnom dôsledku jeden z nich zvíťaziť . Viac sa dočítate v tomto článku.

Čínska CBDC bude centralizovaná, inak to nezvládne

Sky Guo, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Cyperium, si myslí, že trend záujmu centrálnych bánk o emitovanie vlastných digitálnych kryptomien (CBDC = Central bank digital currency) viazaných na ich fiatové meny, bude pokračovať. CBDC sa podľa jeho názoru dostali do módy aj vďaka koronavírusu, ktorý viac sústredil pozornosť na možnosti bezhotovostných platobných systémov. Mnohé centrálne banky preto podľa neho teraz študujú možnosti, ako digitalizovať svoje meny. Najďalej je Čína, ktorá stavia svoju kryptomenu na blockchaine, no Sky Guo podnikajúci práve v tejto krajine je skeptik, pokiaľ ide o jeho decentralizovanejšie využitie. ,,Čínska CBDC bude v skutočnosti úplne centralizovaná, pretože majú 1,4 miliardy ľudí a obrovské objemy transakcií. Žiadna DLT v súčasnosti nezvládne tento druh transakcií.” Z jeho slov teda vyplýva, že hoci bude čínsky digitálny juan vnímaný čiastočne aj ako kryptomena, v podstate pôjde o systém riadený z jedného centrálneho bodu, čím sa výrazne odlíši od tých tradičných. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.