Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.11.): Inštitúcie naďalej kupujú, mining difficulty, ETH 2.0 či Silk Road

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

Grayscale môže ešte tento rok kontrolovať 500 000 BTC!

Spoločnosť Grayscale, ktorá je už teraz suverénne najväčším inštitucionálnym držiteľom Bitcoinov, chce by mohla mať pri súčasnom tempe akumulácie BTC do konca roku 2021 pod kontrolou až 5 percent jeho celkovej ponuky. Podľa najnovších správ to vyzerá tak, že Grayscale Investments, na čele ktorej stojí Barry Silbert, je na dobrej ceste k tomu, aby mala už do konca tohto roku pod kontrolou 500 000 BTC. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Negatívny fundament: Udial sa najväčší prepad Bitcoin mining difficulty za takmer 10 rokov

Hoci sa z pohľadu ceny javí byť Bitcoin aktuálne mimoriadne stabilný, na jeho pozadí sa dejú výrazné zmeny. Hoci pozitívnych fundamentov naďalej pribúda, jeden sa javí negatívne. Ide o hashrate siete a s ním súvisiaca úprava mining difficulty. Mining difficulty, teda obťažnosť ťažby Bitcoinu, dokonca zaznamenala 3. novembra 2020 najväčší negatívny prepad za takmer 10 rokov. Údaje z BTC.com totiž ukazujú, že mining difficulty v utorok automaticky klesla o 16%. Viac sa dočítate v tomto článku.

Presunuli sa bitcoiny zo Silk Road v hodnote miliardy dolárov

Portál Cointelegraph upozornil, že v priebehu včerajška sa udiala na bitcoinovom blockchaine zaujímavá transakcia 69 370 BTC, teda v hodnote okolo miliardy dolárov. Zaujímavá pitom nebola len pre jej veľkosť, ale aj z dôvodu, že išlo o bitcoiny, ktoré boli spájané s darknet trhoviskom SIlk Road, ktoré sa naposledy presunuli v roku 2015. Kryptografická spravodajská spoločnosť CipherTrace sa domnieva, že presuny môžu súvisieť s obavami vlastníka peňaženky z hackerského útoku, alebo druhou variantnou je to, že jej bezpečnosť bola už prelomená a teda k týmto BTC sa hasheri už dostali. (cointelegraph.com)

Spustilo Ethereum depozitnú zmluvu pre ETH 2.0?

Na internete sa v týchto hodinách špekuluje, či vývojári Ethereum potvrdia alebo vyvrátia spustenie depozitnej zmluvy, ktorá je viacmennej spúšťačom možnosti stakovať ETH na blockchaine novej generácie Ethereum 2.0. Na Github bola totiž nahraná aktualizácia od vývojára Ethereum Foundation Carla Beekhuizena súvisiaca s príchodom tejto dlohoočakávanej aktualizácie, ktorá je jedným z posledných krokov pred spustením “fázy 0” Ethereum 2.0. Špekuluje sa však, či nemohol byť účet Beekhuizena hacknutý a zároveň platí, že kým Ethereum Foundation oficiálne nič nepotvrdí, komunita by sa nemala radovať predčasne. (cointelegraph.com)

Bitcoinový býk Jack Dorsey zostáva na čele Twitteru

Jack Dorsey, ktorý je zakladateľom Twitteru a spoločnosti Square (ktorá nedávno nakúpila 50 000 BTC), zostáva generálnym riaditeľom Twitteru. Informoval o tom Bloomberg, podľa ktorého si Dorsey napriek nevôli niektorých partnerov udržal svoju pozíciu vo vedení firmy. Jeho hlavným kritikom bol Paul Singer, ktorý už vo februári 2020 navrhoval jeho odvolanie. Séf firmy Elliott Management totiž upozorňoval, že Dorsey sa nedostane venuje svojej funkcii v Twitteri, nakoľko vedie aj spoločnosť Square. Dorsey je známym filantropom a taktiež fanúšikom Bitcoinu. Dokonca financuje viacerých bitcoinových vývojárov a podporuje pokrok v oblasti technológie Lightning Network, ktorá by mala riešiť problémy škálovateľnosti Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne