Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.10.): Strach na trhu, Cardano, Apple a Libra

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

CFGI Index: Na trhu panuje strach, je čas na nákup BTC?

Dáta z Crypto Fear & Greed Indexu (CFGI) naznačujú, že kryptomenoví investori sú aktuálne v rovnakej pesimistickej nálade, akú mali počas medvedieho trhu v januári, kedy sa Bitcoin obchodoval pod cenou 4000 dolárov. Index CFGI vyjadruje sentiment bitcoinových investorov na stupnici od 1 do 100. 1 bod predstavuje najhoršiu náladu, respektíve “extrémny strach“ a 100 najväčší optimizmus resp. “extrémnu chamtivosť”. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CFGI Index: Na trhu panuje strach, je to signál na kúpu Bitcoinu?

Cardano: Chválospevy, no aj  nedodražaný sľub?

Posledné dni boli pre fanúšikov kryptomeny Cardano mimoriadne zaujímavé. Len pár dní po tom, ako sa v bulharskom Plovdive oslávilo druhé výročie Cardana, jeho hlavný predstaviteľ Charles Hoskinson sa vyjadril k sľubu, ktorý dal komunite ohľadom spustenia fázy Shelley. Ešte predtým však Cardano vychválila ratingová agentúra Weiss Ratings. Viac sa dočítate v tomto článku.

Rušný týždeň Cardano: Chválospevy, no aj nedodražaný sľub?

Zuckerberg bude hovoriť pred výborom pre finančné služby

Americký výbor pre finančné služby plánuje koncom mesiaca vypočuť COO Faceboooku Sheryl Sandbergovu a následne najneskôr do konca januára aj šéfa najväčšej svetovej sociálnej siete Marka Zuckerberga. S oboma chcú zákonodarcovia hovoriť predovšetkým o kryptomene Libra. Stretnutia s výborom už absolvoval dávnejšie šéf projektu Libra David Marcus, ktorému sa výbor nepodarilo presvedčiť, že pripravovaná kryptomena Facebooku nepredstavuje riziko pre finančný systém. Zuckerberg nedávno uviedol, že kryptomena Libra nebude spustená skôr, ako sa podarí Facebooku ubezpečiť regulátorov, že spĺňa všetky zákonom stanovené pravidlá a nepredstavuje hrozbu. (cointelegraph.com)

Opustí Paypal projekt Libra Association?

Spoločnosť PayPal údajne zvažuje vystúpenie z Libra Association, čo je konzorcium 28 spoločností, ktoré sa chcú podieľať na fungovaní kryptomeny Libra, ktorú zakladá Facebook. PayPalu údajne vadí, že Facebook sa pred oficiálnym oznámením projektu nedostatočne pripravil a teraz má problémy s regulátormi, čo môže mať negatívne dôsledky aj na PayPal. Podľa Cointelegraphu pritom  vraj PayPal nie je jedinou spoločnosťou, ktorá zvažuje odstúpenie od projektu. Údajne je táto možnosť v hre u minimálne ďalších dvoch firiem. (cointelegraph.com)

Apple vlastnú kryptomenu neplánuje

Spoločnosť Apple zatiaľ neplánuje vytvoriť vlastnú kryptomenu a konkurovať tak plánom Facebooku s jeho projektom Libra. Uviedol to generálny riaditeľ Apple Tim Cook. ,,Naozaj si myslím, že mena by mala zostať v rukách štátu. Nie som stotožnený s myšlienku, že súkromný subjekt dokáže vytvoriť moderné platidlo,” uviedol. Viac sa dočítate tu.  

Apple vlastnú kryptomenu neplánuje

Digitálne meny centrálnych bánk sú vraj nevyhnutnosťou

Prezident Federálnej rezervnej banky v Philadelphii Patrick Harker uviedol, že digitálne meny kontrolované centrálnymi bankami sa stanú nevyhnutnosťou a Spojené štáty by v tomto smere mali zohrať vedúcu úlohu. ,,Je to nevyhnutné. Je načase, aby sme sa tým začali zaoberať,” skonštatoval len deň potom, ako dvaja zákonodarcovia Výboru pre finančné služby požiadali šéfa FEDu Jeromeho Powella, aby sa vyjadril k tejto téme. (cointelegraph.com)

Bude rada na posudzovanie kryptomien neovplyvniteľná?

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že americká zmenáreň Coinbase plánuje spoločne s burzou Kraken a ďalšími spoločnosťami zo sektora kryptomien vytvoriť radu, v rámci ktorej budú hodnotiť kryptomeny a posudzovať či ide o cenné papiere alebo nie. Táto iniciatíva sa však stretla aj s kritikou, najmä v súvislosti s tým, že názory členov rady môžu byť ovplyvnené na základe toho, do akých projektov investovali. Hlavný právny poradca Coinbase Brian Brooks však argumentoval, že bodovací systém rady bude vychádzať z otázok typu “áno-nie” na základe usmernení od Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). ,,Je to v podstate automatizovaný nástroj na dodržiavanie predpisov, ktorých je vo svete mnoho. Nehodnotíme kvalitu alebo hodnotu týchto aktív, iba ich stav, či ide o cenné papiere alebo nie,” povedal. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.