Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (31.8.): Míľnik DeFi, Cardano, Chainlink či problémy ETC

Článok

Defi Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Cardano bude konkurovať Chainlink. Volí odlišný prístup

Vyzerá to tak, že Cardano by sa mohlo do určitej miery stáť priamou konkurenciou kryptomeny Chainlink (LINK). Aj Cardano totiž chce riešiť problematiku oraclov, no odlišným spôsobom, než to robí tohtoročná najväčšia šťuka kryptomarketu, ktorá sa dostala už na piate miesto v trhovej kapitalizácii. Ak vás téma oslovila, viac sa dočítate v tomto článku.

Garlinghouse varuje pred rastom inflácie. Kryptomenám to ale pomôže

Generálny riaditeľ firmy Ripple (XRP) Brad Garlinghouse, si myslí, že federálny rezervný systém (FED) práve učinil rozhodnutie, ktoré povedie k ďalšiemu výraznému rastu inflácie fiatových mien na čele s americkým dolárom. Pre kryptomeny to však môže byť pozitívne. Viac sa dočítate v tomto článku.

Binance spustila reklamnú kampaň v Londýne

Najväčšia kryptoburza Binance zahájila v Londýne reklamnú kampaň propagujúcu jej novú pobočku pre klientov z Veľkej Británie Binance.UK.  Platforma pritom ešte nebola spustená, pretože čaká na schválenie od regulátora. Binance.UK by mala ponúkať vyše 65 obchodných párov pre obchodovanie kryptomien. Súčasná reklama kampaň pozostáva najmä zo 17 billboardov umiestených naprieč londýnskymi autobusovými zástavkami. Mieri hlavné na staršie generácie, ktorým sa snaží vysvetliť, že peniaze prechádzajú evolúciou a menia svoj formu. (cointelegraph.com)

Ethereum Classsic utrpelo ďalší 51% útok

Kryptomena Ethereum Classic sa v posledných týždňoch potáca v obrovských problémoch. 29. augusta utrpela táto sieť ďalší 51% útok, ktorý spôsobil reorganizáciu viac ako 7000 blokov. Stalo sa tak len niekoľko týždňov po aplikácii niekoľkých bezpečnostných aktualizácii, ktoré mali tejto hrozbe zabrániť (po tom ako sa predtým udiali na sieti dva obdobné útoky). Nadácia stojaca za Ethereum Classic najnovší útok na sieť potvrdila a sľúbila, že pracuje na ďalších bezpečnostných aktualizáciách. Problémom bezpečnosti ETC je najmä súčasný nízky hashrate, čo znamená, že stačí relatívne nízka výpočtová sila na to, aby sa podarilo ovládnuť 51% siete a teda upravovať bloky. Na podobnom princípe funguje aj Bitcoin, no jeho hashrate je taký vysoký, že pravdepodobnosť 51% útoku je uňho prakticky nemožná, nakoľko by nemal ekonomickú logiku. (cointelegraph.com)

Oblasť DeFi dosiahla ďalší významný míľnik

Oblasť decentralizovaného financovania (DeFi) dosiahla ďalší významný míľnik. V DeFi projektoch je totiž aktuálne uzamknutých už viac ako 9 miliárd amerických dolárov. Najväčším DeFi projektom naďalej zostáva Aave s uzamknutým kapitálom vyše 1,7 miliardy USD. Nasleduje MakerDao s 1,43, Balancer s 1,36 a Curve FInance s 1,26 miliardou dolárov. Top skokanom DeFi sektore je token YFI, ktorý včera vzrástol o neuveriteľných 75% a jeho cena na burze Binance stúpla na 38 883 dolárov v rovnakom  čase ako jeho kapitalizácia prekonala jednu miliardu USD. Treba upozorniť, že cena YFI je taká vysoká najmä z dôvodu, že celková supply je len 30 000 YFI. Najnižšia hodnota tohoto tokenu bola podľa CoinMarketCapu takmer tisíc dolárov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.