Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (31.7.): Samsung, PundiX, India, USA, či Coinbase

Článok

Wall Street - Správy dňa
Wall Street - Správy dňa

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Samsung uzavrel partnerstvo s PundiX. Podporí ich XWallet

Juhokórejský technologický gigant Samsung uzavrel novú spoluprácu s kryptomenovým platobným startupom PundiX, v rámci ktorého umožní používateľom integrovať aplikáciu XWallet do Samsung Blockchain Wallet. Túto novinku v utorok prezradili vo svojom blogovom príspevku predstavitelia PundiX. Viac sa dočítate v tomto článku.

Indická Nasscom kritizuje vládu ohľadom návrhu zákazu kryptomien

Veľká indická obchodná organizácia Nasscom sa postavila proti všeobecnému zákazu kryptomien, ktorý bol nedávno navrhnutý miestnou vládou. ,,Nasscom je presvedčený, že nedávny návrh medzirezortného výboru vlády zakázať všetky kryptomeny, ktoré nie sú podporované vládou, nie je konštruktívnym opatrením,” uvádza spoločnosť. Viac sa dočítate tu.

Americkí senátori uznali význam kryptomien a blockchainu

Výbor Spojených štátov amerických pre bankovníctvo, bývanie a mestské záležitosti sa včera venoval téme regulácie kryptomien a technológie blockchain. V rámci verejného vypočúvania odpovedali na otázky zákonodarcov generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allairce, špecialista na medzinárodný obchod a financie Rebecca M. Nelsonova či profesorka práva na University od California Marsha Baradaranová. Ak sa chcete dozvedieť viac, otvorte si tento náš článok.

Coinbase Pro zalistuje Tezos

Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase, ktorá nedávno dosiahla významný míľnik vyše 30 miliónov rôznych zákazníkov, potvrdila, že na svojej burze Coinbae Pro zalistuje k 5. augustu kryptomenu Tezos (XTZ). Zatiaľ však nie je jasné či, a vôbec, bude Tezos aj súčasťou zmenárne Coinbase či peňaženky Coinbase. Hodnota tejto digitálnej meny reagovala na novinku veľmi pozitívne, keď voči doláru posilnila o vyše 25%.

VIDEO: Čo sú to atomické výmeny (atomic swaps)

Atomické výmeny (atomic swaps) majú reálny potenciál zmeniť spôsob, akým fungujú prevody kryptomien a ich výmena. V novom videu od Crypto Kingdom sa rozoberá to, o čo vlastne ide, uvedú sa konkrétne príklady, výhody, nevýhody a tiež kryptomeny, ktoré atomické výmeny využívajú. Video o tejto nepochybne zaujímavej technologickej téme kryptomien si môžete pozrieť tu.

VIDEO: Čo sú to atomické výmeny (atomic swaps)

Rýchle správy

Bitcoin: Joe Kerner v relácii CNBC Squawk Box vyhlásil, že Bitcoin môže do konca mája 2020 dosiahnuť hodnotu 55 tisíc dolárov. Rast o viac než 500% prikladá najmä fundamentu, ktorý súvisí s blížiacim sa halvingom už o necelých 11 mesiacov.

PIT: Prevádzkovateľ blockchain.com, platformy, na ktorej existuje už vyše 40 miliónov peňaženiek, investičná spoločnosť TD Ameridtrade, spustila novú zmenáreň The Pit, ktorá môže byť prepojená s peňaženkami na blockchain.com a umožní takmer okamžité prevody.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne