Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (31.10.): Bitcoin oslavuje jubileum, Coinbase, Zcash a ďalšie

Článok

Správy dňa - Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Kto kúpil 133 000 BTC bez toho, aby to ovplyvnilo cenu?

Výhodou blockchainu je, že je verejný a predstavuje nemeniteľný záznam všetkých transakcii, ktoré sa udejú v reťazi blokov. Zároveň však neprezrádza tváre a identity vlastníkov. Pre tieto vlastnosti je možné sledovať okrem iného aj to, čo sa deje s peňaženkami, ktoré disponujú najväčším množstvom BTC. Aj Vďaka tomu sa podarilo zaznamenať výrazne pohyby Bitcoinu v posledných týždňoch, ktoré sa neodzrkadlili na hodnote najcennejšej kryptomeny. Čo to znamená? Viac si o tejto téme prečítajte v tomto našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Stovky nových kryptomien na Coinbase?

Najznámejšia kryptozmenáreň Coinbase v dohľadnej dobe neuskutoční verejnú ponuku akcii (IPO), no plánuje pridať do ponuky množstvo nových kryptomien. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Bitcoin dnes oslavuje 10 narodeniny

21.októbra 2008, teda presne pred 10 rokmi, zverejnil zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto prvú zo série emailov, v ktorých popisuje prevratnú technológiu, ktorá sa postupne stala v technologickom svete fenoménom, no aj terčom veľkej kritiky. Dodnes nie je známe, kto je Satoshi Nakamot a či ide o jednu osobu, alebo celú organizáciu.

Rýchle správy

ZCASH: kryptomena ZCash zameraná na anonymitu, oznámila úspešne dokončenie aktualizácie siete, ktorá prináša rýchlejšie transakcie so zníženou veľkosťou. Aktualizácia má názov Sapling.

BITFINEX: Burza Bitfinex zverejnila na Twitteri ukážu z novej Bitfinex aplikácie, ktorá bude podľa popisu ponúka intuitívne a rýchle obchodovanie.

JUŽNÁ KÓREA: Predseda komisie pre finančné služby Južnej Kórey (FSC) Choi Jong-Ku uviedol, že banky nemajú dôvod nespolupracovať s krytpozmenárňami a kryptoburzami, ktoré majú primerané ochranné opatrenia proti praniu špinavých peňazí (AML) a kladú dôraz na KYC (poznaj svojho klienta).

VENEZUELA: Vo Venezuele sa začal verejný predaj kontroverznej národnej kryptomeny Petro, ktorej hodnota je krytá ropou. Nakúpiť ju možno za BTC a LTC.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.