Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kto nakúpil 133 000 BTC za posledné 4 týždne?

Článok

Bitcoin - kryptomeny
Bitcoin - kryptomeny

Výhodou technológie blockchain je to, že je verejná a predstavuje nemeniteľný záznam všetkých transakcii, ktoré sa udejú v reťazi blokov. Zároveň však neprezrádzajú tváre a identity ich vlastníkov.

Vďaka týmto vlastnostiam je možné sledovať okrem iného aj to, čo sa deje s peňaženkami, ktoré disponujú najväčším množstvom BTC. Návštevníci stránky bitinfocharts.com si napríklad môžu pozrieť 100 peňaženiek, na ktorých sa nachádza najväčšie množstvo bitcoinov v celej sieti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Práve vďaka tejto službe sa podarilo zaznamenať výrazne pohyby v sieti Bitcoinu v posledných týždňoch, ktoré sa neodzrkadlili na hodnote najcennejšej kryptomeny. Pozornosť upútali peňaženky, ktoré boli vytvorené v posledných mesiacoch a zaznamenali objemy transakcii v priemere nad 10 000 BTC, čo predstavuje pri dnešnej cene BTC približne 63 miliónov dolárov. Väčšina pochádza z mája, júla a augusta.

Nové transakcie v hodnote 854 miliónov USD

Taktiež existuje 5 peňaženiek s hodnotami medzi 11 000 BTC 55 000 BTC, u ktorých sa udiali transakcie medzi septembrom a októbrom 2018. Dokopy disponujú hodnotou presahujúcou 133 000 BTC, čo je viac, než majú na svojich studených peňaženkách burzy Bitfinex (133 tisíc BTC), Binance (129 tisíc) či Bittrex (107 tisíc BTC).

Adresy 5 peňaženiek, dátum transakcie, množstvo BTC a hodnota v dolároch. Celková hodnota predstavovala 26. októbra vyše 854 miliónov dolárov:

Pohyby s veľkým množstvom BTC

Tieto transakcie samozrejme samé o sebe nič neznamenajú, no môžu naznačovať, že do Bitcoinu vstúpilo veľké množstvo peňazí bez toho, aby sa to odzrkadlilo na jeho cene. Teoreticky by to mohlo znamenať aj to, že BTC nakupujú veľké finančné inštitúcie prostredníctvom mimoburzového trhu.

Kto nakupoval BTC v takomto objeme za relatívne nezmenenú cenu sa pravdepodobne nikdy nedozvieme. Nezistíme ani to, či patrili jednému “hráčovi” alebo viacerým. Je však veľmi pravdepodobné, že ide o finančné inštitúcie, ktoré majú dostatok prostriedkov na to, aby uskutočňovali obchody v objemoch nad 10 000 BTC pri cenách okolo 6300-6400 dolárov za jeden BTC.

Zdroj článku: Captainaltcoin.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.