Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (31.1.): Upgrade Bitcoinu, XRP je scam či BTC už nie je šťukou

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Tarpoot Upgrade pre Bitcoin neprináša súkromie tam, kde na tom záleží

24. januára boli v rámci Bitcoin Improvement Proposals (takzvane BIPs) predložené návrhy na vylepšenie BTC blockchainu označované ako “Tarpoot upgrade“. Ide o medializovaný návrh na posilnenie ochrany súkromia pri bitcoinových transakciách. Podľa článku, ktorý publikoval portál Cointelegraph, však neprinesie súkromie tam, kde na tom záleží užívateľom. Viac sa dozviete tu.

Bitcoin Futures na CME prekonali míľnik 100 miliárd dolárov

Chicago Mercantile Exchange známa aj pod skratkou CME, oznámila že celkové volume Bitcoin futures produktov prekročilo magickú hranicu 100 miliárd dolárov. CME začala ponúkať Bitcoin Futures kontrakty o týždeň neskôr ako konkurenčná Chicago Board Option Exchange (CBOE). Tá bola vôbec prvou spoločnosťou, ktorá získala regulačný súhlas na tento investičný produkt Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Bývalý zápasník UFC označil XRP za podvod

Bývalý UFC zápasník Ben Askren, ktorý je známy v kryptokomunite vďaka propagácii kryptomien Bitcoin a Litecoin a nadácia Litecoin Foundation bola dokonca počas UFC 235 jeho hlavným sponzorom, uviedol na Twitteri, že kryptomena XRP je podvod. Obvinenie tretej najhodnotnejšej kryptomeny na trhu prichádza v obodbí, kedy sa intenzívne špekuluje o tom, či je XRP komodita alebo cenný papier. Askrenov tweet má na Twitteri už vyše 2100 likes, no pochopiteľne aj mnoho kritických reakciu od fanúškov XRP. (twitter.com)

Bitcoin už nie je v centre pozornosti, tvrdí bývalý hráč NFL

Bývalý hráč amerického futbalu Joe Theismann si myslí, že Bitcoin už nie je “šťukou” vo focuse rizikových investorov, ako tomu bolo v minulosti. ,,Nehovorím, že nie je možné, aby opäť začal výraznejšie rásť, ale myslím si, že do určitej miery už začal stagnovať,” naznačil. Thiesmann hovoril o svojich investíciách v rozhovore pre finančný magazín Bloombergu. Priznal, že má až 5 finančných poradcov. ,,Presvedčiť ľudí, aby si kupovali veci za kryptomeny, bude obrovská výzva,” poznamenal a vyjadril sa tiež k postoju vlád a bánk k digitálnym menám. ,,Chceli by vlády, aby exitovalo niečo iné, ako meny, ktoré kontrolujú centrálne banky?,” položil rečnícku otázku. (cointelegraph.com)

Bitcoin Cash nevyťažil nový blok 5 hodín. Bežné to trvá len 10 minút

U kryptomeny Bitcoin Cash sa včera nevyťažil žiadny nový blok dlhých 5 hodín, no vzhľadom na nízke využívanie jeho blockchainu boli nevybavené transakcie následne bez problémov zúčtované a normálne prevádzka mohla pokračovať ďalej bez komplikácii. Viac sa dočítate tu.

Rýchle správy

CARDANO: Kryptomenu Cardano (ADA) je doteraz možné obchodovať na burze Binance až so 75x pákou.

BRAVE: Populárny decentralizovaný prehliadač Brave sa stal víťazom ankety Golden Kitty v kategórii produktov a aplikácii zameraných na ochranu súkromia za rok 2019.

KOBE BRYANT & CRYPTOJACKING: Hackeri umiestnili do wallpaperu zosnulej basketbalovej legendy Kobeho Bryanta vírus, ktorý v pozadí infikovaného zariadenia, na ktoré bol obrázok stiahnutý, ťažil kryptomeny. Tento druh nelegálnej činnosti sa volá cryptojacking.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne