Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.7.): Libra, bitcoin, Square crypto či Tether

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

V SEC končí šéf kybernetického oddelenia

Vedúci kybernetického oddelenia Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Robert A. Cohen odstúpil zo svojej funkcie. Kybernetická jednotka je zodpovedná okrem iného aj za oblasť kryptomien a  digitálnych aktív. Cohen počas svojho pôsobenia vo funkcii dohliadal na viacero súdnych procesov vrátane sporu so startupom Kik, ktorý mal podľa SEC realizovať neregistrované ICO tokenov, ktoré sú z pohľadu SEC cennými papiermi, v hodnote 100 miliónov dolárov. (cointelegraph.com)

Sudca nevyhovel žiadosti obhajcov iFinex a Tether

Sudca Najvyššieho súdu v New Yorku Joel M. Cohen rozhodol o predĺžení predbežného súdneho príkazu v prípade žaloby na spoločnosti Tether a iFinex zo strany generálneho prokuratúra New Yorku (NYAG) a to o ďalších 90 dní. Advokáti žalovaných spoločnosti, ktoré stoja za burzou Bitfinex a stablecoinom USDT, sa snažili odvolať, no Cohen ich žiadosť zamietol. Obhajcovia iFinex a Tether naďalej tvrdia, že proces v New Yorku je neprávoplatný, pretože spoločnosť Tether nie je cenným papierom alebo komoditou a firmy Tether a iFinex nepodnikajú na území štátu New York. Žaloba zo strany generálnej prokuratúry New Yorku prišla na základe podnetu, že Bitfinex využil nezákonným spôsobom 850 miliónov dolárov sebe blízkej spoločnosti Tether, aby tým kryl straty, čím mal údajne poškodiť investorov sídliacich v New Yorku. (cointelegraph.com)

Bude Square Crypto gamechangerom?

Steve Lee, projektový manažér Square Crypto, projektu, ktorý má blízko k platobnej spoločnosti Square prevádzkujúcej populárnu aplikáciu CashApp, bol hosťom populárnej rubriky na Twitteri “Ask me anything” (AMA), v rámci ktorej odpovedal na otázky týkajúce sa vývoja ich očakávanej aplikácie pre bitcoin. Vytvorenie platformy Square Crypto inicioval zakladateľ Twitteru a zároveň šéf spoločnosti Square Jack Dorsey, ktorý je veľkým bitcoinovým fanúšikom. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bude Square Crypto gamechangerom? Našim cieľom je bitcoin pre všetkých

Libra sa možno nikdy nespustí, naznačil Facebook

Facebook vo štvrťročnej správe, ktorú adresoval Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), priznal, že regulačné prekážky a nejasné zákony v USA a iných krajinách sveta, môžu výrazne skomplikovať spustenie kryptomeny Libra. ,,Neexistuje žiadna záruka, že Libra, alebo naše súvisiace produkty a služby budú sprístupnené včas, alebo vôbec,” konštatuje sa v správe Facebooku. Viac sa dočítate v tomto článku.

Libra sa možno nikdy nespustí, naznačil Facebook

Rýchle správy

BITFLYER: Spoločnosť Bitflyer otvára svoju pobočku na nákup a predaj kryptomien pre európsky trh. Bitfleyer sa rád označuje ako jediná kryptozmenáreň, ktorá vlastní licenciu v Japonsku, USA aj Európskej únii.

IRÁN: Ťažba kryptomien v Iráne je ponovom legálna, no spoločnosti, ktorú ju chcú prevádzkovať, musia získať licenciu.

WALLET: Rakúska spoločnosť Youniqx Identity AG vytvorila vlastnú hardvérovú peňaženku pre offline úschovu privátnych kľúčov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.