Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.4.): Krytie Tetheru, obvinenia Binance, Bakkt či HTC

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Tether je krytý len na 74%!

Stablecoin USDT, ktorý kopíruje hodnotu amerického dolára, je krytý len na 74 percent. Uviedol to v rámci čestného prehlásenia Stuart Hoegner, ktorý je generálnym právnym poradcom spoločností Tether a Bitfinex. Viac sme o tom napísali tu.

RÝCHLA SPRÁVA: Právnici Bitfinex: Tether (USDT) je krytý len na 74%!

Craig Wright obviňuje Binance z prania špinavých peňazí

Zhruba dva týždne po tom, ako sa burza Binance rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomenu Bitcoin SV, sa do ostrej kritiky tejto plaformy pustil samozvaný „Satoshi Nakamoto” Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tohto altcoinu. Viac o jeho vážnych obvineniach sa dočítate v tomto článku.

Craig Wright tvrdí, že Binance perie špinavé peniaze a manipuluje trh

Tom Lee predpovedá nové all-time-high Bitcoinu

Zakladateľ spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee sa opäť odvážil vyrieknuť ďalšiu cenovú predikciu pre Bitcoin. Podľa toho, čo povedal v rozhovore pre CNBC, by mal Bitcoin dosiahnuť nové maximá do roku 2020. Naznačuje to podľa neho 11 rôznych znakov trhu. Viac sa tejto téme venujeme tu.

Tom Lee predpovedá nové all-time-high Bitcoinu do konca roka 2020

Bakkt kúpil DACC a  podniká ďalšie kroky, aby uspokojil CFTC

Intercontinental Exchange (ICE), hlavná inštitucionálna platforma, pod ktorú patrí aj Bakkt, kúpila spoločnosť Digital Asset Custody Company (DACC).  Ide o ďalší zo série krokov, ktorými sa snaží Bakkt presvedčiť CFTC, aby získal povolenie na BTC futures s reálnymi bitcoinami. Viac sa tejto téme venujeme v tomto článku.

Bakkt kúpil ďalšiu spoločnosť. Podniká nové opatrenia, aby uspokojil CFTC

HTC už tento rok odhalí blockchain smartphone druhej generácie

Taiwanská spoločnosť HTC, ktorá patrí medzi popredných výrobcov smartphone, predstavila plány na spustenie novej generácie blockchain mobilu HTC Exodus. Nového mobilu by sme sa mohli dočkať už koncom roka 2019. Viac o tejto zaujímavej novinke sme napísali tu.

HTC už tento rok odhalí blockchain smartphone druhej generácie

Ledger ponúka riešenie úschovy pre inštitucionálnych investorov

Francúzsky výrobca hardvérových kryptopeńaženiek Ledger je pripravený poskytnúť svoje bezpečné riešenie úschovy kryptomien pre inštitúcie regulovanej kanadskej burze National Digital Asset Exchange (NDAX). Pôjde o nástroj s názvom Ledger Vault, ktorý poskytuje infraštruktúru pre správu viacerých oprávnení pre kryptomenové aktíva a bol navrhnutý tak, aby spĺňal potreby podnikových a inštitucionálnych správcov aktív. Riešenie údajne umožňuje, aby sa súkromné kľúče používateľov ukladali izolovanie, čím sa zníži riziko úschovy. (cointelegraph.com)

Galaxy Digital utrpela v roku 2018 obrovské straty

Kryptomenová investičná banka Galaxy Digital, ktorej hlavným akcionárom je miliardár a známy propagátor Bitcoinu Michael Novogratz, vyčíslila stratu za minulý rok vo výške 272,2 milióna dolárov. Spoločnosť to oznámila v tlačovej správe 29.apríla. Viac sa tejto téme venujeme tu.

Galaxy Digital Michaela Novogratza utrpela v roku 2018 obrovské straty

Rýchle správy

ELECTRUM: Počet infikovaných bitcoinových peňaženiek služby Electrum stúpol podľa anti-malware softvérovej služby Malwarebytes nad 152 tisíc. Spoločnosť zároveň odhaduje, že malware s označením Trojan.BeamWinHTTP spôsobil majiteľom napadnutých peňaženiek Electrum škodu viac než 4,6 milióna dolárov. Najväčšia koncentrácia robotov, ktoré napádajú Electrum, sa nachádza v Ázii, Brazílii, Tichomorí a Peru, pričom DoS útoky na sieť Electrum stále intenzívne pokračujú.

SEC: Bývalý šéf Americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) Bart Chilton zomrel v 58 rokoch po náhlej chorobe. Chilton bol známy ako človek, ktorý vyjadroval častokrát pozitívny postoj ku kryptomenám a blockchainu.

BINANCE: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao oznámil, že burza premiestňuje tokeny USDT na nové cold wallets. Má ísť o veľkú transakciu a užívatelia sa nemusia ničoho báť.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.