Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tom Lee predpovedá nové all-time-high Bitcoinu do konca roka 2020

Článok

Tom Lee
Tom Lee

Zakladateľ spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee sa opäť odvážil vyrieknuť ďalšiu cenovú predikciu pre Bitcoin. Podľa toho, čo povedal v rozhovore pre CNBC, by mal Bitcoin dosiahnuť nové maximá do roku 2020.

Lee sa domnieva, že Bitcoin zatiaľ nedokončil svoj vzostupný pohyb, ktorý začal v úvode tohto roka a nové maxima dosiahne dokonca roka 2020. Tvrdí, že tento jeho predpoklad je založený na “11 znakoch, ktoré sa historicky odohrávajú na býčom trhu”.

Známy Wall Street stratég vysvetlil, že týchto 11 znakov, ktoré súvisia s blockchainom, technickými ukazovateľmi a objemami obchodov, naznačujú, že medvedí trh kryptomien sa skončil. Lee v januári uviedol, že objemy obchodov na blockchaine sa v ročnom vyjadrení zmenili na kladné a v apríli sa Bitcoin dostal nad svoj 200-dňový kĺzavý priemer.

Tretí znak, objem obchodov, je spojený s mimoburzovým obchodovaním (OTC), ktoré je podľa Leeho velmi dôležité z hľadiska toho, ako inštitucionálni investori obchodujú s kryptomenami. Lee uviedol, že aktivita v tejto oblasti sa na základe poctu zákazníkov zvýšila o 60 až 70%.

,,Myslím si, že vidíme známky toho, ako sa zlepšujú základy, technické indikátory a tiež sa zvyšuje skutočná aktivita zo strany kryptomenových “hodlerov,” skonštatoval.

Zakladateľ Fundstratu poukázal aj na štandardnú odchýlku kryptomien od S&P 500 indexu – ktorá je v tomto roku  2.5 bodu. ,,Jedna vec, ktorú je potrebné mať na pamäti, je že vždy, keď S&P urobil veľký krok, tak to viedlo k veľkému posunu kryptomien v neskoršej fáze roka. Takže si myslím, že 2,5 štandardný posun odchýlky by mohol dostať Bitcoin na 14 tisíc dolárov. Nehovorím, že je to miesto, kam presne pôjde, ale je to veľkosť pohybu, ktorým by (S&P) dobehol.”

Lee tento mesiac tiež vyhlásil, že podľa jeho “Bitcoin Misery Indexu” (BMI) dosiahol Bitcoin v apríli svoju najvyššiu hodnotu od júna 2016. Ide o zmiešaný signál, pretože keď sa Bitcoin ocitol na takýchto vysokých hodnotách BMI, vždy nasledoval jeho pád. Zároveň však nikdy nedosiahol také vysoké hodnoty v medveďom trhu, čo naznačuje, že sa už mohol začať bullmarket.

Medzi ďalšími faktormi, ktoré majú pomôcť rastu ceny Bitcoinu je blížiaci sa Bitcoin halving, ktorý zredukuje odmenu pre ťažiarov za vyťaženie jedného bloku (deje sa každé štyri roky a historicky je halving spojený s rastom hodnoty BTC), stúpajúce objemy obchodovania na burzách, sentiment na trhu, či prekríženie „Golden Cross“.

Tom Lee je častým hosťom relácie CNBC, v ktorej sa najmä minulý rok nebál opakovane tvrdiť, že Bitcoin ešte do konca roka 2018 zaútočí na svoje nové cenové maximum okolo úrovne 25 tisíc dolárov. Aj preto jeho súčasným predikciám verí v súčasnosti omnoho menej ľudí. Samotný Lee koncom roka 2018 vyhlásil, že sa krátkodobejších predpovedí zdrží, no zjavne mu to nevydržalo veľmi dlho.

Tom Lee: Súčasné hodnoty Bitcoin Misery indexu sme v medveďom trhu nikdy nevideli

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.