Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt kúpil ďalšiu spoločnosť. Podniká nové opatrenia, aby uspokojil CFTC

Článok

Bakkt
Bakkt

Intercontinental Exchange (ICE), hlavná inštitucionálna platforma, pod ktorú patrí aj Bakkt, kúpila spoločnosť Digital Asset Custody Company (DACC).  

Túto novinku oznámil v rámci tlačovej správy prevádzkový riaditeľ dlho očakávanej platformy Bakkt pre obchodovanie Bitcoin futures s reálnymi BTC Adam White, ktorý predtým pracoval pre Coinbase: ,,DACC zdieľa náš prístup k bezpečnosti a prináša rozsiahle skúsenosti, ktoré ponúkajú bezpečné, škálovateľné riešenia úschovy pre inštitucionálnych klientov. Skúsenosti tímu s integráciou viacerých blockchainov a fungovaním najmodernejších mechanizmov konsenzu sú cenným doplnkom pre náš tím a našu budúcu produktovú radu. Keď sa pozrieme na rozšírenie a podporu úschovy ďalších digitálnych aktív, DACC poskytuje natívnu podporu 13 blockchainov a vyše 100 kryptomien. Slúži teda ako dôležitý urýchľovač. Sme radi, že môžeme v Bakkt privítať Matthewa Johnsona, Adama Healyho a celý tím DACC.”

White okrem tejto novinky oznámil aj niekoľko nových opatrení, ktore plánuje Bakkt uskutočniť v najbližšom období, pravdepodobne najmä z dôvodu, aby upokojil obavy Komisie pre komoditné futures (CFTC), od ktorej potrebuje získať povolenie na obchodovanie spomínaných Bitcoin Futures.

Nakoľko Bakkt chce ako prvá spoločnosť ponúkať Bitcoin Futures viazané na reálny Bitcoin a nie len jeho ekvivalent vyjadrený v amerických dolároch, CFTC váha so schválením, pretože má obavy akým spôsobom Bakkt zaručí bezpečnosť týchto aktív svojim klientom.

Aby Bakkt zmiernil tieto obavy, podal žiadosť na New York State Department of Financial Services, aby mohol vyť registrovaný ako dôveryhodná spoločnosť (trust company), čo by umožnilo firme, aby poskytovala služby ako kvalifikovaný depozitár pre digitálne aktíva. Okrem toho zvažuje získanie licencie BitLicense od rovnakého federálneho úradu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.