Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.1.): SWIFT reaguje na pokroky Ripple, pokračuje hack Cryptopie?

Článok

SWIFT, kryptomeny
SWIFT, kryptomeny

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad zo sveta kryptomien

Pokračuje hack burzy Cryptopia?

Novozélandská burza Crpytopia, ktorá sa stala prvou tohtoročnou obeťou hackerov, keď z nej zmizli kryptomeny Ethereum (ETH) v údajnej hodnote až 16 miliónov dolárov, je údajne stále terčom hackerov. Tí mali dnes pokračovať v krádeži a odcudziť ďalších 1675 ETH, čo je okolo 175 tisíc dolárov. V hacku podľa všetkého pokračujú tí istí hackeri, ktorí napadli burzu v prvej polovici mesiaca. Finančné prostriedky totiž boli prevedené na adresu, ktorá bola použitá aj pri prvej krádeži. (cointelegraph)

Gigant Fidelity začne už v marci

Americká investičná firma Fidelity, ktorá spravuje aktíva svojich klientov vo výške 7,2 bilióna dolárov, chce v marci oficiálne vstúpiť do obchodovania s Bitcoinom prostredníctvom Bitcoin Custody služieb. Viac sa dočítate v tomto článku.

Investičný gigant Fidelity začne v marci ponúkať svoje Custody služby pre Bitcoin

JPMorgan: Blockchain prinesie marginálne zlepšenia

Analytici z JP Morgan tvrdia, že blockchain technológia prinesie viaceré výhody bankám a platobným systémom. ,,Blockchain sa nebude snažiť objavovať platobný systém, ale poskytne marginálne zlepšenia. Najvýznamnejší dopad bude viditeľný pravdepodobne o tri až 5 rokov a to najmä v oblasti obchodovania,” povedala predsedkyňa výskumného oddelenia spoločnosti Joyce Changová, ktorá zároveň uviedla, že kým kryptomeny na seba upútali výraznejšiu pozornosť, než samotný blockchain, v skutočnosti je blockchain významnejší, než digitálne meny. Blockchain podľa nej bude v najbližších rokoch čeliť štyrom hlavným výzvam: škálovateľnosť, integrácia, efektívnosť a regulácia. (cointelegraph)

Nedostatok užívateľov je problémom decentralizovaných aplikácii

Agregátor decentralizovaných dát spoločnosť Fluence Labs označila za hlavný problém pre vývojárov decentralizovaných aplikácii (DApp) malý počet ich nových používateľov. Priemysel s DApps vznikol v roku 2017 vďaka blockchainu Ethereum a odvtedy vzniklo okolo 1800 produktov. Hoci EOS a TRON v roku 2018 priniesli pre Ethereum konkurenčné hostiteľské bloky pre decentralizované aplikácie, Ethereum je stále domovom viac než 85% všetkých existujúcich Dapps. (cointelegraph)

SWIFT využije produkt R3, je Ripple zdravou konkurenciou?

Najväčšia svetová banková platobná sieť SWIFT odhalila plán, podľa ktorého plánuje integrovať technológiu od blockchain softvérovej firmy R3. Generálny riaditeľ Gottfied Leibbrandt povedal, že SWIFT oficiálne oznamuje svoj plán na odskúšanie konceptu PoC (Proof-of-Concept). SWIFT týmto spôsobom zjavne reaguje na úspechy jeho konkurenta spoločnosti Ripple (XRP), ktorý sa rád označuje za nástupcu zastaralého SWIFT-u v oblasti realizácie medzinárodných platieb medzi bankami. SWIFT spolupracuje s viac ako 10 000 bankami po celom svete. (cointelegraph)

Rýchle správy

AMD: Spoločnosť AMD vydala správu o výnosoch vo 4. štvrťroku 2018. Rovnako ako ostatní výrobcovia grafických kariet zaznamenala pokles tržieb pre pokles záujmu minerov kryptomien o jej produkty. Čistý príjem AMD klesol v poslednom kvartáli zo 122 miliónov dolárov na 38 miliónov dolárov.

BITGRAIL: Taliansky súd vydal verdikt, podľa ktorého za hack burzy Bitgrail nesie zodpovednosť aj riaditeľ a zakladateľ samotnej zmenárne, Francesco Firano. Vznikol tak zaujímavý precedens pre ostatných správcov búrz.

LIQUI: Burza Liqui.io oznámila svojim zákazníkom, že ukončuje svoju činnosť, pre terajšiu nerentabilnú situáciu na trhu.

Včerajší diel kryptonoviniek:

Krypto správy dňa (29.1.): Pozitívne vyhlásenia na adresu XRP, WeissRatings chváli Tron (TRX)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.