Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Investičný gigant Fidelity začne v marci ponúkať svoje Custody služby pre Bitcoin

Článok

Fidelity a kryptomeny - ilustračný
Fidelity a kryptomeny - ilustračný

Americká investičná firma Fidelity, ktorá spravuje aktíva svojich klientov vo výške 7,2 bilióna dolárov, chce v marci oficiálne vstúpiť do obchodovania s Bitcoinom prostredníctvom Bitcoin Custody služieb.

O plánovanom vstupe Fidelity do sektora kryptomien sa hovorí už dlhšie. Prvé signály prichádzali už v lete 2018 a potvrdené boli v októbri, kedy Fidelity založila dcérsku spoločnosť Fidelity Digital Asset Services.

Prostredníctvom nej plánuje ponúkať služby v oblasti úschovy a obchodovania s digitálnymi aktívami zamerané zatiaľ len na veľkých inštitucionálnych investorov. Služba by mala byť teda akousi konkurenciou pre Coinbase Custody od zmenárne Coinbase.

Generálny riaditeľ Fidelity Abigail Johnsonová je známa svojim pozitívnym názorom na kryptomeny. ,,Som človek, ktorý naozaj verí (v kryptomeny). Som jedným z mála ľudí z veľkých finančných inštitúcii, ktorí pred vami dnes stoja a stále to s digitálnymi menami nevzdali,” vyhlásila.

Custody Services sú depozitné služby, ktoré sú bežné na tradičných akciových dlhopisových trhoch. Sú to služby tretích strán, ktoré ponúkajú držbu aktív na zníženie pravdepodobnosti krádeže. Depozitné služby sa líšia od bank tým, že nemôžu používať uložené finančné aktíva na svoje vlastné účely. Veľké firmy ako BNY Mellon, JP Morgan či Northern Strust ponúkajú tieto služby inštitúciám na  úschovu ich peňazí, cenných papierov, zlata, či diamantov. Fidelity do toho teraz prostredníctvom dcérskej firmy zahrnie aj kryptomeny.

Vstup Fidelity do sektora kryptomien je všeobecne vnímaný veľmi pozitívne. Mike Novogratz túto správu už dávnejšie prirovnal k významu avizovaného spustenia platformy Bakkt, na ktorej sa budú obchodovať Bitcoin futures s reálnymi BTC. Pozitívne sa v októbri na adresu firmy vyjadril aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Bostonská firma, ktorú založili v roku 1946 Edward C. Johnson II, spravuje aktíva viac ako 13 000 inštitucionálnych klientov. Má viac než 45 tisíc zamestnancov, z toho 5000 pôsobí v Bostone.

Nový čínsky rating kryptomien: Bitcoin stále nízko, vyhráva tradične EOS

Zdroj: cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.