Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.1.): Pozitívne vyhlásenia na adresu XRP, WeissRatings chváli Tron (TRX)

Článok

XRP
XRP

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Utorkový prehľad zo sveta kryptomien

XRP využívané svetovými bankami?

Pozitívne správy pre fanúšikov kryptomeny XRP od spoločnosti Ripple vyriekol generálny riaditeľ SBI Holdings, Yoshitaka Kitao, ktorý povedal, že token XRP začne čoskoro používať viacero svetových bánk. ,,Myslím si, že rok 2019 je rokom, kedy približne 20 svetových veľkých bánk začne začleňovať XRP do medzinárodných peňažných transakcií,” vyhlásil.

Skôr než sa to stane, musia však spoločnosti ako SBI Remit, Moneygram a Wester Union začať používať tento systém. ,,Pomocou XRP môžu návštevníci z celého sveta, ktorí prichádzajú do Japonska, platiť účty bez zámeny peňazí z amerického dolára do japonského jenu,” naznačil veľký potenciál XRP v prípade medzinárodných platieb. (bitcoinexchangeguide)

Nový čínsky rating kryptomien, BTC stále nízko

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) zverejnilo svoj už deviaty rating kryptomien, ktorého víťazom sa opäť stala kryptomena EOS, Bitcoin skončil opäť prekvapujúco nízko. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Nový čínsky rating kryptomien: Bitcoin stále nízko, vyhráva tradične EOS

Čína je v ťažbe BTC stále zisková

Podľa analytického tímu JP Morgan Chase & Co sú ťažobní giganti pôsobiaci v Číne pri ťažbe Bitcoinu stále ziskoví. Podľa ich záverov boli náklady na mining BTC vo štvrtom štvrťroku 2018 okolo 4000 USD, no v Číne je tento náklad výrazne nižší – približne 2400 USD a to vďaka lacnejšej elektrickej energii. Kým Čína je teda pri ťažbe stále zisková, vo väčšine ostatných krajín pri súčasnej cene Bitcoinu ide o stratovú záležitosť. (bitcoinist)

Tokeny BitTorrent sa predali rekordne rýchlo

Tokeny BitTorrent sa v rámci Binance Laundpad predali v priebehu 15 minút. Záujemcovia o tieto tokeny tak mali príležitosť dostať sa k ním na burze Binance skôr, než ich začne TRON rozdávať v rámci svojho airdropu. Viac sa dozviete v tomto článku.

Tokeny BitTorrent (BTT) sa predali na Binance za 15 minút!

Weiss Ratings vzdal kompliment Tronu

Kryptomena TRX fungujúca na blockchaine TRON, zaznamenala v posledných týždňoch zaujímavý nárast hodnoty, ktorý je pripisovaný najmä spusteniu kryptomeny BitTorrent na platforme TRON. Pozitívny pokrok TRONU si všimla aj ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá priznala, že mení svoj názor na cely projekt.

,,Možno sme dávali TRONU zabrať (v predchádzajúcich hodnoteniach), ale uznávame mu kredit. TRX/USD pár je najviac vzostupný podľa grafu všetkých TOP10 projektov (kryptomien) súčasnosti. Obľúbenosť tohto produktu nemožno poprieť,” uviedla agentúra na svojom twitteri. (twitter)

Dve veľké hackerské skupiny odcudzili už miliardu dolárov

Správa blockchain spoločnosti Chainalysis tvrdí, že existujú dve veľké hackerské skupiny, ktorým sa podarilo odcudziť kryptomeny v celkovej hodnote už viac než jednej miliardy dolárov. Jej závery publikoval časopis Wall Street Journal. Viac sa dozviete v tomto článku.

Dve veľké hackerské skupiny odcudzili vďaka kryptomenám už miliardu dolárov

Rýchle správy

BIELORUSKO: Najväčšia bieloruská banka Belarusbank zvažuje možnosť spustenia vlastnej kryptozmenárne respektíve burzy s kryptomenami. Bielorusko je považované za krajinu, ktorá je crypto-friendly a vzniká v nej niečo ako crypto Sillicon-Valley.

XRP: Spoločnosť Ripple oznámila, že v roku 2018 predala tokeny XRP v hodnote 535,56 milióna dolárov, z toho vo štvrtom štvrťroku išlo o čiastku v hodnote 129 miliónov dolárov.

Včerajší diel kryptonoviniek:

Krypto správy dňa (28.1.): Ako sú kryptomeny klasifikované v rôznych kútoch sveta?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne