Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.1.): Ako sú kryptomeny klasifikované v rôznych kútoch sveta?

Článok

Svet - kryptomeny
Svet - kryptomeny

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Pondelkový prehľad zo sveta kryptomien

Klasifikácia kryptomien podľa krajín

Portál Cointelegraph.com vypracoval zaujímavú štúdiu, v ktorej sa pozrel na to, ako sú kryptomeny klasifikované príslušnými orgánmi naprieč celým svetom.

Japonsku sú kryptomeny považované za legálny platobný prostriedok.
V Číne nemajú kryptomeny žiadny legálny základ. Obchodovanie s nimi je zakázané.
V Spojených štátoch sú kryptomeny vnímame každým regulačným orgánom inak (Daňový úrad IRS ich vníma ako majetok, CFTC ako komodity, SEC ako cenné papiere…)
V Nemecku sú považované za druh súkromných peňazí (private money).
Vo Švajčiarsku majú štatút majetku.
V Južnej Kórei zatiaľ nemajú žiadnu definíciu. Zákon sa pripravuje.
Na Malte, ktorá je považovaná za jednu z najviac crypto-friendly krajín na svete, sú kryptomeny vnímané ako digitálne médium pre výmenu, účtová jednotka a uschovateľ hodnoty.
V Malajzii sú vnímané ako cenné papiere.
V Singapure sú nelegálne, nemajú žiadnu reguláciu.
V Taliansku zatiaľ nemajú žiadny regulačný základ.

Trejder z MCG: Stále verím v dno okolo 1800 USD

Včera sme  pre vás pripravili rozhovor s dvojicou populárnych trejderov z Mike Crypto Group Michalom Majzlíkom a Marekom Vaňhom. Kým Michal sa vyhol predikciám pre cenové dno BTC, Marek sa domnieva, že Bitcoin by mohol klesnúť až k sume 1800 USD. Náš celý rozhovor si môžete prečítať tu.

ROZHOVOR: Trejderi z MCG: Súčasná situácia je lákavá príležitosť pre dlhodobých investorov, ktorí veria v Bitcoin

Kde kúpiť Grin a Beam?

O kryptomenách GRIN a BEAM ste v posledných dňoch počuli nielen vďaka tomu, že zaznamenali po zalistovaní na prvých burzách výrazný nárast hodnoty, ale hlavne z dôvodu, že fungujú na novom protokole Mimblewimble, čím sa im prikladá väčšia vážnosť. Viac o týchto dvoch nových kryptomenách a o tom, na ktorých burzách sa už dajú kúpiť, sa dozviete v tomto našom článku.

Kde kúpiť kryptomeny Grin a Beam?

Bitcoinovi investori mieria do zlata?

Jan Van Eck, generálny riaditeľ spoločnosti Van Eck Associates, si myslí, že mnohí investori do kryptomien sa začali viac sústrediť na investície do zlata. ,,Je zaujímavé, že na základe našej ankety so 4000 investormi do Bitcoinu, je ich investíciou číslo jedna v roku 2019 v skutočnosti zlato. Zlato stratilo kvôli Bitcoinu a teraz to ide opačným smerom,” uviedol pre CNBC.

Tim Seymour, zakladateľ a riaditeľ Seymour Asset Management, v rovnakej relácii spochybnil Bitcoin ako uschovateľ hodnoty a poukázal na to, že skutočným uschovateľom hodnoty je jedine zlato. (cointelegraph)

Rýchle správy

IRÁN: Irán by mohol už tento týždeň v Teheráne predstaviť svoju štátom podporovanú kryptomenu. Tá by mala pomôcť krajine obchádzať americké sankcie a prispieť k rastu hospodárstva.

MONERO & REGULÁCIE: Hlavný developer kryptomeny Monero, Riccardo “Fluffypony” Spagni, si myslí, že regulačná arbitráž sa v nasledujúcich rokoch stane čoraz rozšírenejším fenoménom v oblasti kryptomien. Domnieva sa, že krajiny, ktoré budú pokračovať v negatívnom postoji ku kryptomenám a rozvoju technológie s nimi spojenej, budú čeliť výraznému úniku “mozgov” do krajín, ktoré sú “cryptofriendly“ – ako príklad uviedol Maltu, kde sa presťahovali burzy ako Binance, OKEx a BitBay. (cointelegraph)

TAIWAN: Polícia v New Taipei zatkla 15 podozrivých, ktorí sa mali podieľať na podvode v hodnote vyše 8 miliónov dolárov. Organizovaná skupina mala propagovať kryptomenu IBcoin, ktorú mali nakúpiť za cenu 0.05USD a následne ju predávali podvedeným klientom za ceny od 1,63 USD do 3.27 USD. Ľudí lákali do investície napríklad tým, že sa vozili na drahých autách a prezentovali luxusný životný štýl.

Predchádzajúci diel kryptonoviniek:

Krypto správy dňa (28.1.): Ako sú kryptomeny klasifikované v rôznych kútoch sveta?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.