Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.9.): Bitcoin, Ripple, Libra, Bitmain či ECB

Avatar

Článok

zo dňa

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Pompliano: Ľudia si napokon vyberú menu, ktorú vlády nedokážu ovládať

Budúcnosť neprinesie podľa Anthonyho Pompliana len konkurenciu medzi digitálnymi a nedigitálnymi menami, ale aj medzi samotnými menovými politikami. Známy propagátor bitcoinu to uviedol počas rozhovoru pre reláciu Squawk Box televízie CNBC. Pompliano v jej závere vyjadril presvedčenie, že ľudia si napokon výberu bitcoin, no tento proces môže trvať dlhšiu dobu. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento náš článok.

Pompliano: Ľudia si napokon vyberú menu, ktorú vlády nedokážu ovládať

Prezident ECB: Stablecoiny nedokážu nahradiť súčasné peniaze

Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi sa v liste adresovanom poslankyni Európskeho parlamentu Eve Kailimovej vyjadril k možnej budúcnosti stablecoinov, čiže kryptomien, ktorých hodnota je viazaná na konkrétne fiatové meny. Podrobnosti o tejto téme sme zhrnuli v tomto článku.

Prezident ECB: Stablecoiny nedokážu nahradiť súčasné peniaze

Predstaviteľ Ripple kritizuje centralizáciu Libry

Kryptomena Libra bude fungovať v uzavretom ekosystéme a to jej hlavný nedostatok. Myslí si to popredný predstaviteľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Marcus Treacher. Ten sa na adresu pripravovanej kryptomeny Facebooku vyjadril v piatkovom rozhovore pre CNBC. Stratégiu Facebooku v súvislosti s Librou prirovnal k označeniu “wallen garden” (murovaná záhrada), ktoré je typické najmä pre spoločnosť Apple, ktorá sa snaží udržiavať úplnú kontrolu nad svojim softvérom a aplikáciami, ktoré sa používajú v jej zariadeniach. Že tieto vyjadrenia prichádzajú kuriózne práve zo strany predstaviteľa Ripple je pomerne úsmevné, nakoľko práve kryptomena XRP je považovaná za jednu z najcentralizovanejších na celom trhu. Mnohí si dokonca myslia, že XRP nemá “právo” byť označované za kryptomenu. (cointelegraph.com)

Bitmain spúšťa projekt na prepojenie ťažiarov s poolmi

Čínsky gigant vyrábajúci zariadenia na ťažbu kryptomien Bitman plánuje v októbri spustiť novú platformu, ktorá prepojí globálnych ťažiarov kryptomien s vlastníkmi veľkých ťažobných poolov. Platforma s názvom World Digital Mining Map (WDMM) bude oficiálne spustená počas World Digital Mining samitu, ktorý sa bude konať medzi 8. a 10. októbrom v nemeckom Frankfurte. Podľa Bitmainu má ísť o prvú globálna sieť, ktorá prepojí vlastníkov ťažobného hardvéru s ťažobnými farmami, ktorým poskytnú dostupne energetické zdroje za poplatok. Aby mohli mining farmy požiadať o zaradenie do zoznamu WDMM, budú musieť platforme poskytnúť údaje o svojich zariadeniach a kapacite na umiestnenie ďalších ťažiarov. Podľa Matthewa Wanga z Bitmainu platforma pomôže z dlhodobého hľadiska dosiahnuť udržateľnosť hardvéru na ťažbu kryptomien poskytnutím nového spôsobu prepojenia banských fariem a majiteľov minerov. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ING: Hlavný ekonóm holandského giganta ING si myslí, že Facebook svojou pripravovanou kryptomenou Libra prinútil centrálne banky zvažovať vydanie vlastných digitálnych mien.

BINANCE: Najväčšia kryptomenová burza Binance spúšťa novú oddelenú službu na staking, ktorá umožňuje užívateľom urobiť depozit svojich držaných tokenov postavených na Proof-of-Stake koncepte a získavať tak odmeny za ich držanie. Urobiť tak môžu bez toho, aby museli vytvoriť vlastné nody alebo splniť minimálne vklady.

ŤAŽBA & RUSKO: Zamestnanec jadrového výskumného strediska v ruskom Sarove dostal pokutu okolo 7 000 dolárov za to, že v zariadení, kde pracoval, nelegálne využíval elektrickú energiu na ťažbu bitcoinu. Ten sa snažil ťažiť za pomoci superpočítača.

TELEGRAM: Americká bezpečnostná firma Juniper Network odhalila spyware, ktorý využíva aplikáciu Telegramu na nahradenie kryptomenových adries za svoje vlastné, ktoré patria tvorcom vírusu.

BINANCE: Burza Binance údajne pomohla britským prokurátorom vyšetriť internetový podvod, ktorého obete (údajne viac než 500 tisíc ľudí) prišli o viac než 51 miliónov dolárov. Autorom podvodu mal byť bulharský expert na phishing Svetoslav Dončev.

RIPPLE: Spoločnosť Ripple stojaca za kryptomenou XRP kúpila platobnú platformu Logos Network, ktorá sa zameriava na vývoj decentralizovaných finančných produktov (DeFi).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.10.): Poplatky stúpajú, prieskum o Bitcoine či ETH 2.0

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

Poplatky za transakcie Bitcoinu výrazne stúpli

Rast ceny Bitcoinu so sebou prináša zväčša aj zvýšené objemy transakcii a s tým súvisiace zvýšenie transakčných poplatkov. Vďaka súčasnému hype okolo Bitcoinu, ktorý už atakuje cenu 14 tisíc dolárov, stúpol za posledné 3 dni priemerný transakčný poplatok z $3,52 na $10,20. Analytická platforma Glassnode zároveň informovala, že v súčasnosti tvoria poplatky až 22,25% celkových príjmov ťažiarov Bitcoinu, čo je najviac od maxima, ktoré bolo zaznamenané v januári 2020. Napriek tomu, že poplatky za transakcie v BTC blockchaine výrazne stúpli, v porovnaní s percentuálnym nárastom transakčných poplatkov platených u Ethereum, ktorý bol zaznamenaný tento rok, je to stále menej. Vďaka hype okolo stablecoinov a predovšetkým DeFi projektov postavených na tomto blockchaine ťažiari ETH v posledných mesiacoch zarábajú na poplatkoch viac, než ťažiari BTC, hoci ešte minulý rok boli ich príjmy približne 5-násobne nižšie. (cointelegraph.com)

Kapitalizácia Bitcoinu bilión dolárov? To je len konzervatívny odhad, tvrdí Estes

Brian Estes, ktorý je hlavným investičným riaditeľom firmy Off The Chain Capital zameranej na blockchain a digitálne aktíva, povedal v rozhovore pre Cointelegraph, že sa dočkáme doby, kedy všetky korporátne spoločnosti budú mať uložené v Bitcoine aspoň časť svojich finančných rezerv. To by podľa neho mohlo viesť k tomu, že kapitalizácia Bitcoinu stúpne podľa konzervatívnych odhadov aspoň na bilión dolárov. Viac sa dočítate tu.

Prieskum ukázal, že solventnejší Američania čoraz viac zaostrujú na Bitcoin

Spoločnosť Grayscale, ktorá má pod kontrolou najviac bitcoinov spomedzi všetkych firiem, realizovala medzi júnom a júlom rozsiahly prieskum v USA zameraný na solventnejších retailových investorov, u ktorých zisťovala ich skúsenosti s kryptomenami a potenciálny záujem o ich kúpu. Jeho výsledkom bolo, že medziročný nárast záujmu a poplarity Bitcoinu je výrazne badateľný. Viac sa dočítate tu.

JPM Coin od JP Morgan Chase sa dostáva do ostrej prevádzky

Rok a pol po oznámení spustenia stablecoinu JP Morgan Chase sa dostáva táto kryptomena do ostrej prevádzky. Najhodnotnejšia americká banka oznámila, že tuto mincu využíva pre realizáciu transakčných cezhraničných platieb a zároveň uviedla, že ide o skutočný dôkaz toho, že technológia blockchain zvyšuje efektivitu a znižuje náklady. V súvislosti so stablecoinom založila banka aj novú divíziu Onyx a tiež aplikáciu Liink, ktorá umožni posielanie peňazí v reálnom čase v sieti 400 partnerských bank JPM Morgan Chase a to práve pomocou JPM Coinu. (cointelegraph.com)

Ohrozia DeFi projekty staking na Ethereum 2.0?

Čoraz populárnejšie projekty decentralizovaného financovania (DeFi), ktoré sa prevádzkujú na blockchaine Ethereum, môžu potenciálne ohroziť bezpečnosť a decentralizáciu dlhoočakovaného spustania novej éry Ethereum 2.0 na Proof of Stake konsenze. Na to, aby bol konsenzus Proof of Stake bezpečný, je potrebné, aby sa do stakingu na tejto sieti zapojilo čo najviac užívateľov, ktorí držia aspoň 32 ETH (minimálne množstvo potrebné pre zapojenie sa do stakingu) a práve s tým môže byť v súvislosti s DeFi problém. Viac sa dozivete tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Ethereum

Ohrozia DeFi projekty staking na Ethereum 2.0?

Avatar

Článok

zo dňa

od

defi-bublina

Čoraz populárnejšie projekty decentralizovaného financovania (DeFi), ktoré sa prevádzkujú na blockchaine Ethereum, môžu potenciálne ohroziť bezpečnosť a decentralizáciu dlhoočakovaného spustania novej éry Ethereum 2.0 na Proof of Stake konsenze.

Na to, aby bol konsenzus Proof of Stake bezpečný, je potrebné, aby sa do stakingu na tejto sieti zapojilo čo najviac užívateľov, ktorí držia aspoň 32 ETH (minimálne množstvo potrebné pre zapojenie sa do stakingu).

Problémom stakingu však je, že bude spustený skôr než bude hotová celá nová éra Ethereum 2.0. Užívatelia, ktorí sa doňho zapoja, teda budú musieť uzamknúť svoje mince skrz depozitnú zmluvu, pričom znepokojujúce je to, že zatiaľ nevedia na aký dlhý čas. Podľa všetkého budú musieť počkať pre následný výber týchto ETH až do spustenia fázy s označením „1.5”, ktorej dodanie môže trvať podľa Cointegraphu ešte minimálne rok.

Možnosť zapojiť sa do stakingu samozrejme ponúka výhodu v tom, že sa uzamknuté Ethery budú úročiť. Avšak vďaka DeFi projektom, z ktorých je možné uzamknuté ETH vybrať hocikedy, nemusí byť staking aktuálne až taký atraktívny, pretože DeFi projekty samé o sebe prinášajú zaujímavé možnosti zárobku.

,,Nie je nerozumné obávať sa, že držitelia ETH budú v tom lepšom prípade aspoň čakať na to, aby si porovnali vkladové výnosy zo stakingu s výnosmi z DeFi, alebo v horšom prípade sa rozhodnú, že uzamknutie mincí v stakingu nebudú vôbec riskovať až kým sa nespustí fáza 1,5 pre prípad, že by došlo k ďalšiemu podbanému býčiemu behu (u DeFi),” uviedla k tejto problematike spoločnosť ConsenSys.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Prieskum ukázal, že solventnejší Američania čoraz viac zaostrujú na Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Prieskum

Spoločnosť Grayscale, ktorá má pod kontrolou najviac bitcoinov spomedzi všetkych firiem, realizovala medzi júnom a júlom rozsiahly prieskum v USA zameraný na solventnejších retailových investorov, u ktorých zisťovala ich skúsenosti s kryptomenami a potenciálny záujem o ich kúpu.

Grasyscale výsledky prieskumu okomentovala takto: ,,V roku 2020 prejavilo záujem o investíciu do Bitcoinu (alebo produkty s ním spojené) prilizne 55% respondentov prieskumu. Ide o výrazný nárast v porovnaní s 36% investorov, ktorí vyjadrili svoj záujem v roku 2019.”

Grayscale na realizáciu prieskumu najala spoločnosť 8 Acre Perspective. Tá ho realizovala na vzorke 1000 osôb z USA vo veku od 25 do 64 rokov s minimálnym príjmom v domácnosti vo výške 50 000 dolárov a minimálnym kapitálom pre investovanie 10 000 dolárov.

Grayscale taktiež zisťovala, či výsledky prieskumu z roku 2019, ktorého sa zúčastnilo vtedy 1000 respondentov, boli blízko pravdy. Zistila, že až 83% ľudí, ktorí pred rokom vyjadrili vôľu investovať do Bitcoinu, tak naozaj aj urobilo.

Zistenia čerstvého prieskumu potvrdzujú, že popularita Bitcoinu v USA rastie. ,,Na základe tohtoročného prieskumu je trh potenciálnych bitconovych investorov naozaj silný – predstavuje až 32 miliónov ľudí, kým minulý rok išlo len o 21 miliónov ľudí,” uviedla firma. ,,Tento rok 62% investorov uviedlo, že sú oboznámení s tým, čo je to Bitcoin, v porovnaní s 53% investorov z roku 2019. Okrem toho polovica opýtaných verí tomu, že do konca tohto desaťročia budú digitálne meny považované za bežnú záležitosť.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Kapitalizácia Bitocinu bilión dolárov? To je len konzervatívny odhad, tvrdí Estes

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-rast

Brian Estes, ktorý je hlavným investičným riaditeľom firmy Off The Chain Capital zameranej na blockchain a digitálne aktíva, povedal v rozhovore pre Cointelegraph, že sa dočkáme doby, kedy všetky korporátne spoločnosti budú mať uložené v Bitcoine aspoň časť svojich finančných rezerv.

K takémuto kroku zatiaľ pristúpili z rebríčku TOP 1000 firiem podľa magazínu Fortune len dve. Ide o firmy Microstrategy Michaela Saylora a Square Jacka Dorseyho. ,,To sú dve z 1000, ostáva teda ešte 998,” uviedol Estes, ktorý sa domnieva, že ak by tieto firmy vložili do Bitcoinu čo i len jedno percento zo svojich pokladničných rezerv, ktoré vraj predstavujú 4 bilióny dolárov, do Bitcoinu by prišlo ďalších 40 miliárd dolárov.

Hoci sa na prvý pohľad zdá, že týchto 40 miliárd dolárov nie je vzhľadom na kapitalizáciu Bitcoinu až tak veľa,  podľa Estesa by sa to odzrkadlilo na raste kapitalizácie bitocinu až k jednému biliónu. Tvrdí totiž, že na základe ich štúdie každý jeden dolár investovaný do bitcoinu spôsobuje, že kapitalizácia bitcoinu stúpne o 20 až 100 dolárov. ,,Ak by do bitcoinu prišiel milión dolárov, trhová kapitalizácia by stúpla v rozmedzí o 20 až 100 miliónov dolárov,” prezrádza ich výpočty.

Tento multiplikačný efekt podľa neho súvisí s dostupnosťou finančných prostriedkov v knihe objednávok naprieč burzami, pričom takéhoto názoru má byť aj analytik David Grider z Fundstratu. ,,Dôvodom tohto efektu je, že rovnako ako na ostatných trhoch práve marginálna likvidita na okrajoch určuje cenu a hodnotu celej základne aktív,” doplnil.

Ak by teda do Bitcoinu investovali zmieňované firmy 40 miliárd dolárov, podľa Estesa by mohla stúpnuť trhová kapitalizácia bitcoinu podľa konzervatívneho odhadu  o 800 miliárd dolárov. Keď k ním pripočítate súčasnú kapitalizáciu Bitcoinu okolo 240 miliárd USD, prekonal by v kapitalizácii magický bilión dolárov. Nuž a pri menej konzervatívnom odhade by mohlo ísť až o kapitalizáciu 5 biliónov USD. ,,A to sa ešte nepočíta s tým, že prídu centrálne banky a ďalšie inštitúcie, ktoré sa môžu pridať neskôr,” doplnil.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Útok inštitúcii na Bitcoin sa blíži, Hoskinson hovoril o cene Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

Inštitúcie

Tradičný utorňajší diel YouTube kanálu Zaujalo ma, ktorý býva pravidelne venovaný téme kryptomien, sa tentokrát venoval zaujímavému prieskumu medzi inštitucionálnymi investormi, bullish nastaveniu banky J.P. Morgan v súvislosti s Bitcoinom či názorom mnohých ľudí z tohto segmentu, ktorí očakávajú, že veľké peniaze do Bitcoinu zo strany veľkých hráčov ešte len začnú prichádzať. Čo-to sa dozviete aj o názore Charlesa Hoskinsona, teda šéfa firmy IOHK na cenu Cardano.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.10.): Optimizmus ohľadom Bitcoinu ďalej rastie

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

Padol novy rekord. Previedli sa bitcoiny v najvyššej dolárovej hodnote v histórii

V čase, kedy sa Bitcoin stále drží okolo úrovne 13 tisíc amerických dolárov, sa na jeho blockchaine udiala veľmi zaujímavá transakcia. Ktosi previedol viac ako 88 857 BTC – v súčasnej hodnote okolo 1,15 miliardy amerických dolárov. Poplatok za túto transakciu bol len 0,00027847 BTC, alebo ak chcete 3,58 amerického dolára. Viac o tejto zaujímavej transakcií sa dočítate tu.

Počet Bitcoin veľrýb je na historickom maxime!

Počet bitcoinových veľrýb dosiahol v priebehu minulého týždňa nové historické maximum. Upozornila to analytická platforma Glassnode, ktorá podrobne sleduje dianie na bitcoinovom blockchaine.  Podľa zistení Glassnode existovalo k 20. októbru 2 178 BTC adries, na ktorých bolo aspoň 1 000 BTC. Do 25. októbra, teda do nedele, sa tento počet zvýšil až na 2 231 BTC. V súčasnosti predstavuje 1 000 BTC hodnotu okolo 13 miliónov dolárov. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Bill Barhydt z Abra drží 50% svojho portfólia v Bitcoine

Bill Barhydt, ktorý stojí na čele spoločnosti prevádzkujúcej populárnu kryptomenovú peňaženku Abra, je ohľadom cenového vývoja bitcoinu nastavený mimoriadne býčie. Na Twitteri uviedol, že pred niekoľkými týždňami z toho dôvodu výrazne upravil svoje investičné portfólio. Barthydt 23. októbra na Twiteri informoval, že v súčasnosti dokonca predstavuje Bitcoin až 50% jeho kompletného portfólia a skonštatoval, že Bitcoin je podľa neho v súčasnosti najlepšou investičnou príležitosťou na svete. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Veľký prieskum: Mnohé inštitúcie z Európy zvažujú investíciu do kryptomien

Výskumné rameno portálu Cointelegraph s názvom Cointelegraph Counsulting zverejnilo viac než 70-stranovú správu o prieskume, ktorý bol realizovaným medzi profesionálnymi obchodníkmi z Európy na tému kryptomien a technológie blockchain. Z prieskumu, ktorý realizovali medzi júnom až septembrom 2020 profesor Dr. Philipp Sandner z frankfurtskej školy financií a manažmentu, profesor Dr. Alfred Tuades z rakúskeho blockchain centra Viedenskej univerzity ekonomiky a riaditeľka výskumnej sekcie Cointelegraph Demelza Hays, vyplýva, že značná časť inštitucionálnych investorov z Európy má veľký záujem o investovanie do kryptomien. Podrobnejšie sme túto tému rozobrali tu.

Končí sa korelácia Bitcoinu s akciovým trhom? A je to dobré?

Známy propagátor investícii do Bitcoinu Anthony Pompliano upozornil, že obdobie, počas ktorého Bitcoin koreloval s akciovým trhom, sa definitívne končí a z Bitcoinu sa stáva suverénne najvýkonnejšie aktívum – podobne ako tomu bolo po väčšiu predchádzajúcich rokov od jeho vzniku v roku 2009.  Spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Anthony Pompliano poukázal na koniec korelácie medzi akciami a bitcoinom v sérii “tweetov“, ktoré publikoval na tejto sociálnej sieti v priebehu pondelka 26. októbra. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Bitcoin

Končí sa korelácia Bitcoinu s akciovým trhom? A je to dobré?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Známy propagátor investícii do Bitcoinu Anthony Pompliano upozornil, že obdobie, počas ktorého Bitcoin koreloval s akciovým trhom, sa definitívne končí a z Bitcoinu sa stáva suverénne najvýkonnejšie aktívum – podobne ako tomu bolo po väčšiu predchádzajúcich rokov od jeho vzniku v roku 2009.

Spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Anthony Pompliano poukázal na koniec korelácie medzi akciami a bitcoinom v sérii “tweetov“, ktoré publikoval na tejto sociálnej sieti v priebehu pondelka 26. októbra.

https://twitter.com/APompliano/status/1320704578443247617

Korelácia Bitcoinu s akciovým trhom bola v priebehu tohto roku najzjavnejšia v marci, kedy sa Bitcoin po vypuknutí pandémie koronavírisu prepadol ešte výraznejšie, než index S&P500, ktorý je azda najlepším ukazovateľom stavu amerického akciového trhu. Táto korelácia následne pokračovala v tom duchu, že Bitcoin a aj index S&P500 dosahovali v nasledujúcom období rast a spomínaný index následne dokonca začal prekonávať svoje historické maximá.

Aj na našom webe sme však upozorňovali, že korelácia Bitcoinu s americkými akciami nemusí byť úplne dobrou správou a to najmä vtedy, keď Bitcoin kopíruje správanie akcii pri ich prepade. Teraz sa však zdá, že Bitcoin už na akciový trh nereaguje. Za posledných 30 dní totiž jeho korelácia s indexom S&P500 klesla na nulu.

,,V súčasnosti by už nemohol byť menej nekorelovaný, (s akciami),” upozornil Anthony Pompliano na Twitteri.

Graf: Vývoj korelácie Bitcoinu s akciovým trhom

Známy propagátor Bitcoinu upozornil, že hoci Bitcoin v marci výrazne padol, v nasledujúcich mesiacoch potvrdil, že je najlepšou investíciou. ,,Ako si teda počínal Bitcoin počas hospodárskeho poklesu? Nuž prekonal akcie, dlhopisy, zlato, ropu a skoro všetko ostatné. Má tiež nízku alebo žiadnu koreláciu v akomkoľvek významnejšom čase,” upozornil a doplnil: ,,Bitcoin je najlepším bezpečným útočiskom a trh to dokazuje.”

Zopár štatistík na doplnenie – pri cene 13 150 dolárov za BTC je Bitcoin pri year-to-date výnosoch v pluse 83%, kým zlato len 24% a S&P500 index šesť percent.

Pompliano taktiež uviedol, ako si vysvetľuje marcový prepad Bitcoinu, kedy bola korelácia s akciovým trhom nenavýšiš zreteľná. ,,Počas kríz likvidity smerovali všetky korelácie aktív k 1 (najvyššia korelácia pozn.red). Bola to dočasná vec a dialo sa to aj so zlatom aj s akciami,“ doplnil.

Pre dlhodobé vyhliadky Bitoinu by bolo najlepšie, keby sa jeho korelácia s ostatnými trhmi absolútne vytratila. Mnohí častokrát citovaní analytici si myslia, že akákoľvek korelácia BTC s akciami či zlatom bude čoskoro minulosťou. ,,Dáva zmysel, keď bude Bitcoin korelovať v krátkodobých časových rámcov, no v dlhodobých časových rámcoch už nie. Bitcoin je bezpečné úložisko, a len to, že je realtívne nový, skresľuje tento fakt, uviedol minuly týždeň Willy Woo.

My by sme doplnili, že pre definitívne konštatovanie nekorelácie Bitcoinu s akciovým trhom by bolo dobré počkať si ešte na vývoj v nasledujúcich mesiacoch. Súčasný trend sa však javí byť pre Bitcoin pozitívny.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Veľký prieskum: Mnohé inštitúcie z Európy zvažujú investíciu do kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

prieskum-bitcoin

Výskumné rameno portálu Cointelegraph s názvom Cointelegraph Counsulting zverejnilo viac než 70-stranovú správu o prieskume, ktorý bol realizovaným medzi profesionálnymi obchodníkmi z Európy na tému kryptomien a technológie blockchain.

Z prieskumu, ktorý realizovali medzi júnom až septembrom 2020 profesor Dr. Philipp Sandner z frankfurtskej školy financií a manažmentu, profesor Dr. Alfred Tuades z rakúskeho blockchain centra Viedenskej univerzity ekonomiky a riaditeľka výskumnej sekcie Cointelegraph Demelza Hays, vyplýva, že značná časť inštitucionálnych investorov z Európy má veľký záujem o investovanie do kryptomien.

Prieskumu, ktorý podporili aj firmy ako SIX Digital Exchange, BlockFi, Bitmain, Blocksize Capital či Nexo, sa zúčastnilo celkovo 55 správcov inštitucionálnych investičných portfólií, ktoré dokopy vlastnia majetok v hodnote 719 miliárd dolárov, čo je takmer dvojnásobok súčasnej trhovej kapitalizácie celého kryptomenového trhu.

Viac než 36% z respondentov uviedlo, že už majú v portfóliu aktíva, ktoré sú postavené na blockchain technológii a to buď prostredníctvom priamych investícii do kryptomien, stablecoinov alebo security tokenov, alebo prostredníctvom rôznych fondov, štruktúrovaných produktov alebo futures kontraktov.

Zo zvyšných 64%, ktoré zatiaľ nedržia žiadne kryptomeny (žiadnou z vyššie uvedených spôsobov) uviedlo 39,29%, že plánujú do kryptomien nejakým spôsobom investovať. To znamená, že dokopy okolo 61% oslovených respondentov buď vlastní alebo s najväčšou pravdepodobnosťou plánuje vlastniť digitálne aktíva.

Väčšina oslovených investorov uviedla, že sa primárne zaujímajú o Bitcoin a Ethereum. Zaujímavé však je, že spomedzi investorov, ktorí len plánujú v budúcnosti vstúpiť do tohto sektora, uviedlo, že ich ešte viac ako Bitocin a Ethereum zaujímajú takzvané security tokeny.

Z prieskumu tiež vyplýva, že dôvody investovania do kryptomien sa u inštitúcii rôznia. Niektorí respondenti uviedli, že investíciu považujú za špekuláciu – inak povedané chcú kúpiť Bitcoin či Ethereum skôr, než do trhu vstúpia ešte väčší giganti z Wall Street (a potom ich so ziskom predať). To sa napríklad odlišuje od stratégie firmy Microstrategy, ktorá deklaruje, že bitcoiny nekúpila na špekuláciu ale dlhodobé držanie ako formu zábezpeky pred infláciou dolára.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Bill Barhydt z Abra drží 50% svojho portfólia v Bitcoine

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bill Barhydt

Bill Barhydt, ktorý stojí na čele spoločnosti prevádzkujúcej populárnu kryptomenovú peňaženku Abra, je ohľadom cenového vývoja bitcoinu nastavený mimoriadne býčie. Na Twitteri uviedol, že pred niekoľkými týždňami z toho dôvodu výrazne upravil svoje investičné portfólio.

Barthydt 23. októbra na Twiteri informoval, že v súčasnosti dokonca predstavuje Bitcoin až 50% jeho kompletného portfólia a skonštatoval, že Bitcoin je podľa neho v súčasnosti najlepšou investičnou príležitosťou na svete.

Za hlavný dôvod očakávaného dopytu po ňom označil jeho nedostatok. ,,Keď sa ťažba nových bitcoinov v nasledujúcich rokoch priblíži nule, bude podľa môjho názoru jeho hodnota verzus fiat naďalej raketovo stúpať,” skonštatoval na túto tému v rozhovore pre Money Talks.

,,Hotovosť alebo vládne tlačené peniaze, ktorým hovoríme fiat, sa v skutočnosti stávajú bezcennými, zatiaľ čo hodnota bitcoinu zostáva konštantná. Nikdy nebude vytlačených menej fiatu než teraz. Peniaze budú postupom času viac a viac bezcenné,” upozornil.

Barhydt sa vyjadril aj na dresu stablecoinov, ku ktorým poznamenal, že ani príchod tzv. CBDC, teda stablecoinov, za ktorými stoja centrálne banky, nič nezmení na tom, že centrálne banky budú naďalej pristupovať ku krokom vedúcim k “tlačeniu” nových peňazí. ,,Bude to práve naopak. V skutočnosti im to uľahčí pokračovanie v nezodpovednom správaní sa, pretože budú peniaze tlačiť podľa ľúbosti.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Počet Bitcoin veľrýb je na historickom maxime!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin veľryba - Whale

Počet bitcoinových veľrýb dosiahol v priebehu minulého týždňa nové historické maximum. Upozornila to analytická platforma Glassnode, ktorá podrobne sleduje dianie na bitcoinovom blockchaine.

Podľa zistení Glassnode existovalo k 20. októbru 2 178 BTC adries, na ktorých bolo aspoň 1 000 BTC. Do 25. októbra, teda do nedele, sa tento počet zvýšil až na 2 231 BTC. V súčasnosti predstavuje 1 000 BTC hodnotu okolo 13 miliónov dolárov.

Práve počet 1 000 BTC pripadajúci na jednu adresu je považovaný za metriku, pri ktorej hovoríme, že majiteľom daných bitcoinov je tzv. veľryba, ktorá má potenciál výraznejšie zamávať trhovou cenou BTC.

Glassnode konštatuje, že veľryby majú na základe týchto údajov pod kontrolou okolo 2,23 milióna BTC, čo predstavuje okolo 12% všetkých BTC v v obehu.

Zaujímavé je, že dáta Glassnode nesedia s údajmi, ktoré referuje portál BitcoinCharts. Ten totiž uvádza, že adresy, na ktorých sa nachádza viac ako 1000 BTC majú dokopy pod kontrolou až 7 902 469 BTC, čo je okolo 42% celkového počtu BTC v obehu.

Tak či onak, je dôležité uviesť, že niektorí entity môžu mať pod kontrolou viac takýchto adries a naopak niektoré adresy, na ktorých je napríklad 1000 BTC, môžu mať viacerých majiteľov (napr. môžu patriť custody službe, ktorá drží bitcoiny za viaceré inštitúcie alebo solventných retailových investorov). To znamená, že nevieme určiť, koľko spoločnosti respektíve milionárov drží tieto bitcoiny.

Napríklad spoločnosť Microstrategy má pod kontrolou 32 500 BTC, Firma Square okolo 8000 BTC a Grayscale Investments pokrýva v súčasnosti viac ako 2,5% celkového súčasného počtu BTC v obehu.

Treba taktiež uviesť, že podľa odhadov sa nachádza až 1,1 milióna BTC na adresách, ktoré pripadajú Satoshimu Nakamotovi, teda záhadnému tvorcovi bitcoinu, ktorého totožnosť dodnes nie je známa, keďže v roku 2011 sa úplne odmlčal.

Na záver doplníme, že viac ako 62% súčasných BTC v obehu sa nepohlo viac než jeden rok a viac než tretina vyše 3 roky. To naznačuje, že mnoho veľrýb razí stratégiu držať svoje bitcoiny dlhodobo.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-