Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.9.): Bitcoin, Ripple, Libra, Bitmain či ECB

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Pompliano: Ľudia si napokon vyberú menu, ktorú vlády nedokážu ovládať

Budúcnosť neprinesie podľa Anthonyho Pompliana len konkurenciu medzi digitálnymi a nedigitálnymi menami, ale aj medzi samotnými menovými politikami. Známy propagátor bitcoinu to uviedol počas rozhovoru pre reláciu Squawk Box televízie CNBC. Pompliano v jej závere vyjadril presvedčenie, že ľudia si napokon výberu bitcoin, no tento proces môže trvať dlhšiu dobu. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento náš článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pompliano: Ľudia si napokon vyberú menu, ktorú vlády nedokážu ovládať

Prezident ECB: Stablecoiny nedokážu nahradiť súčasné peniaze

Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi sa v liste adresovanom poslankyni Európskeho parlamentu Eve Kailimovej vyjadril k možnej budúcnosti stablecoinov, čiže kryptomien, ktorých hodnota je viazaná na konkrétne fiatové meny. Podrobnosti o tejto téme sme zhrnuli v tomto článku.

Prezident ECB: Stablecoiny nedokážu nahradiť súčasné peniaze

Predstaviteľ Ripple kritizuje centralizáciu Libry

Kryptomena Libra bude fungovať v uzavretom ekosystéme a to jej hlavný nedostatok. Myslí si to popredný predstaviteľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Marcus Treacher. Ten sa na adresu pripravovanej kryptomeny Facebooku vyjadril v piatkovom rozhovore pre CNBC. Stratégiu Facebooku v súvislosti s Librou prirovnal k označeniu “wallen garden” (murovaná záhrada), ktoré je typické najmä pre spoločnosť Apple, ktorá sa snaží udržiavať úplnú kontrolu nad svojim softvérom a aplikáciami, ktoré sa používajú v jej zariadeniach. Že tieto vyjadrenia prichádzajú kuriózne práve zo strany predstaviteľa Ripple je pomerne úsmevné, nakoľko práve kryptomena XRP je považovaná za jednu z najcentralizovanejších na celom trhu. Mnohí si dokonca myslia, že XRP nemá “právo” byť označované za kryptomenu. (cointelegraph.com)

Bitmain spúšťa projekt na prepojenie ťažiarov s poolmi

Čínsky gigant vyrábajúci zariadenia na ťažbu kryptomien Bitman plánuje v októbri spustiť novú platformu, ktorá prepojí globálnych ťažiarov kryptomien s vlastníkmi veľkých ťažobných poolov. Platforma s názvom World Digital Mining Map (WDMM) bude oficiálne spustená počas World Digital Mining samitu, ktorý sa bude konať medzi 8. a 10. októbrom v nemeckom Frankfurte. Podľa Bitmainu má ísť o prvú globálna sieť, ktorá prepojí vlastníkov ťažobného hardvéru s ťažobnými farmami, ktorým poskytnú dostupne energetické zdroje za poplatok. Aby mohli mining farmy požiadať o zaradenie do zoznamu WDMM, budú musieť platforme poskytnúť údaje o svojich zariadeniach a kapacite na umiestnenie ďalších ťažiarov. Podľa Matthewa Wanga z Bitmainu platforma pomôže z dlhodobého hľadiska dosiahnuť udržateľnosť hardvéru na ťažbu kryptomien poskytnutím nového spôsobu prepojenia banských fariem a majiteľov minerov. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ING: Hlavný ekonóm holandského giganta ING si myslí, že Facebook svojou pripravovanou kryptomenou Libra prinútil centrálne banky zvažovať vydanie vlastných digitálnych mien.

BINANCE: Najväčšia kryptomenová burza Binance spúšťa novú oddelenú službu na staking, ktorá umožňuje užívateľom urobiť depozit svojich držaných tokenov postavených na Proof-of-Stake koncepte a získavať tak odmeny za ich držanie. Urobiť tak môžu bez toho, aby museli vytvoriť vlastné nody alebo splniť minimálne vklady.

ŤAŽBA & RUSKO: Zamestnanec jadrového výskumného strediska v ruskom Sarove dostal pokutu okolo 7 000 dolárov za to, že v zariadení, kde pracoval, nelegálne využíval elektrickú energiu na ťažbu bitcoinu. Ten sa snažil ťažiť za pomoci superpočítača.

TELEGRAM: Americká bezpečnostná firma Juniper Network odhalila spyware, ktorý využíva aplikáciu Telegramu na nahradenie kryptomenových adries za svoje vlastné, ktoré patria tvorcom vírusu.

BINANCE: Burza Binance údajne pomohla britským prokurátorom vyšetriť internetový podvod, ktorého obete (údajne viac než 500 tisíc ľudí) prišli o viac než 51 miliónov dolárov. Autorom podvodu mal byť bulharský expert na phishing Svetoslav Dončev.

RIPPLE: Spoločnosť Ripple stojaca za kryptomenou XRP kúpila platobnú platformu Logos Network, ktorá sa zameriava na vývoj decentralizovaných finančných produktov (DeFi).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.