Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prezident ECB: Stablecoiny nedokážu nahradiť súčasné peniaze

Článok

euro
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi sa v liste adresovanom poslankyni Európskeho parlamentu Eve Kailimovej vyjadril k možnej budúcnosti stablecoinov, čiže kryptomien, ktorých hodnota je viazaná na konkrétne fiatové meny.

Draghi poznamenal, že Európska centrálna banka pozorne sleduje trh s kryptomenami a osobitnú pozornosť venuje aj stablecoinom. ,,ECB analyzuje kryptoaktíva a stablecoiny s cieľom, aby porozumela ich možným dôsledkom na menovú politiku, bezpečnosť, efektívnosť platieb, trhovú infraštuktúru a stabilitu fonačného systému,” uviedol vo svojom liste.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V správe taktiež konštatuje, že napriek sľubnému technologickému pokroku, ktoré so sebou prinášajú, nie sú stablecoiny navrhnuté tak, aby boli vhodnými náhradami za fiatové peniaze. Priznal však, že vzhľadom na neustále zmeny v tomto sektore sa môže postoj ECB v budúcnosti zmeniť.

Pokiaľ ide o špekulácie v súvislosti digitalizovanou európskou menou, ktorá by vytvorila ECB, skonštatoval, že po technologickej stránke by nemalo ísť o problém, no otázna a je skôr užitočnosť z pohľadu nákladov a benefitov pre spoločnosť.

Kým ECB sa k tejto téme vyjadruje opatrne, Čína, respektíve jej centrálna banka (PBoC) má už projekt vlastnej kryptomeny prakticky hotový. Hoci zatiaľ nie je známy dátum, kedy príde na trh, očakáva sa, že sa tak stane skôr, než Facebook spustí svoju Libru, v ktorej vidí Čína vážnu konkurenciu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.