Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano: Ľudia si napokon vyberú menu, ktorú vlády nedokážu ovládať

Článok

Anthony Pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Budúcnosť neprinesie podľa Anthonyho Pompliana len konkurenciu medzi digitálnymi a nedigitálnymi menami, ale aj medzi samotnými menovými politikami.

Známy propagátor bitcoinu to uviedol počas rozhovoru pre reláciu Squawk Box televízie CNBC. Pompliano v jej závere vyjadril presvedčenie, že ľudia si napokon výberu bitcoin, no tento proces môže trvať dlhšiu dobu.

Pokiaľ ide o monetárnu politiku hovoril najmä o americkom dolárečínskom juane. Zakladateľ Morgan Creek Digital Assets je presvedčený, že USA by mohli prakticky okamžite spustiť digitalizovanú verziu dolára, ak by o to mali záujem. Poukázal pritom na príklad Číny, ktorá pravdepodobne už v dohľadnej dobe uvoľní svoju národnú kryptomenu na trh. Práve iniciatíva Číny v tomto smere môže motivovať USA k podobnému kroku, pretože digitálny juan môže potenciálne ohroziť pozíciu dolára ako globálnej rezervnej meny.

Či však už budú mať štáty svoje digitalizované peniaze, alebo nie, Pompliano si myslí, že napokon zvíťazí u ľudí práve decentralizovaný Bitcoin. V porovnaní s národnými menami totiž ponúka veci, ktoré tie nikdy neponúknu – nemanipulovateľnosť a necenzúrovateľnosť a samozrejme aj skutočnosť, že sa ho nikdy nevytvorí viac, než bolo dopredu stanovené, teda 21 miliónov. Tento fakt nezmení FED a ani žiadna iná centrálna svetová banka.

Pompliano mimochodom nedávno vyhlásil, že Satoshiho Nakamota, záhadného tvorcu bitcoinu, o ktorom sme od roku 2011 už nič nepočuli a dodnes nepoznáme jeho totožnosť, by navrhol na Nobelovu cenu za mier.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne