Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano: Ľudia si napokon vyberú menu, ktorú vlády nedokážu ovládať

Článok

Anthony Pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Budúcnosť neprinesie podľa Anthonyho Pompliana len konkurenciu medzi digitálnymi a nedigitálnymi menami, ale aj medzi samotnými menovými politikami.

Známy propagátor bitcoinu to uviedol počas rozhovoru pre reláciu Squawk Box televízie CNBC. Pompliano v jej závere vyjadril presvedčenie, že ľudia si napokon výberu bitcoin, no tento proces môže trvať dlhšiu dobu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o monetárnu politiku hovoril najmä o americkom dolárečínskom juane. Zakladateľ Morgan Creek Digital Assets je presvedčený, že USA by mohli prakticky okamžite spustiť digitalizovanú verziu dolára, ak by o to mali záujem. Poukázal pritom na príklad Číny, ktorá pravdepodobne už v dohľadnej dobe uvoľní svoju národnú kryptomenu na trh. Práve iniciatíva Číny v tomto smere môže motivovať USA k podobnému kroku, pretože digitálny juan môže potenciálne ohroziť pozíciu dolára ako globálnej rezervnej meny.

Či však už budú mať štáty svoje digitalizované peniaze, alebo nie, Pompliano si myslí, že napokon zvíťazí u ľudí práve decentralizovaný Bitcoin. V porovnaní s národnými menami totiž ponúka veci, ktoré tie nikdy neponúknu – nemanipulovateľnosť a necenzúrovateľnosť a samozrejme aj skutočnosť, že sa ho nikdy nevytvorí viac, než bolo dopredu stanovené, teda 21 miliónov. Tento fakt nezmení FED a ani žiadna iná centrálna svetová banka.

Pompliano mimochodom nedávno vyhlásil, že Satoshiho Nakamota, záhadného tvorcu bitcoinu, o ktorom sme od roku 2011 už nič nepočuli a dodnes nepoznáme jeho totožnosť, by navrhol na Nobelovu cenu za mier.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.