Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.8.): Našiel Bitcoin dno na $10k? SEC, Čína či Binance

Článok

bitcoin-dno

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Čínsku kryptomenu má dostať najprv osem veľkých inštitúcii

Čínska ľudová banka (PBoc), ktorá v Číne zohráva úlohu centrálnej banky, by mala podľa zdrojov Forbes už čoskoro uskutočniť prvé kolo emitovania svojej národnej kryptomeny (CBDC). Digitálnu menu najľudnatejšej krajiny sveta by vraj malo dostať najprv 8 veľkých čínskych inštitúcii. Forbes sa odvoláva pri zverejnení tejto informácie na Paula Schulteho, ktorý predtým pracoval ako vedúci Čínskej stavebnej banky. Podrobnosti o tejto téme sme zhrnuli tu.  

Čínsku kryptomenu má dostať najprv osem veľkých inštitúcii

Predseda SEC: Zákon kvôli kryptomenám meniť nebudeme

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá bude na prelome septembra a októbra rozhodovať aj o osude troch žiadosti o Bitcoin ETF, Jay Clayton, skonštatoval, že SEC neplánuje upravovať zákon o cenných papieroch kvôli kryptomenám. Clayton hovoril o kryptomenách počas rozhovoru pre Bloomberg, ktorý sa uskutočnil v utorok 27. augusta. Viac sa dozviete v tomto článku.

Predseda SEC: Zákon kvôli kryptomenám meniť nebudeme

Transparentnosť bitcoinu buduje dôveru v kryptomeny, tvrdí Spiro

Popredný predstaviteľ blockchainovej analytickej spoločnosti Chainalysis Jesse Spiro si myslí, že transparentnosť blockchainu bitcoinu zvyšuje dôveru v kryptomeny. V rozhovore pre Cointelegraph vysvetlil, že z jeho pohľadu je dobré, keď je možné zistiť vďaka transparentnosti, či náhodou neprijímate transakcie od niekoho, kto profitoval z nelegálnej činnosti (ako príklad uviedol vykorisťovanie detí). Nevadí mu preto, ak budú niektoré bitcoinove adresy označované v spojitosti s nelegálnou činnosťou v prípade, že sú zapojené do trestnej činnosti a nemyslí si, že by to malo negatívny dopad na samotný bitcoin. (cointelegraph.com)

Futures trading na Binance už budúci mesiac

Zakladateľ a šéf burzy Biannce Changpeng Zhao oznámil, že burza je pripravená začať podporovať futures trading. Zákazníci platformy by sa mohli dočkať tohto produktu už v septembri. Zhao túto informáciu zverejnil na Twitteri počas rubriky “Ask me anything”, v rámci ktorej odpovedal na viaceré komunitné otázky. (cointelegraph.com)

Nové dno bitcoinu je $10 000, tvrdí Nigel Green

Nigel Green, ktorý je generálnym riaditeľom a zakladateľom poradenskej finančnej spoločnosti deVere Group vyhlásil, že Bitcoin našiel svoje nové normálne dno na úrovni 10 tisíc dolárov. ,,Pri pohľade na výkon bitcoinu v tomto roku sa domnievam, že jeho nové dno je 10 000 dolárov. Poskakuje na tejto cene. Ak kolíše pod ňu, znova sa vráti naspäť. Videli sme to v akcii v pondelok, keď bitcoin dosiahol v priebehu niekoľkých minút cenu 10 500 USD.” Green taktiež skonštatoval, že by ho neprekvapilo, keby vyletel v priebehu krátkeho času až k cene 15 tisíc USD. (cointelegraph.com)

Brave buduje kryptopeňaženku pre ETH a BAT

Decentralizovaný webový prehliadač Brave zverejnil, že intenzívne pracuje na dokončení kryptomenovej peňaženky Brave Wallet pre Ethereum tokeny. Táto peňaženka má podporiť v prehliadači Brave natívny ERC-20 token Basic Attention Token (BAT) spolu s ďalším tokenmi založenými na Ethereum blockchaine vrátane Ethereum. Taktiež podporí interakciu s decentralizovanými aplikáciami (Dapps), ktoré údajne urobia z Brave prehliadača browser pre web novej generácie (označovaný ako web 3.0). Peňaženka však zatiaľ nebude spolupracovať s Brave Rewards. (cointelegraph.com)

Vedú protesty v Hong Kongu ľudí ku kryptomenám?

Yahoo! Finance 28. augusta informovalo, že politické protesty, ktoré v Hong kongu pokračujú už dvanásty týždeň, vedú niektoré miestne spoločnosti a mnohých jednotlivcov k tomu, aby začali používať decentralizované digitálne meny. Oznámil to napríklad hongkonský obchodný dom Pricerite, ktorý začal prijímať platby Bitcoinom, Litecoinom a Ethereum. Cena bitcoinu je v Hong kongu už nejaký čas vyššia o niekoľko stoviek dolárov, než na ostatných trhoch. (cointelegraph.com)

VIDEO: Bitcoinovej kanál #30: Kedy budú všetci platiť kryptomenami?

Kicom z populárneho YouTube kanála Bitcoinovej kanál sa tento týždeň venoval ďalšej zaujímavej téme – adopcii kryptomien ako platidla. Ako ďaleko sme od toho, aby sme úplne bežne používali kryptomeny k nákupu tovarov a služieb? Sme vo fáze inovátorov alebo skorých osvojiteľov? Pozrite si jeho najnovšie video.

VIDEO: Bitcoinovej kanál #30: Kedy budú všetci platiť kryptomenami?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne