Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.8.): Bitcoin má predpoklady predbehnúť zlato

Článok

Bitcoin zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Winklevossovci veria, že Bitcoin pôjde časom k 500 000 USD

Bratia Winklevossovci, ktorí boli svojho času vyhlásení za prvých bitcoinových miliardárov (v prepočte ich držaných BTC na doláre), potvrdili, že v dlhodobom horizonte veria v rast ceny BTC až k 500 000 dolárom. Odvodzujú to od svojho názoru, že Bitcoin má potenciál na to, aby v kapitalizácii predbehol zlato, ktorého tržná hodnota sa odhaduje na 9 biliónov dolárov. Aby to Bitcoin dosiahol, musí sa jeho kapitalizácia zvýšiť 45-násobne. Známe dvojičky argumentujú, že kým Bitcoin aj zlato majú podobne vlastnosti vzácnosti, Bitcoin je v niektorých ohľadoch ešte lepší. Ide predovšetkým o to, že je ľahko prevoditeľný, deliteľný a taktiež má pevne definovanú konečnú zásobu. Zlata je síce málo a ťaží sa ťažko, no nikto nevie, koľko ho v skutočnosti naozaj existuje a či napríklad v budúcnosti sa nebude ťažiť aj mimo našu planétu. (cointelegraph.com)

Cena Bitcoinu by mohla vďaka rastu kapitalizácie stablecoinov ďalej rásť

Analytická spoločnosť Glassnode sa domnieva, že rastúca hodnota stablecoinov (kryptomien, ktoré kopírujú hodnotu fiatových mien) v kryptomenovom obehu môže prispieť k rastu ceny Bitcoinu. Firma Glassnode upozornila, že pomer množstva stabelcoinov v obehu voči Bitcoinu je aktuálne 3-násobne vyšší, než tomu bolo v júli 2019, kedy BTC atakoval hodnotu 14 tisíc dolárov.  Podrobnosti sa dočítate tu.

FED potvrdil, že ráta s infláciou nad dve percentá. O 4% zmienka nebola

Šéf americkej centrálnej banky FED Jerome Powell povedal počas včerajšej správy o stave americkej ekonomiky, že treba rátať s infláciou amerického dolára nad dve percentá. Medializované zvesti zo zákulisia FED predtým informovali, že centrálna banka USA bude rátať s infláciou až do štyroch percent, čo je takmer dvojnásobok očakávanej ročnej inflácie USD. Powell napokon včera vyhlásil, že rátajú s vyššou infláciou než sú dve percentá, no zdôraznil, že pôjde len o dočasný a mierny nárast. Téme sme sa venovali tu.

Buduje sa most pre smart kontrakty medzi Polkadot a Ethereum

Nový projekt, ktorý sa buduje na Polkadot, chce podľa informácii Cointelegraph vytvoriť priamy most s Ethereum, ktorý by v budúcnosti mohol umožniť funkčnosť jedného typu smart kontraktov naprieč obomi blockchainami. Na tomto “moste” pracuje spoločnosť Snowfork, ktorá sa špecializuje na vývoj softvérových riešení. Počiatočná implementácia mostu by mala umožniť prenos tokenov ETH a ERC-20 z Ethereum na Polkadot. To však nemá byť všetko. Viac sa dočítate v tomto článku.

Grayscale už nebude vysielať reklamu na FOX TV

Spoločnosť Grayscale Investments sa rozhodla stiahnuť svoju reklamu propagujúci investovanie do Bitcoinu z televíznej stanice FOX Business. K tomuto kroku pristúpila z dôvodu rastúcej kritiky zo strany kryptomenovej komunity, ktorej sa nepáči, že reklama beží na tejto stanici. Televízia FOX je známa svojimi zavádzajúcim a častokrát až nepravdivými informáciami. Svoj nemalý podiel mala v minulosti napríklad aj na zvolení Donalda Trumpa do úradu prezidenta USA. Tentokrát sa kritika na FOX valí najmä z dôvodu, že uverejnila kontroverzný názor obhajujúci streľbu 17-ročného mladíka s automatickou zbraňou na protestujúci dav v rámci kampane Black Lives Matter, ktorá viedla k smrti dvoch osôb. ,,Program, ktorý bol odvysielaný včera večer (na FOX) v žiadnom prípade nemožno spájať s našimi postojmi a hodnotami,” uviedla firma vo svojom vyhlásení.(cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne