Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.5.): Nový rating kryptomien či vplyv Justina Suna na TRX a BTT

Článok

kryptomeny hodnotenie
kryptomeny hodnotenie

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Čína vydala dvanásty ranking kryptomien. Bitcoin mimo TOP10

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) publikovalo 23. mája už svoje dvanáste vydanie ratingu kryptomien. Tradične sa jeho víťazom stala kryptomena EOS. Ministerstvo zostavuje rebríček na základe troch hlavných faktorov – technológia, aplikácia (použiteľnosť) a kreativita. Podrobnosti o novom ratingu sme uverejnili v tomto článku.

Čína vydala dvanásty rating kryptomien. Bitcoin mimo TOP10

Člen rady guvernérov ECB navrhuje kryptomenu centrálnych bánk

Predseda predstavenstva Bank of Lithuania (Litva) a člen rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) vystúpil na konferencii Bretton Woods Comitee s prejavom, v rámci ktorého vyzdvihol výhody, ktoré by mohla priniesť digitálna mena centrálnych bánk. Vymyslel jej aj pomenovanie CBDC (Central Bank Digiital Currency). Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Člen rady guvernérov ECB navrhuje kryptomenu centrálnych bánk

Faktor Justin Sun: Tweet o oznámení vypumpoval Tron a BitTorrent

Niet divu, že Justin Sun je označovaný za marketingového mága. Stačí, aby zverejnil jeden nič nehovoriaci tweet o avizovaných novinkách Tronu, či po novom aj BitTorrentu, a hodnota týchto kryptomien letí hore. Zakladateľ Tronu (TRX) a zároveň človek, ktorý stojí za BitTorrentom (BTT) má na Twitteri 1,18 milióna followerov a hoci sa špekuluje, že nejaké percento z nich tvoria falošné účty, ide o veľmi aktívnu komunitu, ktorá berie tweety bývalého učňa zakladateľa Albibaby Jacka Ma veľmi vážne. Až natoľko, že Sun prostredníctvom nich môže ľahko ovplyvniť cenu kryptomien Tron a BitTorrent. Stalo sa to aj teraz. Viac sa dočítate v tomto článku.

Faktor Justin Sun: Tweet o oznámení vypumpoval Tron a BitTorrent

Rýchle správy

YAHOO: Japonská kryptozmenáreň a burza Taotao, ktorú zakladá japonský internetový gigant Yahoo! Japan YJFX, by mala byť spustená už 30. mája.  Okrem iného bude ponúkať aj možnosť margin tradingu s Litecoinom, XRP a Bitcoin Cash v pároch s BTC a Ethereum.

CONSENSYS & ETHEREUM: Newyorská blockchain spoločnosť Consensys vydala nový blockchhain a Dapp Developer Kit, ktorý by mal pomôcť začínajúcim vývojárom na blockchaine Ethereum so vstupom na trhu. Ide o súhrn informácií, ktoré pomôžu budúcim vývojárom orientovať sa v tejto oblasti cez spôsoby, ako si nájsť zamestnanie až po samotné vedomosti o blockchaine.

WALLETGENERATR.NET: Portál WalletGenerator.net, ktorý slúži ako generátor pre papierovú peňaženku, fungoval s kódom, ktorý spôsoboval, že rovnaký privátny kľúč mohlo vlastniť viacero užívateľov. Upozornil na to Harry Denley z MyCrypto. Systém takto fungoval už od augusta 2018 a opravený bol až 23. mája tohoto roku. Ak ste si generovali údaje pre papierovú peňaženku cez tento portál, odporúča sa, aby ste svoje finančné prostriedky presunuli čo najskôr do inej peňaženky.

MALAWI: Centrálna banka africkej krajiny Malawi oznámila, že kryptomeny nie sú legálne a inštitúcia podnikne kroky proti spoločnostiam, ktoré sa nimi budú zaoberať. Zároveň však skonštatovala, že si uvedomuje výhody, ktoré prináša technológia blockchain.

MALWARE: Aplikácia Bitcoin Collector, ktorá tvrdí, že ponúka jej používateľom možnosť zarobiť denne 45 dolárov v Bitcoine, je podvod. Softvér motivuje ľudí, aby za odmenu zdieľali unikátnu URL svojim priateľom, za čo dostanú províziu. V skutočnosti sa im však nainštaluje ransomware, ktorý zašifruje ich počítač. Odblokovať ho potom bude možné len zaplatením “výkupného”.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.